kapubanner for mobile
Megjelent: 16 éve

Három nap múlva lejár a TÁMOP 2.2.3/07/2 első fordulója

Február 8-án jár le a TISZK rendszer továbbfejlesztésére kiírt (TÁMOP-2.2.3/07/2) pályázat első fordulója, amelynek célja egy hatékonyan működő, munkaerő-piaci keresletre rugalmasan reagáló szakképző intézményrendszer kialakítása, amely tényleges választási lehetőséget kínál a tanulóknak.

A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség felhívja a pályázók figyelmét, hogy a TÁMOP 2.2.3/07/KMR és a TÁMOP 2.2.3/07/2, a TISZK rendszer továbbfejlesztése érdekében megjelentetett pályázatok első fordulójának beadási határideje módosult. Így az első forduló pályázatának benyújtása 2007. október 8. és 2008. február 8. között lehetséges.

Ki pályázhat?

A szakképzésről szóló 1993. évi LXXVI. törvény (Szt.) 2. § (5) bekezdésében meghatározott térségi integrált szakképző központ (a továbbiakban: TISZK) modellek valamelyikét megvalósító szakképző iskola, iskolák fenntartója, a helyi önkormányzatok által létrehozott szakképzés-szervezési társulás, a nem állami, nem helyi önkormányzati intézményfenntartók által létrehozott nonprofit gazdasági társaság, vagy az Szt. 2. § (6) bekezdése szerinti szakképzés-szervezési társaság, ha az Szt.-ben meghatározott modellek valamelyike a pályázat benyújtásáig létrehozásra kerül.

A pályázat alapvető célja

A szak- és felnőttképzés fejlesztésének átfogó célja a szakképzésre fordított állami források koncentrált felhasználásának ösztönzése, a forrásokkal hatékonyabban gazdálkodó, diverzifikált képzési struktúrával rendelkező, költség hatékonyan működő, a munkaerő-piaci keresletre rugalmasan reagálni képes szakképző intézményrendszer kialakítása, amely tényleges választási lehetőséget kínál a tanulók számára.

Kiemelt cél továbbá a képzés szerkezetének rugalmas igazodása a gazdaság igényeihez, illetve a képzés minőségének és tartalmának javulása.

A képzések csak akkor vezetnek eredményre, ha a képzési rendszer képes igazodni a folyamatos változásokhoz, és azokat a naprakész ismereteket adja át, amire a gazdaság igényt tart.

A szakképzés és felnőttképzés infrastruktúrájának egyidejű fejlesztésével az intézményrendszer költséghatékonysága érdekében elvárt eredmények csak abban az esetben érhetik el hatásukat, ha az infrastrukturális fejlesztések alapját képező tartalmi, módszertani fejlesztések a projektjavaslatokban megjelennek.

Kétfordulós eljárás

A pályázatok kétfordulós eljárás keretében támogathatók. Az első fordulót követően a támogatott pályázók tanácsadói segítségnyújtásban részesülnek a pályázat kidolgozásához a közreműködő szervezet részéről. Ekkor történik a végleges pályázat kidolgozása. Az első fordulóban született támogatási döntés időpontjától a pályázati kiírásban meghatározott beadási határidőig (2008. április 15-ig). A pályázatról végérvényes támogatási döntés az eljárás második fordulójában születik.

Rendelkezésre álló forrás

A pályázat meghirdetésekor az első fordulóban kiválasztott projektjavaslatok második fordulóban történő támogatására rendelkezésre álló tervezett keretösszeg a hat régióra (Dél-Alföld, Dél-Dunántúl, Észak-Alföld, Észak-Magyarország, Közép-Dunántúl, Nyugat-Dunántúl) 5 256 000 000 forint.

A projekt lebonyolítása során a Közép-magyarországi Régióban a megítélt támogatás nem használható fel.

A pályázati feltételekkel, tudnivalókkal kapcsolatosan információkat az Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFT) honlapján talál (www.nfu.hu), felvilágosítást pedig az NFT telefonos ügyfélszolgálata nyújt: 06-40-638-638.
  • 2024.05.02Munkaviszony létesítése és megszűntetése – Dr. Berke Gyula Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismereteiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerni.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.09Egy jól működő csapat titka – Vezetői reziliencia fejlesztése A vezetői reziliencia fejlesztése képzésünk arra világít rá, hogyan lehet úgy tekinteni a tényekre, hogy relativizáljuk őket, kezelhető megvilágításba helyezzük a nehézségeket és igyekezzünk megőrizni a racionalitásunkat, hogy ebben a nehéz helyzetben is fejlődni tudjon a csapatunk. Segítve a csapattagoknak abban, hogy a problémalátásukat a megoldás keresés fókusza váltsa fel és megváltozzon az interakcióik minősége.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.09Munkaidő, pihenőidő – Dr. Takács Gábor Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismereteiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerniinfo button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Itt a segítség a magyar vállalkozásoknak, hogy kijussanak a globális piacokra

A Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) április 26-án induló XPAND programja a külföldi piacszerzésben segíti az innovatív magyar vállalkozásokat... Teljes cikk

Általános iskolásoknak nyújt egyedülálló képzést a neves tehetségprogram

A Mathias Corvinus Collegium (MCC) Fiatal Tehetség Programjára (FIT) június 30-ig lehet jelentkezni Kárpát-medence-szerte huszonhét helyszínen a most... Teljes cikk

Magyarország kiemelkedő üzletembereit díjazza az EY

Az EY az Év Üzletembere díjra augusztus 10-ig lehet jelentkezni. Teljes cikk