Családbarát vállalkozásokat díjaztak
Balogh Zoltán szerint a vállalkozásbarát gazdaság ne legyen ellentéte a családbarát vállalkozásnak, egyszerre kell érdekeltnek lenni a családok és a vállalkozások sikerében - írja az MTI.
A miniszter arról beszélt, hogy ma már a vállalatok egyre jobban versenyeznek a munkavállalóért, a munkaerő egyre jobban felértékelődik, különösen a minőségi munkahelyeken, ezért egy álláshirdetésnél vonzerőt jelent, ha egy cég családbarát.
Az Év családbarát vállalata díjat - a cégméret szerinti három kategóriában - a Celanese Magyarország Kft., a Metlife Zrt. és a PC Trade Systems Kft. vehette át Skrabski Fruzsinától, a mozgalom elnökétől és Tordai Ágnes társelnöktől. Az első kettő a kismamáknak szóló programjaiért, a harmadik cég pedig a vakációzó gyerekeknek kínált tematikus táborok indításáért kapta meg az elismerést.
Iain Lindsay budapesti brit nagykövet is köszöntötte a Budapest Music Centerben megrendezett gála résztvevőit, és örömét fejezte ki, hogy brit cég is átvehette már a mozgalom díját. Náluk is régóta dolgoznak azon, hogy megtalálják az egyensúlyt a munka világa és a családi élet között. Hozzátette: volt amit jogszabályokban rögzítettek és van amit a cégek jó gyakorlatai szerint alakítanak ki. Ez egy soha véget nem érő fejlődés - mondta.
Novák Katalin, az Emmi családügyekért is felelős államtitkára arra hívta fel a figyelmet, hogy kevés szó esik azokról, akik idős szüleiket ápolják, pedig ők is a családjukról gondoskodnak.
Az öt éve alapított díjat olyan cégek nyerhetik el, amelyek vállalják, hogy elősegítik a családbarát szemlélet kialakítását, a munka és a magánélet összegegyeztetését. A mozgalom elvárja a pályázóktól, hogy szervezeti kultúrájuk része legyen munka és magánélet egyensúlyának fenntarthatósága, és éljenek az atipikus vagy rugalmasabb munkaszervezési formákkal. A civil szervezet szerint a cégek jól felfogott gazdasági érdeke is a családbarát környezet kialakítása.
A fődíjak mellett családbarát vállalat címeket is átadtak. Különdíjat kapott a Morgan Stanley Magyarország Elemző Kft., videokülöndíjat pedig a City Bank Europe plc.
MTI
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Összesen 24 192 pedagógus maradt ki az idei őszi béremelésből – derül ki a Klebelsberg Központ adataiból. A teljesítményértékelés alapján a... Teljes cikk
Az IT-óriás Infosys elindította éves teljesítményértékelési ciklusát, amelyben a hangsúly az önreflexión, a készségfejlesztésen és a... Teljes cikk
- Keresik az Év leggondoskodóbb vállalatát 4 hónapja
- Már lehet pályázni a Generációk Találkozása díjra 5 hónapja
- HR vezetőként és ügyvezetőként is helytáll – ki lett az Év Női Menedzsere? 5 hónapja
- Így csökkenthetnénk a nők plusz terheit a nyári szünetben 5 hónapja
- A dolgozók közel fele szerint a főnökük nem érti őket 6 hónapja
- Felmérés: hosszú távon bizonytalan környezetre rendezkedtek be a vállalatok 7 hónapja
- Elindult a nevezés a 11. Év Intelligens Vállalata versenyre 7 hónapja
- Idén is lehet pályázni családbarát munkahelyek kialakítására 8 hónapja
- A dicséret mint hiánycikk 10 hónapja
- Tehetségbarát vállalat díjért versenyezhetnek a munkaadók 10 hónapja
- Együttműködési szerződést írt alá a VOSZ és a Családbarát Magyarország Központ 10 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?