Lotus állás, a sok ülés helyett
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokatNegyed éve állva dolgozom a szerkesztőségben, de nem azért, mert megbüntettek. Így lett vége az ebéd utáni zsibbadtságnak, a nyakfájásnak, sőt, érdekesebb volt hirtelen pozíciót váltva más perspektívából körbenézni és frissebben folytatni a munkát. Nekem a teszt során pozitív tapasztalataim voltak a Fellowes Lotusszal, persze tudom, nem lesz alkalmas mindenkinek, a létező összes irodai célra, de érdemes tájékozódni, mit tud egy ilyen ülő-álló munkahely.
Irodistának lenni napi 8 órában, home office-ból dolgozni, beugrani 4-re, mindegyiket próbáltam hosszú időn át, mire az utóbbi kettő mellett döntöttem. Kell egy hely, ahol munkatársak vesznek körül, de fél év múlva már nem éreztem annyira jól magam. Itt vagyok fél napot, pörgök, de hiába tartok 5 perces szüneteket óránként, elfáradok, és jött a nyűgösség meg a nyakfájás.
Arra jutottam, hogy ebéd után egy órát érdemesebb volna aludni, régi sorozatot nézni, mint a Kojak, de ez talán rombolná a morált, és amúgy kivitelezhetetlen, mert ki menne el helyettem az iskolába a gyerekért, ki sétáltatná meg a kutyát stb., pedig szoktam mozogni, nem rossz az erőnlétem, a déli menü se nehezít el, mégis döntöttem magamba a kávékat, miközben kínlódtam a munkával. Mikor fogom bepótolni az elvesztegetett időt? Este szoktam, de elhatároztam, hogy ebből nem kérek.
Rájöttem, hogy ha gyökeresen nem, kis lépésekben változtatni tudok a problémán. Ehhez nekem kell egy állóhely az irodába, mert nem ülve, hanem állva fogok dolgozni. Fontos tudni, hogy itt és most ezt a cikket állva írom, mindjárt meg fogod látni, hogyan.
Otthoni dobozváram kissé ingatag, de mostanában nem volt földrengés, és kisiskolás gyerekem nagylelkűen belátta, hogy ezek nem építőkockák, mert akkor leborul a gépem
Ezt a dobozváras ötletet nem magamtól vettem, azóta írok így otthon, amióta egy Fellowes Lotus ülő-álló munkahelyet tesztelek a szerkesztőségben. Tehát…
A Fellowes Lotus olyan ülő-álló munkaállomás, amit elsősorban asztali számítógépet használóknak gyártanak az USA-ban, én viszont laptopon dolgozom, amin nem tudtam változtatni még a piacon egyedülálló megoldás kedvéért sem, ezért kompromisszumot kötöttem: a vízesésforma tetejére helyezett laptophoz vettem egy klaviatúrát, amivel kényelmesen tudtam álló munkát végezni, még úgy is, hogy a munkaállomást az én 170 egynéhány centis magasságomhoz képest sem tudtam teljesen pontosan szemmagasságig emelni. Pár centi hiányzott, ezért a nyakbiccentés elkerülhetetlen volt hosszú távon, de a használata idején egy alkalommal sem fájt a nyakam 3 hónapon át, ami forradalmi életminőség-változást jelentett.
1. Az elsőt kitalálta a gyártó: asztali számítógéppel, plusz monitorral jól használható
2. Laptoppal összekötött monitorral is simán és jól működik, mert a monitor állítható
3. Van olyan irodai asztal, ami emelhető magasságú (kapható pl. egy nagy kékes borítású áruházban, amiben a férfiak többsége elsősorban az éttermet szereti), erre rá lehet tenni a Lotust, és akkor a laptop szemmagasságba tehető
Én megelégedtem azzal, hogy az elég magas irodai asztalomra tettem a munkaállomást, kattanásig felemeltem, rápakoltam a tetejére a laptopom, és átlagosan óránként 15-20 percet töltöttem állómunkával.
Nem inog fullra felemelve, mert keményen van benne fém. Elég erősen verem a billentyűket, de akkor sem mozog zavaróan
Irodák között nem cipeltem át senkihez, hogy kipróbálhassa, mert kétemberes a mozgatása 20 kilós tömege miatt. Leszállítása után nem moccant az asztalomról. Aki nem egy fix asztalhoz ül-áll mögé naponta, annak nem lesz jó megoldás, vagy több ilyen munkaállomás kell, hogy mindig hozzáférhessen.
Mindenki megbámult, aki először jött be hozzánk a szerkesztőségbe, hiszen a megszokott irodai képnek ellentmond két ülő ember mellett egy álló. Elsőre a technikai részét elemezgették, mi ez, hogy működik, neked bevált? Erős strapabíró eszköz, és jó értelemben egyszerű, nem szervizigényes. Szépnek nem mondta senki, nekem speciel eszembe sem jutott, hogy ez fontos volna. Ezzel szemben van esztétikai értéke, mert a munkafelület anyaga igényes, jó tapintású, használatban teljesen prémiumérzetet nyújt.
Ülő helyzetben sokkal kényelmesebb, mint a sima asztallap, bármekkora termetű ember szemmagasságba állíthatja
Az ára 200 ezer forint körül mozog, amire a legfinomabb reakció a húha volt, először nálam is, de tény, meg kell fizetni az ötletet, a minőséget, a magam oldaláról közelítve a nyomorító ülőmunka idejének visszaszorítása és a változatos munkavégzés miatti nyereség akkora haszonnal járt, hogy megkockáztatom, egy év alatt behozza az árát, és nem csak a hatékonyabb munkavégzés miatt. A munkával töltött idő minősége mellett az általános életminőség javulása sem hanyagolható el, ezért tényleg érdemes elgondolkodni a beszerzésen.
Azon nagyon meglepődtem, hogy más érzetet ad ülő funkcióban, mint egy sima asztallap, sokkal komfortosabb annál. Könnyen szemmagasságba állítható, a vízesésformának köszönhetően nagyon kényelmes író, támaszkodó felületet ad. Szerintem az ülve eltöltött idő hossza miatt, a nyakfájdalmam a jó pozíció biztosításával szűnt meg elsősorban.
Összegezve, 3 hónapra kilőttem egy keményen frusztráló dolgot az életemből, ezután nem panaszkodhatok magamnak arra, hogy: „Nézd, pocsék az életem, itt tespedek, nő a hátsóm, fáj a nyakam, és senki sincs, aki változtasson ezen”. Biztos, hogy nem mindenkinek lesz megfelelő a Lotus nehéz mozgathatósága miatt, vagy az árát fogja sokallni (különben több modell van a kínálatban, de azokat nem ismerem). Azt javaslom, hogy érdemes megnézni, aki teheti, próbálja ki valahol egy-két órára, mielőtt visszafordíthatatlanul digitális nomádnak állna.
Egy valamit nem említettem, bokaszalag szakadás utáni rehabilitációs időszakban vagyok éppen. Az októberi esés után egy héttel a szerkesztőségből dolgoztam, és jól jött, hogy nyugalmi álló helyzetben is írhatok, amit egy sima munkaállomáson nem bírtam volna megoldani. Jól jött az álló pozíció, mert ülő helyzetben nem találtam a helyem, fájt a lábam, kényelmesebb volt néha váltani, amit így gond nélkül megtehettem.
Az ülő-álló munkahelyet a Fellowes Hungary Kereskedelmi Kft. forgalmazza.
Arra jutottam, hogy ebéd után egy órát érdemesebb volna aludni, régi sorozatot nézni, mint a Kojak, de ez talán rombolná a morált, és amúgy kivitelezhetetlen, mert ki menne el helyettem az iskolába a gyerekért, ki sétáltatná meg a kutyát stb., pedig szoktam mozogni, nem rossz az erőnlétem, a déli menü se nehezít el, mégis döntöttem magamba a kávékat, miközben kínlódtam a munkával. Mikor fogom bepótolni az elvesztegetett időt? Este szoktam, de elhatároztam, hogy ebből nem kérek.
Rájöttem, hogy ha gyökeresen nem, kis lépésekben változtatni tudok a problémán. Ehhez nekem kell egy állóhely az irodába, mert nem ülve, hanem állva fogok dolgozni. Fontos tudni, hogy itt és most ezt a cikket állva írom, mindjárt meg fogod látni, hogyan.
Otthoni dobozváram kissé ingatag, de mostanában nem volt földrengés, és kisiskolás gyerekem nagylelkűen belátta, hogy ezek nem építőkockák, mert akkor leborul a gépemEzt a dobozváras ötletet nem magamtól vettem, azóta írok így otthon, amióta egy Fellowes Lotus ülő-álló munkahelyet tesztelek a szerkesztőségben. Tehát…
…most egy teszt eredményeivel ismerkedhetsz meg
A Fellowes Lotus olyan ülő-álló munkaállomás, amit elsősorban asztali számítógépet használóknak gyártanak az USA-ban, én viszont laptopon dolgozom, amin nem tudtam változtatni még a piacon egyedülálló megoldás kedvéért sem, ezért kompromisszumot kötöttem: a vízesésforma tetejére helyezett laptophoz vettem egy klaviatúrát, amivel kényelmesen tudtam álló munkát végezni, még úgy is, hogy a munkaállomást az én 170 egynéhány centis magasságomhoz képest sem tudtam teljesen pontosan szemmagasságig emelni. Pár centi hiányzott, ezért a nyakbiccentés elkerülhetetlen volt hosszú távon, de a használata idején egy alkalommal sem fájt a nyakam 3 hónapon át, ami forradalmi életminőség-változást jelentett.
