Az ÁSZ szerint nem az ő elnökük vonná el a béreket, hanem a DK-s Varju László
Az ÁSZ szerint elnökük, Domokos László azt szeretné, hogy a magyar társadalmat megtakarító családok alkossák, és kiemelték, hogy a családok kizárólag önkéntes alapon dönthetnek erről, vagyis nincs szó a bérek kötelező elvonásáról - írta lapunk kérdéseire az ÁSZ. Kifejtették, hogy a munkavállalók bérének kötelező elvonásáról az ÁSZ elnöke nem is beszélt, ezt Varju László, az Országgyűlés Költségvetési bizottságának elnöke, a Demokratikus Koalíció alelnöke vetette fel, majd ezt vették át egyes pártpolitikusok, szakszervezeti vezetők és sajtóorgánumok.
Megkérdeztük az ÁSZ-t, hogy kizárólag a közszférában dolgozókra és az állami cégek alkalmazottaira vonatkozik-e ez a felvetés, amire konkrét válasz nem érkezett. A hangsúlyt másra helyezték: „Domokos László felvetései kizárólag önkéntes alapon a magyar családok pénzügyi biztonságának megerősítésére irányultak, ahogy az a Világgazdaság hétfői cikkben is olvasható” - válaszolták. Leírták, hogy az ÁSZ egyetért a Pénzügyminisztérium álláspontjával, mely szerint a munkavállaló szabadon rendelkezik az adózott jövedelméről. És foglalkoztak a Demokratikus Koalícióval is: „A munkavállalók bérének kötelező elvonásáról az ÁSZ elnöke nem is beszélt, ezt Varju László, az Országgyűlés Költségvetési bizottságának elnöke, a Demokratikus Koalíció alelnöke vetette fel, majd ezt vették át egyes pártpolitikusok, szakszervezeti vezetők és sajtóorgánumok.”
Megkérdeztük az ÁSZ-tól, hogy milyen fázisban van az ügy: az ÁSZ-on belül egyeztettek csak róla, vagy minisztériumokkal, a Miniszterelnökséggel is, esetleg szakmai szervezetekkel. Erre nem érkezett eddig válasz. Érdeklődtünk arról is, hogy mely intézményekkel együttműködésében tervezik kidolgozni a törvényjavaslatot. Erre reagálva kiemelték, hogy az Állami Számvevőszék nem jogalkotó, vagy szabályozó szervezet, ezért ebben nem illetékes.
Válaszukban leírták továbbá:
„Domokos László, az Állami Számvevőszék elnöke a Világgazdaság hétfői számában megjelent interjúban leszögezte: „szükség van a költségvetési stabilitásra, de legalább ekkora szükség van arra, hogy a magyar társadalmat pénzügyileg tudatos, megtakarító és pénzügyileg erős családok alkossák. Az államnak minden eszközt fel kell használnia a családok pénzügyi biztonságának megerősítése érdekében.”
Domokos László az interjúban - az ÁSZ elnökeként, a Költségvetési Tanács tagjaként - lehetséges eszközöket vetett fel ennek érdekében, mint például az önkéntes megtakarítási hajlandóság ösztönzése, vagy a betétek után fizetendő kamatadó megszüntetése.
A témával kapcsolatos felvetéseit Domokos László az Inforádió Aréna című műsorának keddi adásában is részletesen kifejtette.
Az Állami Számvevőszék és az ÁSZ elnöke elkötelezett a magyar családok pénzügyi tudatosságának és pénzügyi biztonságának megerősítése mellett. Akik ezzel ellentétes saját álláspontot fogalmaznak meg, azok ezzel ellentétes érdekeket képviselnek, és nem érdekeltek a magyar családok pénzügyi biztonságának megerősítésében" - írta válaszában az ÁSZ.
Fotó: MTI/Máthé Zoltán
- 2023.06.27IFRS Halasztott adó képzés Élő, interaktív, online képzés a nemzetközi beszámolókészítési elvek szerint az adózás számviteli kezeléséről. Fő cél: - a halasztott adó fogalmának megismertetése: mitől halasztott? - a halasztott adó elszámolásának célja és jelentősége - a számítás esetei és gyakorlati példákon keresztüli bemutatása.
Részletek
Jegyek
- 2023.09.01I Land gamifikált készségfejlesztés Gamifikált készségfejlesztő e-learning programunk játszva tanít: 30 napon keresztül, napi 20-30 percben egy izgalmas virtuális küldetésen vezetjük végig a résztvevőket.
Részletek
Jegyek
- 2023.10.10MŰEGYETEMI ÁLLÁSBÖRZE 150+ KIÁLLÍTÓ, TÖBB SZÁZ ÁLLÁS ÉS SZAKMAI GYAKORLAT VÁR! Kiállítóink hallgatókat, frissdiplomásokat és tapasztalt munkavállalókat is várnak állásajánlataikkal.
Részletek
Jegyek
A Pénzügyminisztérium szerint álhír a Nyugdíjas Szervezetek Egyeztető Tanácsának elnökének nyilatkozata, amely szerint nem lesz évközi... Teljes cikk
Magyarországon lényegesen kedvezőbbek a számok az OECD-átlaghoz képest: a magyar nők fizetett munkaóráinak száma és nyugdíjjövedelme sem tér el... Teljes cikk
A magyarok 71 százaléka úgy látja, nyugdíjas éveiben is dolgoznia kell, ezért a nyugdíjkorhatár betöltése után próbálnak olyan állást találni,... Teljes cikk
- Jöhet az évközi minimálbér- és bérminimum-emelés? 2 hete
- Az átlagkeresetek változása hazánkban 2023 márciusáig 2 hete
- Parlamenti vitanapot szervezne a Jobbik az alacsony bérek miatt 3 hete
- Megszűnhet a kollektív szerződés az építőiparban 3 hete
- Ennyivel kell tovább spórolnia egy autóhoz egy átlagkeresetű magyarnak, mint egy szlováknak 1 hónapja
- Öt tévhit a harmadik országból történő toborzásról 1 hónapja
- Az infláció alakulása Magyarországon 2023 áprilisáig 1 hónapja
- Adómentes juttatásként is adható belépő a dolgozóknak az atlétikai vb-re 1 hónapja
- Ekkora a magyar fiatalok átlagos jövedelme 1 hónapja
- Koji László maradt az ÉVOSZ elnöke 1 hónapja
- Így csökkenthetők a munkába járás költségei 1 hónapja