Alig van különbség egyetem és főiskola között
Alig valamivel nehezebb már csak bejutni egyetemre, mint főiskolára - ez derül ki az Országos Felsőoktatási Információs Központ kutatásából. Míg 2004-ben 1,65 volt az egyetem és 1,33 a főiskola bejutási mutatója (vagyis egy helyre 1,65, illetve 1,33 jelentkező jutott), addig mostanra 1,38-ra, illetve 1,25-re szűkült az olló.
Míg 2004-ben egy államilag támogatott helyre 1,94 jelentkező jutott, addig 2007-ben már csak 1,82. Az idén a 96 ezer jelentkezőből több mint 81 ezret első körben fölvettek, és a pótfelvételivel - amelyre azok is jelentkezhettek, akik az idén ezt még nem tették meg, további 13 ezer hallgató került be melléjük.
A többciklusú, bolognai képzési rendszer 2005-ös bevezetésével ráadásul eltűnt a különbség az egyetem és a főiskola által kínált végzettség között, ugyanis mindkét intézménytípus ugyanolyan fokozatú - bachelor és master - diplomát állíthat ki. Ennek következményeként csökkent a bekerülési esély különbsége az egyetemek és a főiskolák között.
Az egyes intézmények mutatóit elemezve 2004 és 2007 közt a legnagyobb mértékben az ELTE-re lett könnyebb bejutni: itt a túljelentkezés 2,3-ról 1,5-re esett vissza (ettől függetlenül az ELTE tudhatja magáénak évek óta a legtöbb jelentkezőt). A tíz legnépszerűbb képzésre ugyanakkor számottevően nem javult a bekerülési esély.
- 2023.12.07IV. euChance KLUB Negyedik alkalommal és idén utoljára gyűlik össze az euChance Klub! Az izgalmas témák mellett értékeljük majd a Klub első évét is: sikerek és megoldásra váró feladatok számba vétele és a következő év tervezése.
Részletek
Jegyek
- 2023.12.31Készüljön fel a külföldön való jelenlétre a Global Mobility modullal! A külföldi üzleti jelenlét komoly versenyelőnyt kínál, ám egyúttal számos jogi kérdést is felvet. Ha a szervezet nincs tisztában a hatályos jogi háttérrel (pl. nemzetközi közjog, közösségi jog, társasági jog, munkajog, adójog, társadalombiztosítási jog, idegenrendészeti jog), akkor számos probléma, kockázati tényező merülhet fel. Az alap szintű modul tartalmazza a szükséges jogi szabályokat, folyamatábrákat (pl. Közvetlen befektetési lehetőségek, Tartózkodási, letelepedési és munkavállalási közjogi szabályok, Munkajogi szabályok, Adózási szabályok). A plusz szint egy online kurzussal egészül ki.
Részletek
Jegyek
- 2024.04.04Six Sigma Black Belt képzés 9 napos gyakorlatorientált, intenzív képzési program, amely készségszintre fejleszti a résztvevőket a 6 Sigma ismeretek elsajátításában, alapoktól a Green Belt ismereteken át magas szintű hatékonyságjavító projektek megvalósításáig.
Részletek
Jegyek
Hankó Balázs innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkár a diplomás pályakövetési rendszer legfrissebb adatairól tartott... Teljes cikk
A lista első helyén nem történt változás a HVG legfrissebb listáján. Teljes cikk
Pölöskei Gáborné szerint ma már a kifejezetten jó tanulmányi eredményű diákok is egyre többen választják a szakképzést a gimnáziumok helyett. Teljes cikk
- Lesújtó eredmények: három iskolaévnyi előnyt jelent a családi háttér Magyarországon 4 napja
- Az oktatásügyért sztrájkolnak Csehországban 5 napja
- Mi jelentheti a kiutat a közepes jövedelem csapdájából? 5 napja
- Megjelent a legjobb magyar egyetemek 2024-es rangsora 6 napja
- KIM: A szakképzés valódi vonzereje a karrierlehetőség 1 hete
- Ezeken a szakokon több százezres bérelőnyhöz is juthatnak a Corvinuson végzettek 1 hete
- Megújította sztrájkköveteléseit a Pedagógusok Szakszervezete 2 hete
- Megdöbbentő statisztika - a rendszerváltás óta folyamatosan csökken a pedagógusok száma 2 hete
- Ismét központi nyílt Napot tart a Nemzeti Közszolgálati Egyetem 2 hete
- Egy terület, ahol a nők hajlamosabbak több kockázatot vállalni 2 hete
- A 20-24 éves népességből a legalább középfokú végzettségűek aránya 2 hete