80-100 új munkahelyet teremt ez a svájci cég Magyarországon
Magyar állami támogatással, egy 12 millió eurós beruházás részeként épült meg Zalaegerszegen a svájci tulajdonú EuropTec Kft. új üzemcsarnoka, amelyet csütörtökön avattak fel.

Vigh László fideszes országgyűlési képviselő, Szabados Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkára, Alexander Georg Fischer és Belső Gábor, a EuropTec Kft. ügyvezetői, Daniel Ströbele, a svájci EuropTec AG értékesítési igazgatója és Balaicz Zoltán (Fidesz-KDNP) polgármester (b-j) a svájci tulajdonú társaság új zalaegerszegi üzemcsarnokának avatásán 2025. február 20-án. MTI/Katona Tibor
Szabados Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkára az átadón azt mondta: minden beruházás segíteni tudja, hogy az idén mintegy 3 százalékra becsült gazdasági növekedés megvalósuljon.
Zalaegerszegen egy 12 millió eurós fejlesztés keretében épült meg az új, 2500 négyzetméteres üzemcsarnok, amelyhez a magyar állam a HIPA közreműködésével egymilliárd forint támogatást biztosított. A fejlesztés jóvoltából 80-100 új munkahelyet is teremt a cég - jegyezte meg az államtitkár.
Kitért arra, hogy a kormányzat idén 1400 milliárd forint forrást szán a Demján Sándor Programon keresztül gazdaságélénkítésre. Ez az összeg szinte megegyezik azzal, amennyi a Zalában működő 55 ezer vállalkozás éves összes árbevétele. Hogy ez megvalósuljon, hitel, tőke, vissza nem térítendő támogatás és adminisztrációcsökkentés is szükséges - fogalmazott.
Alexander Georg Fischer, a EuropTec GmbH ügyvezetője felidézte, hogy évtizedek óta gyártanak Zalaegerszegen magas minőségű műanyag alkatrészeket, amelyeket orvostechnikai és ipari partnereknek készítenek, és a világ számos országába szállítanak. A zalai jelenlétük továbbra is fontos, számítanak rá, és további befektetéseket is terveznek ide.
Belső Gábor, a jelenleg 160 embert foglalkoztató EuropTec Kft. ügyvezetője emlékeztetett arra, hogy 1991-ben, az egykori MOM-gyár szakmai alapjain indult el a zalaegerszegi vállalkozás. Utoljára 2017-ben építettek üzemcsarnokot, a mostani a fejlesztések sorában már ez a negyedik épület.
Balaicz Zoltán, Zalaegerszeg polgármestere (Fidesz-KDNP) arról beszélt, hogy Zalaegerszegen az utóbbi tíz évben számos új beruházás erősítette a város gazdaságát, 5000 új munkahely jött létre, 3,2 milliárdról 8 milliárd forintra emelkedett a helyi iparűzési adóból származó éves bevétel.
A EuropTec a 25 legnagyobb helyi adózó közé tartozik, és nemcsak folyamatosan fejlődik, de a város oktatási, kulturális, egészségügyi és sportéletében is jelen van támogatásaival.
Vigh László, a térség fideszes országgyűlési képviselője jelezte: tíz éve még a munkanélküliség csökkentése volt a cél, ma az, hogy legyen elég munkaerő, a technológia pedig segítse és ne nélkülözze a dolgozókat. Hozzátette, hogy a politikai helyzet a szomszédunkban kezd megváltozni, ami remélhetőleg pozitív hozadékkal jár majd Magyarország gazdasága számára is.
A nyilvános cégadatok szerint a zalaegerszegi társaság 4,588 milliárd forint árbevétel mellett 280 millió forint adózott eredményt ért el 2023-ban, egy évvel korábban 4,551 milliárd forint árbevételt és 739 millió forint adózott eredményt számoltak el.
- 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A Prohuman Csoport két magyarországi és egy erdélyi oktatási vállalat felvásárlásával új oktatási és kompetenciafejlesztési üzletágat hoz... Teljes cikk
Januárban elindult a próbagyártás a szegedi BYD-gyárban – közölte Botka László polgármester. A gyárban már mintegy 960 fő dolgozik, és a... Teljes cikk
A Binder Ipari Szerkezetépítő Kft. négymilliárd forint értékű beruházást hajt végre Csöngén a kormány támogatásával, aminek nyomán... Teljes cikk
- Botrány Malajziában: egy miniszter szerint a munkahelyi stressz meleggé tesz 2 hete
- Kutyabarát munkahely? Csak akkor működik, ha ezeket a szabályokat betartják 2 hete
- Milliárdok érkeznek – 150 munkahely sorsa dőlt el Csöngén 2 hete
- Ismét lehet pályázni munkahelyi bölcsődék létrehozására 2 hete
- Száz új munkahely Pécsen: ami most elindult, hosszú távra szólhat 3 hete
- 120 új állás egy magyar városban – dán óriás érkezik Csongrádra 4 hete
- Új K+F munkahelyek érkeznek: amerikai cég erősít Magyarországon 4 hete
- Elképesztő álommunkák, amikről valószínűleg sosem hallottál 1 hónapja
- Hogyan válasszunk irodai forgószéket - HR- és vezetői szempontok 1 hónapja
- Gazdasági csoda vagy drága illúzió? 2025 rekordberuházásai Magyarországon 1 hónapja
- Évforduló vagy születésnap? Hogyan ajándékozzunk a munkahelyen? 2 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben