A kkv-stratégia egyik pillére a női vállalkozók támogatása
Magyarország nemrégiben elfogadott, mikro-, közép- és középvállalkozásokat megerősítő stratégiájának egyik fontos pillére a női vállalkozók támogatása tehetségük, kockázatvállalásuk kibontakoztatásában - jelentette ki az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára Kecskeméten.
Az államtitkár megfogalmazása szerint minden nő vállalkozó, aki családot alapít, gyermeket vállal és családanyává válik, hiszen "óriási vállalkozás egy családot menedzselni".
Elmondta: nemzetközi kutatások alapján megállapítható, hogy a részmunkaidőben foglalkoztatott nők négy és hat óra alatt több munkát végeznek el, mint a férfiak nyolc óra alatt, mert motiváltak arra, hogy időben befejezzék a munkájukat és hazamenjenek a családjukhoz.
Ezért is fontos a női vállalkozók támogatása, hogy azt a kockázatvállalást, amit az élet más területein is vállalnak, a gazdaságban is kamatoztatni tudják - tette hozzá.
Gaál József, a Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke elmondta: szervezetük három településen: Baján, Kiskunhalason és Kalocsán működtet Család- és KarrierPONT-ot, amelyek révén azokat a nőket szeretnék elérni és bevonni a munka, valamint a vállalkozások világába, akik valamiért kiestek ebből.
A Nősztorik elnevezésű fórumsorozatuk célja a Bács-Kiskun megyében élő sikeres női vállalkozók történeteinek bemutatása.
A vállalkozó nők gazdaságban betöltött szerepét hangsúlyozó kerekasztal-beszélgetésen Hárschné Végh Annamária, a bajai T.E.T.T. Mérnökiroda Kft. HR- és IR-vezetője arról beszélt, hogy nőként a gondoskodásba az is belefér számára, hogy munkahelyén fejlessze a vállalati kommunikációt, kialakítsa a rugalmas munkavégezés feltételeit és élményközpontú motivációs rendszert dolgozzon ki.
Mátrai Angéla bácsalmási pályázatíró és rendezvényszervező a gyakorlati képzéseket szorgalmazta: a vállalkozások marketing és online kommunikációs tudásának bővítését, a vezetők számára tárgyalástechnikák elsajátítását és idegen nyelvek tanulását.
Pata Ildikó, a fajszi Pata József Gépipari Kft. cégtulajdonosa elmondta: egyik előnyük, hogy családi vállalkozásként nagyon gyorsan tudnak dönteni, a cég fejlődése pedig megmutatta számukra, hogy "nincs lehetetlen helyzet, mindent meg lehet oldani".
MTI