kapubanner for mobile
Megjelent: 14 éve

Munkavédelmi rajzfilmmel kampányolnak a munkaadók

Szabó Győző közreműködésével készült az a két animációs oktatófilm, melyet a napokban mutatott be a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGYOSZ) az egészséges munkavállalókért és a biztonságos munkahelyekért indított nemzetközi projekt keretében, áll a lapunknak eljuttatott sajtóanyagban.

A közleményből kiderül, a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGYOSZ) - mivel fontosnak tartja a már meglévő munkabiztonsági és munkaegészségügyi szabályok mind jobb betartását, betartatását - két rövid oktatófilm segítségével igyekszik bemutatni a két legveszélyesebb iparág, az építőipar, valamint a szállítás és raktározás leggyakoribb balesetveszélyes helyzeteit, s hangsúlyozza a példákon keresztül a szabályok betartásának előnyeit mind a munkavállalók, mind a munkáltatók szempontjából.

- Az esetleges balesetek vagy megbetegedések miatti távollétek nemcsak a munkavállalóknak, de a munkáltatóknak is felesleges jövedelemkiesést, illetve ráfordítást jelentenek - holott egy megfelelően menedzselt Munkahelyi Egészség- és Biztonságvédelem (MEB) rendszer által szavatolható a dolgozók egészsége és jólléte - fejtette ki Mandrik István, az MGYOSZ és az OÉT munkáltatói munkavédelmi ügyvivője.

Mandrik István elmondta: a rajzfilmekkel nem az elrettentés, hanem a jobb odafigyelés elérése a céljuk: úgy vélik, az animációs figurák és a szórakoztató hangvétel emberközelibbé, befogadhatóbbá teszik a témát mindkét fél számára. Ezért is bíznak abban, hogy minél több vállalat mutatja majd be dolgozóinak a filmet, illetve, hogy minél szélesebb réteg számára hozhatjuk elérhető közelségbe a munkabiztonság rendkívül fontos kérdéskörét.

Az egyenként nagyjából két és fél perces, a többi között a Médiaunio NincsDE! kampányát jegyző ACG Reklámügynökség által készített oktatófilmek bemutatják, melyek a kerülendő helyzetek és a követendő szabályok az állványozás, földmunka, vagy éppen a kézi anyagmozgatás során. Az egyszerű, érthető példák könnyebb elsajátítása érdekében a filmekben kedves karakterek és jellemzően vicces kommentárok vázolják fel a szituációkat - az animációk könnyed hangulatát garantálja ugyanakkor az is, hogy a munkaadó figuráját Szabó Győző "alakítja": a színész önkéntesen vett részt a projektben, hangját ingyen adta filmeknek.


Előzmény



2009 márciusában az MGYOSZ pályázatot nyújtott be az Európai Bizottsághoz, melynek keretében júniusban elindíthatta "A közép-kelet-európai munkaadók és munkavállalók egészség- és biztonságtudatosságának fejlesztéséért" (IOSHA Improving the Occupational Safety and Health awareness of employers and employees in CEE) elnevezésű projektjét. A programban az MGYOSZ-on kívül öt ország társszervezete vett részt; a hat ország 709 munkáltatói és 381 munkavállalói képviselője által kitöltött IOSHA kérdőívek eredményeiről az MGYOSZ 2010. májusi nemzetközi konferenciáján, illetve az azzal párhuzamosan megtartott sajtótájékoztatón számolt be.

A felmérés tapasztalatai alapján az MGYOSZ egyfelől bizakodásának adott hangot, hiszen a vállalatok többnyire foglalkoznak dolgozóik egészségével - ez leginkább kézzelfogható módon a MEB-re fordított, többnyire a válság hatására sem csökkenő összegekből szűrhető le. Másfelől azonban megfogalmazódott az a probléma, hogy figyelmeztetni kell a dolgozókat a védőfelszerelések használatára munkavállalói képviselők fele szerint. A munkadók kiemelik: fontos a már meglevő munkabiztonsági és munkaegészségügyi szabályok jobb betartatása,hatékonyabb alkalmazása, ahogy a kkv-k segítése ezek alkalmazásában.
  • 2024.10.082024.10.08 – 12.12 Díjmentes Vezetői Egynapos programok Díjmentes Vezetői Egynapos programsorozatunkat a nagy érdeklődésre való tekintettel folytatjuk. Képzéseinken szemléletet, azonnal alkalmazható tudást adunk, módszereket és gyakorlatok próbálhatnak ki a résztvevők, mindezt teljesen díjmentesen. A nyílt programokat olyan vezetőknek, munkavállalóknak ajánljuk, akik szeretnék bővíteni tudásukat és látásmódjukat. A képzések különlegessége, hogy bármelyik téma vállalati képzés formájában is megvalósítható, melyre támogatás igényelhető a GINOP PLUSZ-3.2.1-21 pályázati alapból. Pályázati forródrót: +36 20 338 3808info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.10.10Pannon Munkajogi Akadémia Programunkat az on-line térben tervezzük megvalósítani, ezzel is támogatva a hatékony idő kihasználását. Előadás-sorozatunk célja, hogy egy-egy munkajogi területet részletesebben is bemutassunk, lehetőséget teremtve a joggyakorlat alkalmazásának megismerésére. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.11.13Mérlegen a hibrid munkavégzés - Trendek és vállalati jó gyakorlatok a távmunka új korszakában Az esemény célja, hogy összehozza a különböző iparágak vezetőit, legjobb vállalati gyakorlatait, hogy megosszák gondolataikat és megvitassák a rugalmas foglalkoztatás jövőjét és annak vállalati kultúrákra gyakorolt hatásait, úgy mint a távmunka transzformációja, új innovációk és a mesterséges intelligencia hatásai, munkavállalói preferenciák, jogi megoldások, hatékonysági kérdések távolról, valamint vezetői kihívások és vállalati stratégiák a hibrid munka világában.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.11.21Pannon HR Konferencia Debrecen Lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg. info button Részletek ticket button Jegyek