A diákmunkának is odavágott a járvány
Veszélybe kerülhet azoknak az egyetemistáknak az egzisztenciája, akik munkából fedezték lakhatásukat és a tandíjukat.
„A gazdaságba fokozatosan szivárgott át a vírus okozta válság: március előtt nem volt annyi diákmunkaerőnk, hogy az összes ügyfelünket ki tudtuk volna szolgálni, március közepétől-végétől azonban folyamatosan érzékelhető a diákgyakornokoknak és a termelési-szolgáltatási szektorban foglalkoztatott diákmunkavállalók arányának a jelentős csökkenése” – idézte fel az igazgató, hozzátéve, hogy sok diák megélhetése lehetetlenülhet el teljes egészében a járvány miatt.
„Folyamatosan kommunikálunk a kormánnyal, megoldási javaslatot küldtünk, melyek ennek a szektornak a foglalkoztatás-visszaesésből adódó gondjaira, illetve azoknál a diákoknál, akinél kiesett az állandó jövedelem, átmeneti megoldást, segítő intézkedést jelenthetne” – mondta Dénes Rajmund. Úgy látja, ha újraindul a gazdaság, a munkanélküliség mértékétől függetlenül is lesz igény a diákmunkásokra. Meglátása szerint a 2008-2012 közötti válságot nem lehet összehasonlítani a mostanival.
„Ha sikerül kordában tartani és megfékezni a vírushelyzetet, akkor ez most egy mélyrepülés lesz, akár rosszabb is, mint az akkori gazdasági válságvolt, viszont gyorsabb is lesz a kilábalás” – jelentette ki. Dénes Rajmund szerint a vendéglátásban, szállodaiparban, turisztikában tevékenykedő megrendelők, cégek, ügyfelek gyorsan talpra tudnak majd állni, és visszaveszik a saját dolgozói állományt. „Olyan munkaerőpiaci helyzet van nemcsak Magyarországon, de a világon is, hogy a gyakorlott szakképzett és szakképzetlen munkaerőre mindenhol szükség van” – hívta fel a figyelmet.
InfoRádió