Közös mentorprogramot indított az OTP és a BGE
A Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) az OTP Bankkal indította el Vállalati Mentorprogramját. Az OTP Bank közép- és felsővezetőivel, valamint a BGE alapképzésén résztvevő, 2-3. éves hallgatóival, 15 mentor-mentorált párossal elrajtoló pilot program célja, hogy a hallgatók vállalati környezetben, vezető kollégák bevonásával megismerjék a vezető mindennapjait, feladatait, a vezetői szerepet, így fejlesztve a szükséges kompetenciáikat.
Miközben a hallgatók valós vállalati környezetben közvetlen betekintést nyerhetnek egy nagyvállalat mindennapi működésébe és kultúrájába, addig a bank számára az utánpótlás egyik fontos csatornája lehet az OTP Bank és a BGE által közösen létrehozott BGE Vállalati Mentorprogram. „A bankban számos olyan kolléga dolgozik, aki a BGE-n szerzett diplomát, kiváló a kapcsolatunk az egyetemmel. Célunk, hogy az ott tanuló diákokat megismertessük az őket érintő területekkel, mi pedig információhoz jussunk az ő igényeikről, arról, hogy miként képzelik el az első munkahelyüket ” – mondta el Galovics Gábor, az OTP Budapesti Régiójának ügyvezető igazgatója, a BGE alumnija. A mentorok társadalmi küldetésüknek tekintik, hogy elismert vezetőként megmutassák saját történetüket, tapasztalatukat a fiatal tehetségek számára. „A tapasztalatcserére alapozva mi is célirányosan tudunk fejleszteni, még szerethetőbb munkahelyet tudunk teremteni a különböző generációk számára” – tette hozzá a régióvezető, aki maga is mentorként vesz részt a programban.
Magyarország legnagyobb üzleti közösségét építjük
"Célunk, hogy hallgatóink már az egyetemi évek alatt megismerjék a vállalkozások működését, elvárásait, így fejlesztve a szükséges kompetenciáikat. A BGE Vállalati Mentorprogramhoz csatlakozó hallgatóink első kézből ismerhetik meg az adott vállalatot, a munkahelyi kultúrát, a vezetői szerepet” – mondta el Vértesy Eszter, a BGE üzleti és vállalati partnerkapcsolatokért felelős vezetője.
A programban való részvétel további előnye, hogy a résztvevő hallgatók kiváló vezetőktől és szakértőktől tanulhatnak, miközben a mentoruktól a szakmai és a személyes orientációban, karriertervezésben is segítséget kapnak. Emellett a kapcsolati tőkéjüket is építhetik, gazdagíthatják. Jóllehet a hivatalos mentorálás keretei egy szemeszterre szólnak, jó eséllyel a jövőben is folytatódhat az együttműködés, hiszen kölcsönösen hasznos és hosszútávú szakmai kapcsolat alakulhat ki mentor és mentoráltja között.
Mentorprogramok a gólyák sikeres egyetemi beilleszkedéséért
A BGE mindhárom karán évek óta sikeresen működnek mentorprogramok. A PSZK Hallgatói Mentorprogramban az elsőéveseket mentorok (felsőbb éves hallgatók és oktatók) segítik, akik változatos programokkal és színes előadásokkal minél több ismeretet igyekeznek átadni a sikeres egyetemi beilleszkedéshez. A KVIK-en és a Külkereskedelmi Karon működő BEE Mentorprogram egy nemzetközi program, amelyben magyar és külföldi hallgatók támogatják az egyetemre jövő nemzetközi hallgatókat. Az Élsportolói mentorprogramban pedig a sport területen jártas oktatói és hallgatói mentorok támogatják a BGE élsportolóinak mindennapjait.
Az OTP Bankkal elindított pilotprojekt csak az első lépés, hiszen az intézmény a 2023/2024-es tanév 2. szemeszterétől szeretné kiterjeszteni a programot további vállalati partnerei számára is.
- 2025.03.27 recruiTECH konferencia A recruiTECH elsősorban HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding specialistáknak és learning & development szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a toborzási céljaikért a munkaerőpiacon, akik keresik az új megoldásokat, melyek segítségével hatékonyabbá tehetik vállalatuk tevékenységét.
Részletek
Jegyek
- 2025.05.31Gazdasági teljesítmény mérése Napjaink controlling tevékenységének fontos része a tényadatokat szolgáltató számvitel, működését kiemelt szinten kell ismerni. A tanfolyam elvégzése után az elsajátított számviteli ismeretek segítségével a controlling által is használt mutatószámok könnyen értelmezhetőkké válnak.
Részletek
Jegyek
- 2025.06.04Lean vezetés - Lean coaching A KÉPZÉS CÉLJA: A Lean Management bevezetés támogatása. Olyan Lean szemléletű vezetők képzése, akik képesek lesznek eredményesen irányítani, támogatni a Lean menedzsment bevezetését saját szervezetüknél, és a gyakorlatban is eredményesen alkalmazzák a Lean szemléletű változáskezelési, coaching, kommunikációs, motivációs eszközöket.
Részletek
Jegyek
- 2025.06.06Pénzügyi kimutatások elemzése A képzés során a résztvevők • megismerik és elsajátítják a beszámoló elemzés eszközeit és technikáit • képessé válnak egy vállalat vagyoni, pénzügyi és jövedelmi helyzetének komplex megítélésére a nyilvánosan elérhető pénzügyi beszámolók alapján • betekintést kapnak a vállalati beszámolók megértéséhez elengedhetetlen iparági elemzés eszközrendszerébe és technikáiba.
Részletek
Jegyek
Március 15. a modern parlamentáris Magyarország megszületésének napja, az 1848-49-es forradalom és szabadságharc kezdete. Munkaszüneti nap 1989-ben... Teljes cikk
A GINOP Plusz egyik kiemelt projektje eredményeként a foglalkoztatáspolitika adminisztratív folyamatainak fejlesztése valósul meg a jelenlegi... Teljes cikk
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az idén több mint 5,6 millió adózónak készítette el az szja-bevallási tervezetét; az adóbevalláshoz... Teljes cikk
- Február végéig lehet szavazni az ország legjobb egyetemi oktatójára 3 hete
- 2024 tanulságai és 2025 kihívásai a munkaerő-kölcsönzés piacán 4 hete
- Itt lehet majd gyermekvédelmi specialistának tanulni 1 hónapja
- Kurzus indul a mesterséges intelligenciáról egy vidéki egyetemen 1 hónapja
- Kétszázötven elsőévesnek kínál alapítványi ösztöndíjat az SZTE 1 hónapja
- Zenei menedzser képzés indul a Debreceni Egyetemen 1 hónapja
- Nacsa Lőrinc: a külhoni magyar vállalkozások növekedési pályán vannak 2 hónapja
- Orbán Viktor: Magyarországon mindenkinek van munkája 2 hónapja
- Még egy hónapig lehet jelentkezni a felsőoktatásba 2 hónapja
- Nem tükrözi a valóságot a technikumi rangsor? 3 hónapja
- 200 milliárdos programot indít a kormány a lakhatási válság kezelésére 3 hónapja