A magasabb emberek kedvéért végiggondoltam, mi lehet 170 centi felett jó megoldás:
1. Az elsőt kitalálta a gyártó: asztali számítógéppel, plusz monitorral jól használható
2. Laptoppal összekötött monitorral is simán és jól működik, mert a monitor állítható
3. Van olyan irodai asztal, ami emelhető magasságú (kapható pl. egy nagy kékes borítású áruházban, amiben a férfiak többsége elsősorban az éttermet szereti), erre rá lehet tenni a Lotust, és akkor a laptop szemmagasságba tehető
Én megelégedtem azzal, hogy az elég magas irodai asztalomra tettem a munkaállomást, kattanásig felemeltem, rápakoltam a tetejére a laptopom, és átlagosan óránként 15-20 percet töltöttem állómunkával.
Nem inog fullra felemelve, mert keményen van benne fém. Elég erősen verem a billentyűket, de akkor sem mozog zavaróanIrodák között nem cipeltem át senkihez, hogy kipróbálhassa, mert kétemberes a mozgatása 20 kilós tömege miatt. Leszállítása után nem moccant az asztalomról. Aki nem egy fix asztalhoz ül-áll mögé naponta, annak nem lesz jó megoldás, vagy több ilyen munkaállomás kell, hogy mindig hozzáférhessen.
Mindenki megbámult, aki először jött be hozzánk a szerkesztőségbe, hiszen a megszokott irodai képnek ellentmond két ülő ember mellett egy álló. Elsőre a technikai részét elemezgették, mi ez, hogy működik, neked bevált? Erős strapabíró eszköz, és jó értelemben egyszerű, nem szervizigényes. Szépnek nem mondta senki, nekem speciel eszembe sem jutott, hogy ez fontos volna. Ezzel szemben van esztétikai értéke, mert a munkafelület anyaga igényes, jó tapintású, használatban teljesen prémiumérzetet nyújt.
Ülő helyzetben sokkal kényelmesebb, mint a sima asztallap, bármekkora termetű ember szemmagasságba állíthatjaAz ára 200 ezer forint körül mozog, amire a legfinomabb reakció a húha volt, először nálam is, de tény, meg kell fizetni az ötletet, a minőséget, a magam oldaláról közelítve a nyomorító ülőmunka idejének visszaszorítása és a változatos munkavégzés miatti nyereség akkora haszonnal járt, hogy megkockáztatom, egy év alatt behozza az árát, és nem csak a hatékonyabb munkavégzés miatt. A munkával töltött idő minősége mellett az általános életminőség javulása sem hanyagolható el, ezért tényleg érdemes elgondolkodni a beszerzésen.
Üléshez is alkalmas
Azon nagyon meglepődtem, hogy más érzetet ad ülő funkcióban, mint egy sima asztallap, sokkal komfortosabb annál. Könnyen szemmagasságba állítható, a vízesésformának köszönhetően nagyon kényelmes író, támaszkodó felületet ad. Szerintem az ülve eltöltött idő hossza miatt, a nyakfájdalmam a jó pozíció biztosításával szűnt meg elsősorban.
Összegezve, 3 hónapra kilőttem egy keményen frusztráló dolgot az életemből, ezután nem panaszkodhatok magamnak arra, hogy: „Nézd, pocsék az életem, itt tespedek, nő a hátsóm, fáj a nyakam, és senki sincs, aki változtasson ezen”. Biztos, hogy nem mindenkinek lesz megfelelő a Lotus nehéz mozgathatósága miatt, vagy az árát fogja sokallni (különben több modell van a kínálatban, de azokat nem ismerem). Azt javaslom, hogy érdemes megnézni, aki teheti, próbálja ki valahol egy-két órára, mielőtt visszafordíthatatlanul digitális nomádnak állna.
Egy valamit nem említettem, bokaszalag szakadás utáni rehabilitációs időszakban vagyok éppen. Az októberi esés után egy héttel a szerkesztőségből dolgoztam, és jól jött, hogy nyugalmi álló helyzetben is írhatok, amit egy sima munkaállomáson nem bírtam volna megoldani. Jól jött az álló pozíció, mert ülő helyzetben nem találtam a helyem, fájt a lábam, kényelmesebb volt néha váltani, amit így gond nélkül megtehettem.
Az ülő-álló munkahelyet a Fellowes Hungary Kereskedelmi Kft. forgalmazza.
- 2026.09.11BCM - Üzletmenet-folytonosság menedzsment képzés Az intenzív, workshop jellegű program célja, hogy a résztvevők képessé váljanak egy ISO 22301:2019 alapú üzletmenet-folytonossági irányítási rendszer (BCMS) tervezésére, bevezetésére és fenntartására.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
HR katasztrófa romkom jelmezben: a Munkahelyi románc