Jubileumi jutalomba hogy számítják a szolgálati időt?
A jubileumi jutalom alapját képező szolgálati idővel kapcsolatos a kérdésem. Közalkalmazottakról van szó és az a kérdés, hogy a jubileumi jutalomba beleszámít-e a fizetés nélküli szabadság időtartama. Egy kolleganő esetében a korábbi munkahelyei (végig közalkalmazottként dolgozott) eltérően határozták meg a jubileumi jutalom alapjául szolgáló időszakokat. Az eltérést a gyermek gondozása céljából igénybe vett, kötelezően kiadandó fizetés nélküli szabadság, valamint a gyermeknevelési támogatás igénybevételével töltött időszak megítélése okozta. Egyes vélemények szerint a jogviszony továbbra is fennáll, csak szünetel, ezért ez az időszak beleszámít a jubileumi jutalomba. Más álláspontok szerint azonban a szünetelés időtartama nem számít jogosultsági időnek. A jubileumi jutalom szempontjából figyelembe vehető időszakokat közalkalmazottak esetében a Kjt. 87/A. § (1)-(2) bekezdés tartalmazza. Ezekből számomra nem vezethető le az, hogy a szünetelés időtartama nem vehető figyelembe. Talán a tb. jogszabályok alapján lehet eldönteni a kérdést annak vizsgálatával, hogy a kérdéses időszakban történt-e járulékfizetés és ha igen, kinek a részéről? A tb. nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény 42. § (1) bekezdése értelmében szolgálati időként nem lehet figyelembe venni a fizetés nélküli szabadság időtartamát, ha erre az időre nyugdíjjárulék alapjául szolgáló kereset, jövedelem kifizetés nem történt.

Diákot rendelhet pár napra, hétre, de akár hónapokra is. Így annyi költsége merül fel, amennyit a feladat ellátása valóban megkíván.
DIÁKMUNKA - Mire jó? Megéri? Biztonságos? Kényelmes?
Dilemmák a diákmunkával kapcsolatban
Tisztelt Kérdezők!
Köszönjük, hogy megtisztelik portálunkat kérdéseikkel, viszont felhívjuk szíves figyelmüket, hogy mielőtt feltenné kérdését, nézze át eddig megjelent cikkeinket és a leggyakoribb kérdéseket a témával kapcsolatban, ehhez használják az oldalon található kereső funkciót, mert számos kérdést többször is megválaszoltunk. A jövőben szerkesztőségünk az azonos témában született kérdésekre a válaszadást szűri.
Kérdezze Ön is szakértőinket, írjon nekünk a [email protected] címre!
Kérjük tömören fogalmazza meg kérdését, (max. 500-600 karakterben), mert kapacitáshiány miatt hosszabb kérdésekre nem tudunk válaszolni. A tanácsadás általános jellegű, bért, szabadságot, nyugdíjat nem számítunk ki. Az információk tájékoztató jellegűek, nem minősülnek jogi tanácsnak.
Privát emailben nem áll módunkban tanácsot adni, válaszadásra csak cikk formájában kerülhet sor. A kérdezők személyes adatait, nevét, emailcímét nem jelentetjük meg, és a szerkesztés jogát fenntartjuk.
Szakértőink szabadidejükben válaszolnak a feltett kérdésekre, így a válaszadás időbe telhet. Kérjük türelmüket!
Cafeteriával, béren kívüli juttatásokkal kapcsolatban a szakértőnk Fata László.
Munkajogi kérdésekre Dr.Olajos-Kiss Rita és Dr. Antalóczy Adrienn válaszol.
Adózási, bérszámfejtési kérdésekben a PWC Magyarország ad választ.
A megváltozott munkaképességgel kapcsolatos kérdésekben Kappel Katalin munka-és szervezetpszichológus és a Saldo Zrt segít.
HR-esek szakmai kérdésekben Sipos Sándortól kapnak tanácsot.
Coachinggal kapcsolatos szakmai kérdésekben, motivációs, munkahelyi,karrierproblémákkal kapcsolatban Ábri Judit válaszol.
Elbocsátással, outplacementtel kapcsolatos kérdéseiket Hadas Hajdu Helgának tehetik fel
Nyugdíjjal kapcsolatos kérdéseiket Saldo Zrt válaszolja meg.
Társadalombiztosítással kapcsolatos kérdéseiket Mányi Julianna válaszolja meg.
Employer brandinggel kapcsolatban Kádár Balázstól kérdezhet.
Közszolgálati kérdésekkel kapcsolatban Dr. Hódosi Anikótól kérdezhet.
Diákmunka kérdésekre Szerepi Bálint válaszol.
HR Szoftverekkel, felhővel kapcsolatban Beck Zsolt ad választ.