A brit dolgozók 39%-a fontolgatja a felmondást, ezek a legfőbb okok
A 35-44 éves korosztálynál a legmagasabb a valószínűsége, hogy ebben az évben munkahelyet váltanak.
A New Possible által készített éves What Workers Want (Mit akarnak a munkavállalók) felmérés az Egyesült Királyság munkaerőpiacának növekvő bizonytalanságát jelzi előre – írja a HR News.
A kutatás szerint a brit munkavállalók 39%-a fontolgatja, hogy a következő 12 hónapban új állást keres - 2024-ben az az arány 33% volt. A rugalmasság iránti kereslet továbbra is emelkedett, mivel a nem rugalmas munkaidőben dolgozók 59%-a állítja, hogy el akarja hagyni a munkahelyét - szemben az egy évvel ezelőtti 50%-kal. A fizetési elvárások továbbra is az infláció felett maradnak, a munkavállalók 2025-ben átlagosan 7%-os fizetésemelést tartanak megfelelőnek, ami valamivel alacsonyabb a tavaly kért 8%-os értéknél.
A munkahely biztonságával kapcsolatos aggodalmak egyre nőnek: A válaszadók 14%-a úgy véli, hogy az elbocsátás veszélye fenyegeti - a 2024-es 10%-hoz képest -, ez a gazdasággal kapcsolatos növekvő nyugtalanságot tükrözi.
Nate Harwood, a New Possible alapítója elmondta: „2025 viharos évnek ígérkezik a munkaerőpiac számára, mivel a munkavállalók egyre inkább új lehetőségeket és nagyobb rugalmasságot keresnek. Ugyanakkor a magas fizetési elvárások kihívást jelentenek a munkáltatók számára, akik már most is küzdenek a növekvő költségekkel” Az általános munkahelyi elégedettség az egyes ágazatokban változatlanul 70%-os, a legmagasabb elégedettségi szintet a mérnöki és gyártási (75%), valamint a karitatív szervezetek (73%) élvezik. Ezzel szemben az egészségügy (68%), a kiskereskedelem (66%), valamint a szállítás és logisztika (63%) területén alacsonyabb az arány. Amikor arról kérdezték őket, hogy mi zavarja őket legjobban a munkahelyükön, a válaszadók egyértelművé tették, hogy a rossz vezetés és az egészségtelen munkahelyi kultúra miatt szeretnének leginkább távozni. A kollégák, a munkaerőhiány, a fizetés és a munka és a magánélet rossz egyensúlya szintén kulcsfontosságú okok voltak, amelyek miatt sokan tervezik, hogy új munkahelyet keresnek.
Az egészségtelen kultúrát leggyakrabban a „kapzsiság”, a „kihívás” és a „mérgező” jelzőkkel jellemezték - az emberek gyakran érzik úgy, hogy alulértékelik őket.
A távozás öt legfontosabb oka:
- Rossz vezetés
- egészségtelen kultúra
- Kollégák
- Az erőforrások hiánya (beleértve a személyzetet is)
- Elégedetlenség a fizetéssel kapcsolatban
A maradás öt legfontosabb oka:
- Kollégák
- Rugalmasság
- Teljesítés
- Egészséges munkahelyi kultúra
- Megfelelő juttatások
A felmérés azt is kiemeli, hogy a 35-44 évesek a legvalószínűbb korcsoport, amely 2025-ben munkahelyet vált, a fizetés és a munkaterhelési igények miatt.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Mire a megsérült dolgozó kollégái mentőt hívtak, a férfinak leállt a légzése. Teljes cikk
A kormány javaslatára az Országgyűlés megkezdi a 14. havi nyugdíj bevezetéséről szóló törvénytervezet tárgyalását - közölte a... Teljes cikk
A multinacionális vállalatcsoport vagy a nagyméretű belföldi vállalatcsoport belföldi csoporttagjaira vonatkozó, elismert belföldi kiegészítő adó... Teljes cikk
- Luxusfizetés, nulla bejárás, szabad délutánok – így dolgozik a jövő embere? 1 hete
- Nagy Márton a minimálbérről: ha az állam nem avatkozik be, nem lesz megállapodás 3 hete
- Lebuktat a WIFI: mostantól pontosan lehet tudni, ki honnan dolgozik 4 hete
- Dolgozz bárhonnan 30 napot, több hónapos apaszabi, élethelyzethez alkalmazkodó rugalmas munkavégzés 4 hete
- Távmunka vagy home office? Akár több tízezer forint múlhat a helyes besoroláson 4 hete
- A britek majdnem fele toxikus munkakörnyezetben dolgozik 1 hónapja
- Brutális szigorítás Nagy-Britanniában: nyelvvizsga nélkül nincs munkavállalás 1 hónapja
- Miért bukhatnak el a cégek, ha erőltetik az irodai visszatérést? 1 hónapja
- Távozik a B+N Referencia Zrt.- HR-igazgatója 1 hónapja
- A brit vezetők jobban bíznak az AI-ügynökökben, mint a fiatalabb dolgozókban 2 hónapja
- Kiderült, mitől lesz ideális egy iroda 2025-ben 2 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?