Új alapokra helyezné a foglalkoztatást a NAV fejlesztése
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal a nyitva maradt jogviszonyokat is felszámolná.
Vágujhelyi Ferenc, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal elnöke a Magyar Nemzetnek adott interjút, amiben többek között arról beszélt, hogy olyan fejlesztésen dolgoznak, amit „még sehol a világon nem alakítottak ki”, és ami a foglalkoztatás ügyét helyezné új alapokra. Mint elmondta, az adóhivatal összekapcsolódna a munkaadók bérszámfejtő rendszereivel, így az adóhatóság azonnal tudomást szerezhet az ott található adatokról és változásokról.
„Ha például valaki új állást kap, ha fizetés nélküli szabadságra megy, ha kijelentik vagy bármi más történik a munkaviszony alatt, ami hatósági szempontból érdekes, azt a bérszámfejtő rendszer közölné. Az adminisztráció lényegében nulla, a csalás kockázata minimális, miközben a munkavállók védelme a lehető legnagyobb. Ráadásul az állam dolga is könnyebb lenne, ugyanis minden érintett kormányzati, állami szervezet megkapná a NAV-tól az összesített adatokat” – részletezte a fejlesztést, amit kormánybiztosként felügyel.
Egy másik fontos feladatnak nevezte a hibásan nyitva maradt jogviszonyok ügyének megoldását, ugyanis sok dolgozót nem jelentett ki a munkaadójuk, amikor munkahelyet váltottak. Így a hivatalos adatok futó, élőnek látszó jogviszonyt mutatnak, miközben ez sok esetben már rég nem áll fenn. Vágujhelyi Ferenc szerint akár egymillió ilyen jogviszony is lehet, ennek rendezéséhez is hozzáfogtak.
Magyar Nemzet
fotó: unsplash
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
Január 1-gyel változott az egyszerűsített foglalkoztatás szabályozása. Így érdemes olyan kalkulátort használni, ami már az aktuális... Teljes cikk
A kormány megbecsüli a vízügyi dolgozók áldozatos munkáját, a 2025-ben megkezdett béremelés idén is folytatódik - jelentette be az Energiaügyi... Teljes cikk
Jelentős jövedelemnövekedést hoznak a 2026 januárjától hatályos adóváltozások a kétgyermekes családok számára, különösen a 40 év alatti... Teljes cikk
- Kiderült, mely cégekben dolgoznak az ország legokosabb munkavállalói 3 hete
- Zsebbe fizetett a dolgozóinak a cégvezető, 750 milliós kárt okozott 1 hónapja
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV az év végén 1 hónapja
- Itt a NAV listája - Ők nem jelentették be a dolgozóikat 1 hónapja
- Magyarország régiós szinten is rosszul áll a nemi esélyegyenlőségben 1 hónapja
- Lesújtó számok: ennyi magyar nő küzd szexuális problémákkal és társadalmi nyomással 2 hónapja
- Stabil bérszámfejtés bizonytalan időkben: megoldás a magyar piac számára 2 hónapja
- A gyermekes és gyermek nélküli háztartásokban élők foglalkoztatási rátája nemek szerint az EU tagállamaiban 2 hónapja
- Itt a NAV friss listája - Ők nem jelentették be dolgozóikat 2 hónapja
- Felmérés: a magyar fiatalok szeretik a munkájukat, sokan mennének külföldre dolgozni 2 hónapja
- Mire kell odafigyelni, amikor a gyermek diákmunkát vállal? 2 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa