HR-a neten: a sokoldalú megoldás II.
Amerikában már évek óta ismerik, nálunk azonban még csak most kezdik kihasználni azokat a lehetőségeket, melyeket az e-HR megoldások nyújtanak. Sokan megkérdőjelezik a személyügyes megoldások internetes lehetőségeit és létjogosultságát, ám a jövő vitathatatlanul a web-alapú HR-gazdálkodásban van.
Ami a megtérülést illeti, a Shellnél már évek óta alkalmazott HR rendszerek a lehető leghatékonyabb személyügyi információ-áramlást és ügyintézést tesznek lehetővé. Az ún. teljesítménymenedzsment (CAS - current assignment summary) folyamatának leegyszerűsítése révén a cég HR osztályának létszáma a lehetőségekhez mérten redukálható volt, illetve annak tevékenységi köre a legfontosabb - és egyben az Internet által nem megoldható - humánügyi feladatokra koncentrálódott. A multinacionális vállalat által alkalmazott belső szisztémák, mint például az open resourcing rendszere -amely a megüresedett munkakörök belsős dolgozók által történő pályázati lehetőségét foglalja magában- 360 fokos visszajelzést tesznek lehetővé a vállalat-vezetőség és a munkavállalók számára. A feed-back ilyen arányú erősítése teljes mértékben gördülékennyé tette a vállalati kommunikációt, hiszen a e-HR-rendszerek használatakor az alkalmazottak is érezhetik, hogy befolyásolhatják munkakörülményeiket. Mindazonáltal tudni kell, hogy a mindennapos feladatok esetében ez a rendszer sem válthatja fel az emberi munka és így a humánügyi szakemberek szükségességét.
A Shell vállalat-fejlesztési szakemberének bevallása szerint azonban nem titkolt, hogy már most -sok nagyvállalatnál- fejlesztés alatt áll az ún. "egyablakos eHR rendszer", mely az humánügyi folyamatokat abszolút integrált formában, interneten keresztül hivatott ellátni. Ez a megoldás azonban még csak a jövő zenéje. Egy azonban biztos: az e-HR olyan sokoldalú vállalat-fejlesztési lehetőség, mely biztos alapot nyújthat egy uniós szinten is versenyképes vállalati struktúra kialakítására.
A KarrierOnline cikke nyomán
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Az AI el fogja venni a munkánkat? Aki programozással, adminisztrációval vagy írással foglalkozik, annak számolnia kell ezzel. Más szakmákban a... Teljes cikk
A pandémia egyik hozadéka volt a home office elterjedése és ezzel együtt az internetes térben bonyolított megbeszélések is virágzásnak indultak. A... Teljes cikk
A Nate nevű amerikai technológiai startup egy AI-alapú vásárlási asszisztensként reklámozta magát. Azt ígérte, hogy a felhasználók nevében... Teljes cikk
- Bemutatták a megújult Diplomás Pályakövetési Rendszert 5 hónapja
- A pénzügyi edukáció, a juttatásokról szóló tájékoztatás egyre fontosabb része a HR munkájának 9 hónapja
- Belügyminisztérium: a MOK "hamis állításaival" ellentétben az ügyeleti óraszám nem változik 10 hónapja
- "Nem mérik fel reálisan" - súlyos következményekkel járhat az egészségügyi dolgozók további terhelése 10 hónapja
- Így változott a dolgozók és a munkaadók viszonya a V4 országokban 1 éve
- Mentoring rendszer 1 éve
- A teljesítményértékelés digitalizálása: Hogyan változtatják meg a digitális eszközök a teljesítményértékelési folyamatokat? 1 éve
- Kiderült, mennyire dolgoznak hatékonyan a magyar fehérgallérosok 1 éve
- Így áll a munkaerőpiac 2024-ben: hány jelentkezést nyújt be egy átlagos álláskereső? 1 éve
- OMSZ: nem vezetett eredményre a MOK ügyeleti rendszer miatti "hergelése" 1 éve
- Fizetéscsökkentéssel büntethetik a rosszul teljesítő pedagógusokat 1 éve