Csökkenti vezetőinek fizetését a Sony
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokatMegnyesték a Sony felsővezetésének fizetését. A már harmadik éve veszteséges elektronikai vállalat 2011-ben fél év alatt piaci értékének a 30 százalékát veszítette el.
A harmadik egymást követő évben veszteséges Sony Corp.-nél a tegnapi éves közgyűlésen csökkentették a japán cég negatív mutatóiért felelős felső vezetők fizetését jelentette a Bloomberg. A vállalat elnöke, Howard Stringer a márciussal záródott üzleti évben bónuszokkal együtt a tavalyihoz képest 15 százalékkal kevesebbet, 345 millió jent (4,3 millió dollárt) kapott. Ryoji Chubachi elnökhelyettes 25 millió jennel kevesebbet, 123 milliót vihet haza, a másik elnökhelyettes, Kazuo Hirai 110 millió helyett 101 milliót kap. A társaság az idén eddig piaci értékének a 30 százalékát veszítette el. Japán legnagyobb szórakoztatóelektronikai exportőre a legutóbbi pénzügyi évét 260 milliárd jen nettó veszteséggel zárta, ez az utóbbi 16 év legnagyobb mínusza.
Világgazdaság
Világgazdaság
- 2026.06.05Bértranszparencia Az irányelv legfontosabb újdonságairól és kötelezettségeiről. A munkáltatókat érintő jogi és HR-es kihívásokról. Gyakorlati példákról, amelyek segítenek megérteni a kockázatokat. Megoldási stratégiákról: hogyan lehet a megfelelést eszközzé tenni a munkahelyi bizalom és a munkáltatói márka erősítésében.
Részletek
Jegyek
- 2026.06.15Stratégiai emberi erőforrás szaktanácsadó szakirányú továbbképzés A képzés valós szervezeti helyzeteken, gyakorló HR-vezetők tapasztalatán és emberközpontú stratégiai szemléleten keresztül ad azonnal alkalmazható tudást.
Részletek
Jegyek
- 2026.06.18Mesterséges intelligencia üzleti használata - a rejtett kockázatok Az előadás célja, hogy gyakorlati, adatvédelmi és AI jogi szempontból is bemutassa a mesterséges intelligencia üzleti használatának legkritikusabb kockázatait. Kiemelt fókuszt kap, hogy milyen adatokat tilos, de legalább is nem jó ötlet AI rendszerekbe bevinni és hogyan történik mindez a valóságban, akár észrevétlenül.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek

Az ördög Pradát visel: mit tanulhat a HR a popkultúra legtoxikusabb főnökétől?