Társadalmi felelősségvállalás a tehetségekért
A VT-SOFT és a GYEA jóvoltából egy fokozottan hátrányos helyzetben élő kisfiú esélyt kapott arra, hogy „kiváló szakemberként élje a napjait.”
„Magyarországon mintegy másfél millió ember él mélyszegénységben, azaz tartósan a létminimum szintje alatt úgy, hogy iskolázottsága, családi és egyéb körülményei miatt szinte esélye sincs önerőből kitörni e helyzetből. A gyerekek 22 százaléka nő fel kilátástalan helyzetben, számukra nem hogy a tehetséggondozás, de sokszor még az általános iskola befejezése is elérhetetlen nehézségekbe ütközik. A felsőoktatásba lépéshez Magyarországon viszonylag sokféle pályázat és támogatási lehetőség áll rendelkezésre, ám a legszegényebb régiókban sokan a középiskoláig sem jutnak el, de ettől még lehetnek céljaik és álmaik…” – mondta Király Gábor a Gyermekétkeztetési Alapítvány elnöke.
A szociális háló juttatásai, a segélyszervezetek, alapítványok áldozatos munkája sajnos csak korlátozott, vagy ideiglenes segítséget tud nyújtani az elszegényedett régiókban, családokban élő gyermekek támogatásában. Pedig a most felnövő nemzedék tehetségeinek kiemelése nem csak társadalmi, hanem gazdasági érdek is. A vállalatok társadalmi felelősségvállalásának (CSR) irányelvei között ezért helyet kell, hogy kapjon a tehetséggondozás is, hiszen az így felkarolt fiatalok közül kerülnek ki a jövő munkavállalói. Ennek hiányában nagyon sokan esélyt sem kapnak arra, hogy megfelelő szaktudásra és végzettségre tegyenek szert és ezáltal megmutathassák tehetségüket.
Az ilyen jellegű támogatásoknak számtalan útja lehet, gondoljunk csak a jelenleg is aktuális, legegyszerűbb, 1 százalékos felajánlásokra. De a vállalatok sokkal többet is tehetnek a jó ügyért egy komplex, jól felépített CSR kampány révén, szakmai együttműködésre lépve felkészült alapítványokkal, segélyszervezetekkel.
Ez utóbbi együttműködési formát választotta a VT-SOFT Software Kft. is, amikor a Gyermekétkeztetési Alapítvány szakmai segítségével ösztöndíjpályázatot hirdetett, amelynek köszönhetően egy gyermek álma és továbbtanulása megvalósulhatott. Az együttműködést Wehring Tamás, a VT-SOFT Software Kft. ügyvezetője így indokolta: „A GYEA mintegy húszéves fennállása és transzparens működése motiválta választásunkat. Fennállása óta mintegy 80 000 gyermek számára nyújtottak támogatást, ami mögött hosszú évek áldozatkész munkája, tenni akarása, valamint a támogatók hosszú távú bizalma áll.”
A pályázatra olyan, 8. osztályos diákok jelentkezhettek, akik szociális hátterük miatt nem tudnak továbbtanulni, de tanulmányi eredményeik alapján a jövő kiemelkedő tehetségei lehetnének. Közülük egy gyermek lehetőséget kapott arra, hogy a budapesti Bolyai János Fővárosi Gyakorló Műszaki Szakközépiskola és Kollégium Műszaki Informatikus szakán folytassa tanulmányait, amelynek anyagi feltételeit a középiskolai évek alatt végig a VT-SOFT biztosítja.
A pályázatra jelentkező gyerekek közül, egyöntetű vélemény alapján a Fejér megyei Dégen élő Kovács Mátéra esett a választás, aki egy hétgyermekes családból származik, és - szülei nehéz anyagi körülményeire való tekintettel - három másik testvérével együtt egy lakásotthonban töltötte hétköznapjait. Máté a motivációs levelében így fogalmazott: „Célom az iskola befejezésével – egy szebb jövő reményében –, hogy kiváló szakemberként éljem a napjaimat, és önálló, nyugodt életet éljek.”
Egy kilátástalan sorsú gyermek így egy szebb jövő útjára léphetett, a sikeres felvételit követően ugyanis a Fejér megyei kisfiú immár a Bólyai János Szakközépiskola Műszaki Informatika szakos tanulója. Az ösztöndíj keretében a VT-SOFT a középiskolai tanulmányai teljes ideje alatt biztosítja Máté tankönyvbeszerzési, kollégiumi, utazási és az oktatáshoz kapcsolódó egyéb költségeit, sőt, az éves osztálykirándulásokról sem kell lemondania.
Wehring Tamás hozzátette: „A tehetségmenedzsment jelentőségét humánerőforrás menedzsment szoftvereink oldaláról nagyon jól ismerjük, ám ez a kezdeményezés egy egészen más üzenetet hordoz. Bár egy gyermek útnak indítása egy reménytelibb jövő felé az őt szeretők körében felbecsülhetetlen értéket képvisel, de a társadalom egészét nézve csak egy apró lépést jelent. Mindannyian tudjuk, Máténak nagyon sok sorstársa akad sajnos ma Magyarországon: olyan tehetséges, ám nehéz anyagi körülmények között élő gyerekek, akiknek nem jut esély a kiemelkedésre. Szakmai kiteljesedésüket és esélyüket egy jobb életre széles körben segíteni, támogatni kell. Ebben szeretnénk példát mutatni.”
vtsoft.unit4.hu
www.gyea.hu
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A munkáltatói gondoskodás új szintre lépett: ma már nemcsak juttatásokat adunk, hanem valódi jólléti élményt – mérhető üzleti eredményekkel. Teljes cikk
Köllner Zsófia, a Linguina alapítója és a Business Fest HR Hacks színpadi előadója arról beszél, hogyan lehet a céges nyelvtanulást... Teljes cikk
A bér- és humánügyviteli szolgáltatások terén piacvezető szerepet betöltő NEXON 2025. június 1-től telefonos ügyfélszolgálati rendszerét... Teljes cikk
- 5-ből 3 munkáltató szerint a soft skill-ek fontosabbak, mint valaha 2 hete
- Balatoni Katalin: a pedagógusok digitális mentorok, lelki támaszok, kreatív alkotók 3 hete
- Megjelentek a Nemzeti Tehetség Program idei pályázatai 3 hete
- 800 ezer magyar nyugdíjas a létminimum alatt él 4 hete
- Felmérés: Romániában a felnőtt lakosság több mint harmada funkcionális analfabéta 1 hónapja
- Így nézhet ki a 2025/2026-os tanév szakképzési tanév rendje 1 hónapja
- Kihirdették a 2025/2026-os tanév rendjét 1 hónapja
- Űrrakétát kaptak a jövőhöz – így támogatja az E.ON a gyerekek digitális fejlődését 1 hónapja
- A 3-22 éves népességből iskolarendszerű képzésben részt vevők aránya - grafikon 2 hónapja
- Újraírják az MI-stratégiát – már óvodától tanítani kell a mesterséges intelligenciát 2 hónapja
- Így csökkenhet a lemorzsolódás? - egyetemisták segítik a kistelepülésen élők pályaválasztását 2 hónapja