kapubanner for mobile
Megjelent: 13 éve

Sikeres akció: háromezer munkavállaló dolgozott otthonról

Magyarországon április 21-én rendezték meg első alkalommal a Dolgozz Otthonról Napot. A sikeres akcióhoz több mint 100 cég csatlakozott, akik közel 3000 munkavállalójuk számára tették lehetővé, hogy a szombati munkanapon otthonukból dolgozzanak - olvasható a szervezők sajtóközleményében.

A Telenor és a Microsoft által szervezett Dolgozz Otthonról Nap alkalmából április 21-ig összesen több mint 100 cég regisztrált a kezdeményezés weboldalán. A kisebb-nagyobb vállalkozások mellett nagyvállalatként a Magyar Telekomot is a csatlakozó cégek soraiban üdvözölhették.

A regisztrációnál megadott létszám alapján a szervezőkkel együtt így közel 3000 munkavállaló mentesült a munkahelyére való utazás alól, és kényelmesen, otthonról láthatta el feladatait a szombati munkanapon. A kezdeményezés közösségi oldalán 6000-nél is több követőt szerzett az alkalmanként otthonról történő munkavégzést népszerűsítő akció.

Az otthonról dolgozók nemcsak az utazás idejét spórolták meg, hanem környezetüket is kímélték. A Dolgozz Otthonról Nap weboldalán található, a WWF Magyarország szakemberei által jóváhagyott kalkulátor segítségével az érdeklődők ki is számolhatták, mennyi széndioxid-kibocsátást spóroltak meg április 21-én.

A Dolgozz Otthonról Nap célja, hogy széles körben megismertesse a rugalmas munkavégzés kultúráját és a jövőben egyre több – elsősorban szellemi munkát adó – vállalat teremtse meg munkavállalói számára az otthoni munkavégzés lehetőségét. Ennek érdekében a kezdeményezés weboldalán a szervezők közzétettek egy bevezetési segédanyagot, amely az alkalmanként otthonról történő munkavégzés kezdeti lépéseiben segíti az érdeklődőket.

A szervezők szándéka szerint a Dolgozz Otthonról Napot a jövőben, évente legalább egy alkalommal megrendezik - olvasható a közleményben.
  • 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznakinfo button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
A TAJ-kártya helyett a TB-kiskönyv szűnik meg jelenlegi formájában

A mostani rendelet nem utal rá, hogy a TAJ-kártya funkcióit az e-személyi fogja kiváltani. Teljes cikk

Felmérés: a vezetők többsége szerint a munkaerő még nem áll készen az AI hatékony hasznosítására

A vezetők majdnem fele azt tapasztalta, hogy a munkatársak többsége elutasító vagy kifejezetten ellenséges az MI-vel szemben. Teljes cikk

A fontosabb hazai munkaerőpiaci jelzőszámok - infografika

2024-ben hazánkban a foglalkoztatás lényegében stagnált. A piaci szolgáltatóknál alkalmazásban állók létszámát összességében növekedés... Teljes cikk