kapubanner for mobile

Idén fókuszban lesz a mentális egészségmegőrzés: Hinterstein Anikó, PwC Magyarország

“HR vezetőként a tavalyi volt az első évem, és ha újrakezdhetném, sok mindent csinálnék másképp. Sokat tanultam stratégiai szemléletről, felsővezetői szerepről, magamról” - mondja évértékelő sorozatunkban Hinterstein Anikó, a PwC Magyarország HR vezetője. Úgy látja, hogy a változás volt 2022 meghatározó fogalma. A cégnél 2023-ban a karrierutak, a mentális egészség és a képzés-fejlesztés kerülnek fókuszba.

Hinterstein Anikó PwC Magyarország HR igazgató-

Mit visz magával 2022-ből?

Azt, hogy csapatmunkával a legnehezebb helyzeteket is meg lehet oldani.

Milyen váratlan helyzetekkel szembesült a HR az elmúlt évben? Hogyan oldották meg?

Kétszer is kerültem olyan helyzetbe, hogy HR vezetői szerepem mellett átmenetileg át kellett vennem egy-egy csapat vezetését. A nehéz helyzetben az összefogás és a csapatmunka segített, vagyis az, hogy az üzleti és a HR csapat is a megoldást kereste.

Milyen szakmáját érintő szavak jutnak eszébe 2022-ből, ami gyakran felbukkant vagy ami illik erre az évre?

Változás, stabilitás, fizetés, infláció, reziliencia.

Melyek a következő évre szóló tervek a cégnél HR területen?

Cégünknél az üzleti év nem januárban, hanem júliusban kezdődik, így az idei évi stratégia megvalósításához már javában hozzáláttunk. A stratégiai célok között szerepel a megfelelő javadalmazás és előrelépési lehetőségek biztosítása, új karrierutak kialakítása. Emellett idén nagyobb hangsúlyt helyezünk a kollegák képzés-fejlesztésére és a mentális egészség megőrzése érdekében Mental Health programot indítottunk el a Care4Life ernyőprogramunk részeként.

Milyen személyes sikert emelne ki az elmúlt évből, ami meghatározó volt?

HR vezetőként a tavalyi volt az első évem, és ha újrakezdhetném, sok mindent csinálnék másképp. Sokat tanultam ebben az egy évben stratégiai szemléletről, felsővezetői szerepről, magamról. Ami kihívást jelentett, hogy a PwC Magyarország létszáma jelentősen megnőtt az elmúlt évben. Ez a növekedés hozott rengeteg kihívást, új gondolatokat, új megoldásokat, amikre büszke vagyok. De minden, amit elértünk, tényleg igazi csapatmunka volt, nem a személyes sikerem.

Miben szeretne jövőre vezetőként fejlődni?

Szeretnék jobban, tudatosabban odafigyelni a csapatomra, az egyéni igényeikre és arra, hogy működünk együtt csapatként. És tovább fejlődni a stratégiai vezetővé válásban.

Sorozatunk eddigi cikkei:

Így látták a HR vezetők 2022-t (1.): Gazdag András, Schaeffler-csoport

Így látták a HR vezetők 2022-t (2.): Bogdán Szilvia, NEXON

Így látták a HR vezetők 2022-t (3.): Széll Hajnalka, Auchan Magyarország

Így látták a HR vezetők 2022-t (4.): Csoknyainé Horváth Gertrud, dm

A nyitóképen Hinterstein Anikó

  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek