Nagy mumus a munkanélküliség
Az „aggódási toplistát” Európa-szerte – Magyarországon is - az állástalanságtól való félelem vezeti – derül ki friss felmérésekből, amelyet a Népszabadság ismertet. A leginkább a nyolc általánost végzetteket nyomasztja az állásvesztés lehetősége, legkevésbé az egyetemet végzetteket.
Az egyes országokban különböző területeket érintő problémákat rangsorolták, más-más súllyal. Az oroszok a pénzromlást, a spanyolok és a németek viszont a gazdasági helyzet romlását, illetve a gazdaság bizonytalan jövőjét tartják a legsúlyosabb problémának.
Tízből négy magyar fél
Bár ez a kutatás nem terjed ki Magyarországra, a Tárki éppen a napokban hozta nyilvánosságra a hazai helyzetet tükröző anyagát. E szerint manapság tízből négyen tartanak munkájuk elvesztésétől, ami jelentős, majdnem kétszeres ugrás a kilencvenes években mérthez képest. Tavaly egyébként némileg csökkent az aggódók aránya, a legnagyobb mértékű növekedést 2008 végén mérték a munkanélküliségtől tartók körében.
Az átlagosnál jobban tartanak az állástalanságtól a legfeljebb nyolc általános iskolai végzettséggel rendelkezők. Az iskolázottság emelkedésével egyenes arányban csökken a nem aggódók aránya: az egyetemet végzettek körében a legkisebb a munkanélküliségtől félők csoportja – írja a Népszabadság.
2010. június 22.
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Az online kaszinóipar évek óta folyamatosan növekszik, és a távmunka-lehetőségek elterjedésével az online kaszinóvállalkozások számára most... Teljes cikk
A munkakeresésben a tökéletes önéletrajz elkészítése alapvető lépés mindazok számára, akik új munkalehetőséget keresnek, vagy akik... Teljes cikk
Budapest, 2018. szeptember 3. - A Monster Magyarország Kft. tulajdonosa, a finnországi székhelyű Alma Career Oy üzleti és stratégiai okokból a magyar... Teljes cikk
- Vajon hol zuhant a legnagyobbat az Európai Unióban a foglalkoztatás? 4 hónapja
- "Dolgoznék bárhol, de sehova sem vesznek fel" - miért nem kapják meg milliók a vágyott munkát? 4 hónapja
- Így áll a munkanélküliség az OECD-országokban 4 hónapja
- A munkanélküliek száma korcsoportonként 4 hónapja
- Így változott a munkanélküliség Csehországban 4 hónapja
- A munkanélküliségi ráta alakulása nemek szerint - grafikon 4 hónapja
- Csökkent a munkanélküliség az euróövezetben 5 hónapja
- KSH: 41 ezerrel kevesebben dolgoztak júliusiban, mint tavaly 5 hónapja
- Nőtt a munkanélküliség Lengyelországban 5 hónapja
- Álláskeresés, munkakeresés: mit tegyél, ha elveszítetted a munkád 6 hónapja
- Az Egyesült Királyságban 10-ből 4-en hosszú távú betegség vagy fogyatékosság miatt nem dolgoznak 6 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa