Varga Mihály: gazdasági menekültekre nincs szükség
Megélhetési bevándorlásra vagy gazdasági menekültekre nincs szükség és erről Davosban sem tárgyal a kormány.
Felvetésünkre, hogy a davosi Világgazdasági Fórumon nem vesz részt senki a kormány részéről, és gondolkodnak-e azon, hogy ezen az eszmecserén ott kellene lenniük és tárgyalni a bevándorlás kérdéséről is - nem kaptunk választ a minisztertől.
A nemzetgazdasági miniszter a Világgazdaság mai konferenciáján tartott előadásában a Magyarországra vonatkozó 2015-ös gazdasági kockázatok között említette a demográfiai tendencia alakulását, az ukrajnai konfliktus és a görög választások kimenetele mellett.
Varga Mihály nem fogadna nagy tétben arra, hogy a választás nem járhat azzal, hogy Görögország kilép az unióból.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari... Teljes cikk
Míg 2018-ban 740 ezren igényelték az szja-bevallás tervezetének postai kiküldést, addig 2025-ben már csak 75 ezren éltek ezzel a lehetőséggel. Egyre... Teljes cikk
Több mint 200 dolgozó elbocsátásáról szóló hírek miatt szólította fel nyilvánosan az OTP Bank elnökét, Csányi Sándort a leépítések... Teljes cikk
- Megfordult a trend: meredeken csökken a brit bevándorlás 3 hónapja
- Árnyalt jövőkép a magyar cégeknél: kiderült, mitől tartanak leginkább 3 hónapja
- Orbán Viktor megszólalt a nyugdíjemelésről 4 hónapja
- HR tehetségek 2025: Varga Vilmos 4 hónapja
- Megtorpant a munkaerő-migráció: ötödével kevesebb bevándorló érkezett a gazdag országokba 4 hónapja
- Bejelentést tett Orbán Viktor a 14. havi nyugdíjról 4 hónapja
- Brutális szigorítás Nagy-Britanniában: nyelvvizsga nélkül nincs munkavállalás 5 hónapja
- Ne szimfóniát komponáljon, hanem teregesse ki a ruhát az AI 5 hónapja
- Változások a WHC vezetésében: októbertől Göltl Viktor a magyarországi ügyvezető 5 hónapja
- Ezt mondta Orbán Viktor a kiegészítő nyugdíjemelésről 6 hónapja
- Óriási sikert értek el a magyar fiatalok a szakképzési Európa-bajnokságon 6 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben