35 milliót fizet az exférj volt feleségének a házasság alatt végzett házimunkáért
A háztartásban és a gyereknevelésben végzett munkát, melyet gyakran "láthatatlan munkaként" is emlegetnek, ritkán lehet pénzbeli fizetésre váltani. Egy külföldi eset most azt mutatja, hogy ez mégsem lehetetlen. Egy spanyol bíróság több mint 88 ezer euró, azaz átszámítva nagyjából 35 millió forint megfizetésére kötelezett egy férfit, amit elvált feleségének kell kifizetnie a házasságuk alatt elvégzett házimunka kompenzálására – írja az elmundo.es nyomán az rtl.hu.
A bíróság először 120 ezer eurót ítélt meg a nőnek, de azt a fellebbezések után 32 ezer euróval csökkentette – írja az elmundo.es. A férfinak emellett három éven át havi 350 eurós (140 ezer forint) nyugdíjat is kell fizetnie volt feleségének.
A meg nem nevezett pár 1996-ban házasodott össze, ami alatt a nő mindössze 205 napot dolgozott alkalmazottként, és leginkább otthoni munkát végzett: vezette a háztartást és a lányukat gondozta, miközben a férje pénzt keresett. A nő a válás után, 58 évesen kénytelen volt „alantasabb munkákat” elvállalni, ahol „szakmai előrelépésre nincsen lehetősége”.
rtl.hu
Az anyukák fele heti legalább 10 óra láthatatlan munkát végez - olvassa el korábbi cikkünk!
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A gyári munkás azt nyilatkozta, hogy nem bánta meg, amit tett. Teljes cikk
A rendkívüli hidegben a tervezettnél gyorsabban fogynak a hajléktalanellátásban gyakran pótlásra szoruló ruhaneműk, ezért több vidéki városban... Teljes cikk
Nem aprózta el a karácsonyi meglepetést a Magyar Államkincstár: több ezer dolgozó kapott közel 52 ezer forint értékű ajándékcsomagot, tele... Teljes cikk
- Mennyit lehet keresni Ausztriában? Itt a friss bérlista 1 hete
- Miért kerüljük a fontos feladatokat és mit lehet tenni ellene? 1 hete
- Egyszerűsített foglalkoztatás: itt az új Efo kalkulátor 2026-ra 2 hete
- Mire jók a laza péntekek az irodában? 3 hete
- Új év, új élet? Munkát kínálnak egy teljesen lakatlan szigeten 1 hónapja
- Ezzel a 7 lépéssel képernyőmentes lehet a karácsonyi ünneplés 1 hónapja
- Ez a 10 szakma adja a leépítések ötödét – sokan nem számítanak rá 1 hónapja
- Az AI csak fedősztori: ez az igazi oka a leépítéseknek 1 hónapja
- Egy anya, aki karácsonykor is dolgozott – és az elismerés, ami nem maradt el 1 hónapja
- A csendbe menekülnének az állandóan elérhető dolgozók 1 hónapja
- Új rendszer jön: ezért dolgozik majd több elítélt a vasútállomások környékén 2 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig