Legjobb Női Munkahely 2023 - díjat nyert a Jobsgarden
A női vezetők szerepe kulcsfontosságú a vállalati sikerben és a Jobsgarden ezt nemcsak hiszi, hanem aktívan támogatja is. 100%-ban női vezetésű vállalatként hisznek abban, hogy a női tehetségek nemcsak hogy képesek vezetői pozíciókban helytállni, hanem új színt is hoznak a vállalatirányításba. A vezetői szerepbe való visszatérés, különösen kisgyermekek nevelése mellett, számos kihívást rejt magában.
A Jobsgarden a bizalomra és a rugalmasságra épít, hogy minden munkatársuk sikeresen megállja a helyét a változó munkahelyi környezetben. Mentorként számos programban vesznek részt, hozzájárulva ahhoz, hogy minél több női tehetség kerülhessen vezetői pozícióba. A vállalat már évek óta elkötelezett a munkahelyi sokszínűség, esélyegyenlőség és a nők támogatása mellett, amelyért idén elnyerte a “Legjobb Női Munkahely 2023” I. díját, a 250 fő alatti KKV kategóriában.
Női vezetők és vezetőképzés
A Jobsgarden számára kiemelten fontos, hogy támogassa és fejlessze a női vezetőket. 100%-ban női vezetésű vállalatként hisznek abban, hogy a női tehetségek kulcsszereplők lehetnek a sikeres vállalatirányításban. Különösen büszkék arra, hogy vezetőik egyharmada úgy térhetett vissza a vezetői pozícióba, hogy közben kisgyermekeket nevel, ráadásul Budapesttől jelentős távolságra élnek.
A vezetői szerepbe való belépés már önmagában is nagy kihívás, hiszen új feladatokkal, más fajta felelősségi szinttel találja szemben magát az ember. Még inkább igaz ez akkor, amikor valaki hosszabb távollét után, például szülési szabadság után tér vissza. Ilyenkor gyakran felmerülnek kérdések: elég még a tudása a megváltozott piaci környezethez? Megállja a helyét a gyorsan változó munkahelyi közegben? Új csapatot kell irányítani és bár a régi munkahely ismerős, mégis számos új helyzetet kell tudni kezelni. Éppen ezért a Jobsgarden vezetői coachinggal is segíti munkatársait, hogy megerősödjenek a vezetői szerepükben és felkészüljenek a változó környezetre.
Emellett olyan oktatási és mentorprogramokat is támogatnak, amelyek lehetőséget biztosítanak a nők szakmai növekedésére. Munkatársaik mentoráltként, illetve mentorként egyaránt részt vesznek ezekben a kezdeményezésekben. Mentori szerepet vállalnak a HBLF XMentor programjában, amely tehetséges fiatal nőket készít fel a vezetői munkára.
Ezen kívül oktatási és tudatformáló rendezvényeket szerveznek, hogy hozzájáruljanak a nők szakmai fejlődéséhez, önbizalmuk erősítéséhez és elősegítsék, hogy magabiztosan vállaljanak vezetői szerepeket.
A “Legjobb Női Munkahely 2023” I. díjat a Jobsgarden Kft. ügyvezető igazgatói, Gárdus Zsuzsanna és Paulovics Éva vették át Ferenczi Andreától, a Magyar Női Karrierfejlesztési Szövetség elnökétől.
Bizalom és rugalmasság: a kisgyermekes anyák visszatérésének kulcsa
A kisgyermekes szülők munkaerőpiaci visszatérése komoly kihívás, amely nemcsak az érintett családok, hanem a munkaadók részéről is támogatást igényel. A Jobsgarden tapasztalatai szerint 2 fontos tényező nélkül aligha lehet sikeres a dolgozók visszatérése: ez pedig a bizalom és rugalmasság.
Rugalmasság és bizalom minden helyzetben
A Jobsgarden minden munkavállalója számára biztosítja a rugalmas munkaidőt és a távmunka lehetőségét, ami a kisgyermekesek számára különösen kedvező. A heti egy irodai napot a csapatmunka és a személyes kapcsolódás érdekében tartják fontosnak, de vannak, akik akár gyakrabban is szívesen bejárnak. Azonban a legtöbb időt otthonról dolgozhatják le a kollégák, ami így jelentősen megkönnyíti a gyerekesek életét.
A rugalmasság és bizalom nemcsak a munkavégzés időbeosztására vonatkozik, hanem a folyamatok alakítására is. A munkatársak bármikor javasolhatnak módosításokat a munkafolyamatokban, hogy azok jobban illeszkedjenek az élethelyzetükhöz vagy a napi ritmusukhoz. Ezeket a vezetőség nyitottan fogadja, amíg a feladatok időben és megfelelő minőségben készülnek el.
A rugalmasság a Jobsgarden működésének alapja, így a dolgozóknak nem kell külön megoldások után kutatniuk, ha váratlan helyzetekkel szembesülnek. Egy beteg gyermek miatti kiesés nem jelent stresszt, hiszen a munkavégzés önállóan ütemezhető és a rugalmas munkaidővel a feladatok határidőre történő teljesítése a lényeg. Az ilyen élethelyzeteket nem különleges kihívásként, hanem a mindennapok természetes részének tekinti a vezetőség. A dolgozók megbízhatóságába és felelősségtudatába vetett bizalom a kulcsa annak, hogy a munkahelyi és magánéleti feladatok zökkenőmentesen összeegyeztethetők legyenek.
Harmónia és támogatás
Ez a fajta hozzáállás lehetővé teszi, hogy a munkavállalók az igazán fontos pillanatokban, például projektek indításakor vagy zárásakor, fontos megbeszéléseken mindig elérhetők legyenek, miközben élethelyzeti kihívásaikat is megfelelően képesek kezelni. A rugalmas és támogató munkakörnyezet segíti a kisgyermekes szülők zökkenőmentes visszatérését, miközben hozzájárul ahhoz, hogy a munkahelyi közösség kiegyensúlyozott és harmonikus maradjon.
Sokszínűség, támogatás, közösség
A Jobsgarden számára a Közösségi és Társadalmi Felelősségvállalás (CSR) alapvető része a vállalati kultúrának. Minden évben támogatnak olyan szervezeteket, amelyek hátrányos helyzetű embereken segítenek, és nemcsak anyagilag, hanem saját munkájukkal is. “Büszkék vagyunk arra, hogy jótékonysági akcióink mindig a kollégáink javaslatai alapján jönnek létre, így azok valóban tükrözik az Ő értékrendjüket is!”
Önkéntes tevékenységekkel is hozzájárulnak olyan szervezetek támogatásához, amelyek a nők jogaiért és az esélyegyenlőségért küzdenek. A Jobsgarden csapata pro-bono az előszűrésben segítette a HBLF Romaster Alapítvány munkáját, az új kollégák felvétele során.
Gárdus Zsuzsanna, a Jobsgarden ügyvezetője, aktívan részt vesz a Hungarian Business Leaders Forum (HBLF) munkájában, valamint vezetője az Európai Unió által alapított Sokszínűségi Kartának is, amely az európai munkahelyi diszkriminációellenes és esélyegyenlőséget támogató irányelveket népszerűsíti. Ahogy ő megfogalmazta, ez az ő “love project”-je. Zsuzsa a Sokszínűségi pályázatok elbírálásában is aktívan részt vesz és gyakran moderál olyan sokszínűségi rendezvényeket, amelyeknek erős szemléletformáló hatása van a női karrierek fejlődésére. Legutóbb a HBLF-Sokszínűségi Karta szervezésében moderált kerekasztal beszélgetést “Az 50+ generáció kihívásai az AI és az RPA világában” címmel, melyben megkerülhetetlen téma volt a manapság komoly kihívásként jelentkező 50 év feletti hölgyek elhelyezkedési lehetősége és a technológiai újítások elsajátítása.