kapubanner for mobile
Megjelent: 6 éve

Nyertes hazai felelős foglalkoztatói gyakorlatok

A tavalyi év Felelős Foglalkoztatója díj egyik nyertese az E.ON Hungária Zrt., akinek „stratégiájában alapvető szerepet játszik a társadalmi felelősségvállalás és a munkavállalók egészségének megőrzése, szellemi- és fizikai jólétének támogatása”. Az OFA Nonprofit Kft. által meghirdetett „Az Év Felelős Foglalkoztatója 2017” pályázat célja idén is ennek a hozzáállásnak a megerősítése: a bátorítás; ösztönzés; inspiráció; a munkáltatók támogatása a jó gyakorlatok bemutatásán keresztül.

A tavalyi év bebizonyította: nem kell messzire menni, hogy valóban felelős munkáltatói hozzáállásokkal találkozhassunk. Az elmúlt hetekben különböző fórumokon, több szemszögből jártuk körbe, mire is gondolunk felelős foglalkoztatás alatt. Elképzeléseink szerint felelős foglalkoztatónak lenni egy szemlélet, ami a szervezeti élet és az emberi-erőforrás gazdálkodás bármely területén felütheti a fejét és pozitív vírusként fertőzhet meg másokat. Most egy élő példával szeretnénk bemutatni, hogy itthon is vannak olyan törekvések, amelyek a munkavállalót központi tényezőként kezelve, a hosszú távú fenntarthatóságot segítik elő.

Az E.ON Hungária Zrt., több jó példát is mutat arra, hogy közel 5000 főt foglalkoztatva is lehet tudatos emberi erőforrás gazdálkodással időt és figyelmet szánni a kollégákra.



A gyakorlatban mit jelent ez?

Tavalyi nyertesünk szerint a munkáltatói felelős hozzáállás ott kezdődik, hogy a jogszabályi minimum betartását alapelvárásként kell kezeli. A felelős foglalkozatás magasabb szintjét képviseli az E.ON, mert a cég igyekszik programjai kialakításakor a munkavállalók szükségleteire és igényeire reagálni, bevonva őket, alapozva az alulról érkező kezdeményezésekre. Ebben nagy szerepe van például az E.ON Hungária társaságainál működő Üzemi Tanácsoknak, valamint az őket koordináló Központi Üzemi Tanácsnak szorosan együttműködve a munkavállalói érdekképviseletekkel. Felelős foglalkoztatói programjának fókuszban az egészségmegőrzés, valamint kiépített szociális és jóléti rendszer volt.

A cég számára fontos a munkavállalók egészségének megőrzése. Elsődlegesen preventív jelleggel, akár a sportolás előmozdításával, akár a rekreációs üdülési lehetőségekkel vagy szűrésekkel támogatják a munkavállalók fizikális jóllétét. Ott ahol már egészségi állapotban romlás következett be, a betegségből visszatérő kollégák rehabilitációját segítik, anyagai terheit igyekeznek csökkenteni. Szociális juttatási csomagjuk kialakításánál szempont volt, hogy egyedi élethelyzetekre is reagálni tudjanak.

Vajon miért esett a független szakmai zsűri választása épp az E.ON Hungária Zrt.-re? Mit tanulhatunk ebből a felelős foglalkoztatói jó gyakorlatból mindannyian szervezeti mérettől és lehetőségektől függetlenül?

Ahogy megismertük az E.ON pályázatát és jó gyakorlatát benyomásaink szerint, sikerük többek között a következőkön alapulhat:

• Tudatos hozzáállás, komplex szemlélet: „Mindenki energiája számít!”a piaci érdekek mellett, a többi szereplő, vagyis a környezet és a munkavállalók igényeit összegzik, azokhoz rugalmasan alkalmazkodnak a fenntarthatóság érdekében.
• Figyel az egyénre: Jól kiépített, komplex rendszert működtetnek, melyben az egyéni érdekek és élethelyzetek sem vesznek el.
• Fokozatosság elve: A hosszú távú fenntarthatóság jegyében hisznek, abban, hogy az alapokat meg kell teremteni a fejlődés előtt.
• Reflektív, kommunikáló: Épít a visszajelzésre, érdekképviseletek, érdekegyeztetések fontosságára.

A fenti szempontok figyelembevétele nem szervezeti méret vagy büdzsé kérdése. Úgy gondoljuk, hogy a legapróbb gesztus is az elköteleződés lehet.

Ha úgy érzi, Ön is példát mutat hozzáállásával, kérjük, ossza meg velünk jó gyakorlatát, pályázzon „Az Év Felelős Foglalkoztatója 2017” címre!

Pályázati határidő: 2017. október 6. éjfél

Ünnepélyes díjátadó keretében kerülnek kihirdetésre a nyertesek 2017. november 2-án a Várkert Bazárban.

További részletekért és pályázati feltételekért kérjük, látogasson el az http://ofa.hu/hu/felelos-foglalkoztatoweboldalra, vagy kérjen információt a [email protected] email címen.

  • 2023.11.30A megtartás az új toborzás! Kulcsember megtartó eszközök két órás ingyenes előadásra várja szeretettel a résztvevőket 2023. november 30-án 14 órától a szegedi Agóra Rendezvényközpontban a DKMT. Helyszín: Szent-Györgyi Albert Agóra (6722 Szeged, Kálvária sugárút 23.)info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2023.12.31Készüljön fel a külföldön való jelenlétre a Global Mobility modullal! A külföldi üzleti jelenlét komoly versenyelőnyt kínál, ám egyúttal számos jogi kérdést is felvet. Ha a szervezet nincs tisztában a hatályos jogi háttérrel (pl. nemzetközi közjog, közösségi jog, társasági jog, munkajog, adójog, társadalombiztosítási jog, idegenrendészeti jog), akkor számos probléma, kockázati tényező merülhet fel. Az alap szintű modul tartalmazza a szükséges jogi szabályokat, folyamatábrákat (pl. Közvetlen befektetési lehetőségek, Tartózkodási, letelepedési és munkavállalási közjogi szabályok, Munkajogi szabályok, Adózási szabályok). A plusz szint egy online kurzussal egészül ki.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.03.26Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.04.04Six Sigma Black Belt képzés 9 napos gyakorlatorientált, intenzív képzési program, amely készségszintre fejleszti a résztvevőket a 6 Sigma ismeretek elsajátításában, alapoktól a Green Belt ismereteken át magas szintű hatékonyságjavító projektek megvalósításáig. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Íme a CSR Hungary Díj 2023-as díjazottjai

A vállalati felelősség és fenntarthatóság olyan témakörök, amelyek napjainkban még inkább a figyelem középpontjába kerülnek. A sorjázó külső... Teljes cikk

A vonzó munkáltató nyitott és befogadó

Van, ahol már van DEI (Diversity, Equity, Inclusion) vagyis Sokszínűségi Stratégia, de sok esetben inkább esetleges, hogy van-e valaki, akár a cég... Teljes cikk

Önkénteskedni jó! - üzenik az egyházak a fiataloknak

Október 12-én indul a 72 óra kompromisszum nélkül háromnapos önkéntes akció a Magyar Katolikus Egyház, a Magyarországi Református Egyház és a... Teljes cikk