kapubanner for mobile
Megjelent: 2 éve

Megnyílt az idei első munkahelyi képzési és bértámogatási pályázat

Ismét megjelent a 2021-2027-es pályázati ciklus első bértámogatásos képzési pályázata, az átalakított GINOP Plusz 3.2.1–21, amelyre február 15-től lehet benyújtani a kérelmeket.

A tavaly őszi GINOP Plusz 3.2.1–21 felhívást követően megnyílt a képzési pályázat módosított verziója. A jelenlegi pályázati ciklus első bértámogatásos képzési felhívásának célja továbbra is az, hogy a feltételeknek megfelelő vállalkozásoknak továbbadott támogatást nyújtson a munkahelyi képzések megvalósításához, ezzel növelve a termelékenységüket.

A felhívás keretösszege 15 milliárd Forint.

Mikro- kis és középvállalkozások, valamint a nagyvállalatok pályázhatnak, területileg bárhol Magyarországon, azaz Budapesten és Pest megyében is lehet kérelmet benyújtani, amit azért fontos kiemelni, mert korábban ezek a régiók nem indulhattak minden pályázati konstrukcióban. 

„Várakozásaim szerint a pályázók kimerítik majd a 15 milliárdos keretet, mivel a HR költségek növekedése és a versenyképesség erősítési kényszere miatt a munkaerőre bevonható források felértékelődnek, illetve sokkal jobbak a pályázati feltételek, mint ősszel. – emelte ki Zsuffa Ákos, a Learning Innovation Kft ügyvezetője, a Felnőttképzők Szövetségének elnöke.

A szakértő akár 1000 pályázóval is számít, ugyanakkor hozzátette; akinek nem jutna a keretből, ne csüggedjen, nagy valószínűséggel bevonnak többletforrást, hiszen a 7 éves ciklusra összesen 66,5 milliárd forint áll rendelkezésre céges képzési pályázatokra.

A most megnyílt pályázatot sokkal kedvezőbb feltételekkel írták ki, mint az „elődjeit”:

Elszámolhatóak a projekt előkészítés és a projektmenedzsment költségei 

  • Megemelt támogatási összeg, magasabb létszámok és óradíjak, könnyebben teljesíthető indikátorok
  • Nagyvállalatoknak akár maximálisan 150 millió Ft támogatási összeg /KKV-nak 75 millió/
  • ONLINE is elvégezhetőek a képzések 
  • Lehetőség nyílik előleg lehívására

A támogatás összege az alábbi képzési területekre használható fel: 

  • Kompetenciafejlesztés, azaz soft skill tréningek (csapatépítés, kiégés kezelése, kultúrá-erősítés/váltás stb.)
  • Infó Kommunikációs Technológiával kapcsolatos képzések 
  • Idegen nyelvi képzések 
  • Szakmai képzés, részszakma, egyéb szakma-specifikus ismeretek bővítése 

A Learning Innovation ügyvezetője szerint a pályázóknak érdemes megvizsgálni, szem előtt tartani az alábbi szempontokat, annak érdekében, hogy érdemben profitáljanak a pályázatból:

  • Célszerű megvizsgálni az utolsó teljes (pl. covid előtti) gazdasági év felnőttképzésre és belső képzésre fordított kiadásokat, a szakmai (tovább)képzéseket, nyelvtanfolyamokat, vezetői és soft skill képzéseket.
  • A tapasztaltabb vagy speciális szaktudással rendelkező kollégák által tartott vagy spontán formában megvalósuló belső képzéseinek költségei (pl. senior szakember képzi a juniorokat) is a projekt elszámolható elemei között szerepelhetnek.
  • Az eddig forrás hiányában elmaradt, de a jövőben szükséges képzések is bevonhatóak a projektbe (drága képzés és/vagy új technológia és/vagy belső átképzés miatt.
  • 2024.04.30NewLeadership – Vezetői eszköztár bővítése Önmaguk fejlesztését is fontosnak tartó középvezetőknek, frissen kinevezett döntéshozóknak szóló komplex és intenzív vezetőfejlesztő program sok gyakorlattal. Különlegessége, hogy a résztvevők átgondolhatják és megoszthatják egymással aktuális kihívásaikat és még a kritikus vezetői helyzetek megoldásáról is tanulhatnak egymás jó gyakorlatából is!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.02Munkaviszony létesítése és megszűntetése – Dr. Berke Gyula Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismereteiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerni.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.09Egy jól működő csapat titka – Vezetői reziliencia fejlesztése A vezetői reziliencia fejlesztése képzésünk arra világít rá, hogyan lehet úgy tekinteni a tényekre, hogy relativizáljuk őket, kezelhető megvilágításba helyezzük a nehézségeket és igyekezzünk megőrizni a racionalitásunkat, hogy ebben a nehéz helyzetben is fejlődni tudjon a csapatunk. Segítve a csapattagoknak abban, hogy a problémalátásukat a megoldás keresés fókusza váltsa fel és megváltozzon az interakcióik minősége.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.09Munkaidő, pihenőidő – Dr. Takács Gábor Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismereteiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerniinfo button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Magyarország kiemelkedő üzletembereit díjazza az EY

Az EY az Év Üzletembere díjra augusztus 10-ig lehet jelentkezni. Teljes cikk

Képzési programot hirdet az EU újságíró-hallgatók és fiatal újságírók számára

Az érdeklődők általános újságírás, sajtófotó és videós újságírás kategóriában pályázhatnak a felhívásra. Teljes cikk

A Mol-csoport ismét elindítja regionális diplomás programját

A Mol-csoport regionális diplomás programjában az idén 8 országban több mint 90 friss diplomást vesz fel, akik lehetőséget kapnak arra, hogy a régió... Teljes cikk