Segíts, hogy lássuk hol tart ma a mesterséges intelligencia!

Hogyan állítják a hazai álláskeresők a mestereséges intelligenciát karrierjük szolgálatába és mit gondolnak a térnyeréséről? Ezekre a kérdésekre keressük a választ és örülünk, ha segítesz megtalálni!
A HR digitalizáció egyidős a számítástechnikával. Az első informatikai hullámban a nagyvállalatok adminisztrációjában, a bérszámfejtésben és a személyi adatok kezelésében, már megjelent a modern technológia. A technikai fejlődés azóta is meghatározó eleme a HR folyamatok alakulásának. Ma a mesterséges intelligencia rajzolja újra az álláskeresés és a munkaerő gazdálkodás menetét és módszereit. Nagyon kíváncsiak vagyunk rá, hogy hol tart ez a folyamat ma Magyarországon. Ha szerinted is érdemes ezt a kérdést kutatni, segíthetsz megtalálni a válaszokat!
HRIS-től az MI-ig
A számítógépek megjelenése után sem állt le a változás, fejlődés a HR digitalizáció és automatizáció területén. A hálózati technológia terjedése a 90-es évek környékén felgyorsította az adatáramlást és feldolgozást, majd az internet térnyerésével átalakult a munkaerőpiac, így a toborzás és a kommunikáció is. A 2010-es években a felhőalapú szolgáltatások reformálták meg, tették komplexebbé a HR területén használt rendszereket. A 2000-es évektől már nem ritkaság, hogy az onboarding, a teljesítményértékelés vagy éppen a képzések egy része informatikai alapokon nyugszik. Ebbe a környezetbe érkezett a legújabb eszköz, a mesterséges intelligencia, ami széles körben hozzáférhetővé vált rövid idő alatt. Ma nemcsak a cégek használhatják ki ez ebben rejlő lehetőségeket, hanem a munkavállalók számára is segítséget nyújtanak az MI-t használó applikációk és egyéb szoftverek.
Mást is érdekel
Számos kutatás született az elmúlt évtizedekben a témában. Nemzetközi felmérésekből tudjuk, hogy a munkavállalói élmény jelentős mértékben javulhat a digitális eszközök és alkalmazások bevezetésével, különösen az olyan területeken, mint a toborzás és az onboarding folyamatok. A Harvard Egyetem egyik kutatócsoportja vizsgálta az MI szerepét a toborzásban, kiválasztásban és arra jutottak, hogy hatékonyabbá válik a folyamat, ha a gépi intelligencia is közreműködik. De vizsgálták a kérdést adatbiztonsági szempontból és a HR szakemberek feladatainak irányából is. Sok fontos és hasznos megállapítást tettek a kutatások, de kifejezetten a hazai munkaerőpiacot monitorozó felmérés nincs sok.
Pillanatfelvétel
Mi azt szeretnénk megtudni, hogyan látja és hogyan használja ma egy magyar álláskereső a mesterséges intelligencia által vezérelt eszközöket. Mennyire elterjedt az alkalmazásuk és melyek azok a területek, ahol nagyobb szerepet kapnak. A munkavállalók percepciója és szokásai nemcsak azt mutatják majd meg, reményeink szerint, hogy milyen alkalmazásokra van szükség, de azt is, hogy milyen a jellemző attitűd ezekkel az eszközökkel szemben. Az álláskeresők válaszai mentén elindulhat egy beszélgetés, HR szakemberek és cégvezetők bevonásával, ami a magyar digitalizációnak ezen a fontos részterületét nemcsak megmutatni, de fejleszteni is tudja majd.
Ha segítenél
A kérdőívünk, melyet 5-6 perc alatt ki lehet tölteni máris eléd tárul, ha kattintasz!