Az AI akár 15 százalékponttal növelheti a globális GDP-t 2035-ig
A mesterséges intelligencia (MI) alkalmazása akár 15 százalékponttal növelheti a globális GDP-t 2035-ig, évente 1 százalékpontot adhat hozzá a növekedéshez, ami a világ 19. századi iparosítását jellemző fejlődéséhez mérhető - derül ki a PwC Value in Motion című tanulmányából, amit szerdán juttattak el az MTI-nek.
A tanulmány egyik legfőbb megállapítása, hogy a növekedési előnyök elérése nem garantált és olyan tényezőkön is múlik, mint az MI felelősségteljes alkalmazása, vagy a szervezetek iránti és az általános közbizalom.
Az alacsonyabb bizalom és együttműködéssel számoló forgatókönyvek alapján az MI gazdaságnövelő hatása 2035-ig 8 százalék lehet, a pesszimista forgatókönyvek alapján pedig 1 százalék - írták.
A jelentésben figyelmeztettek az éghajlatváltozás fizikai költségeire és ezek gazdasági korlátjaira. A modell alapján az éghajlattal összefüggő fizikai kockázatok 2035-re közel 7 százalékkal szűkíthetik a globális gazdaságot - jegyezték meg.
Az elemzés szerint a következő évtizedben az iparágak új módon alakulnak át, ami a hagyományos ágazati határvonalakon átívelő új területek kialakulásához vezet. Az elektromos járművek elterjedése a villamosenergia-szolgáltatókat, az akkumulátorgyártókat, a technológiai cégeket és más szereplőket hozta be a mobilitás területére, lehetővé téve számukra, hogy az autógyártók mellett értéket teremtsenek.
A közleményben idézik Radványi Lászlót, a PwC Magyarország vezetőjét, aki szerint az értékteremtés egyre inkább olyan szervezetektől származik a jövőben, amelyek felismerik a hagyományos iparágak közti kapcsolódási lehetőségeket, a változó ügyféligényekre összpontosítanak és a legfrissebb technológiák mentén alakítják üzleti tevékenységüket.
MTI
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Kapu Tibor minden egyes percnyi munkája egymillió forintot ér, hiszen csak a legmagasabb szintű, szigorúan válogatott tudományos kísérletek kaphattak... Teljes cikk
Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály -... Teljes cikk
A K&H fenntarthatósági index legfrissebb adatai szerint a vállalatvezetők hozzáállása a fenntarthatósághoz jelentősen javult, a legnagyobb... Teljes cikk
- A ChatGPT miatt már a munkahelyi brainstormingok sem olyanok, mint régen 6 napja
- Az Amazon vezérigazgatója létszámleépítésre figyelmeztet az AI miatt 1 hete
- AI-vakrepülés a cégeknél: a felelősség a vezetőé? 1 hete
- Megújul a magyar MI-stratégia – az adatgazdaságtól a humanoid robotokig 1 hete
- AI-ügynökök és humán kollégák egy csapatban - de vajon ki lesz a főnök? 2 hete
- Kutatás: gyökeres változásokat hozhat a banki szektor működésében az AI 2 hete
- Ezek a legnagyobb kihívások a hazai vállalkozások számára 3 hete
- A diplomások tizede az AI miatt vált szakmát 3 hete
- Felmérés: a vezetők többsége szerint a munkaerő még nem áll készen az AI hatékony hasznosítására 3 hete
- Ebben az országban használják a legtöbben az AI-t a HR területén 3 hete
- Mikor válik valósággá az AI-fenyegetés – és miért épp a fiatalok és a nők a legsebezhetőbbek? 4 hete