OKJ-zni érdemes az egyetemistáknak is
Érdemes elvégezni egy szakirányú OKJ-s képzést az egyetemi évek alatt vagy akár megkezdésük előtt - Tóth Réka, a Perfekt oktatási szakértője szerint.
Tóth Réka szerint érdemes elvégezni egy szakirányú OKJ-s képzést az egyetemi évek alatt vagy akár megkezdésük előtt. A gyakorlatorientált oktatás remekül kiegészítheti elméleti tudásunkat, így már a képzés végén elmondhatjuk, hogy szereztünk tapasztalatot a munkavégzésben.
Ha azonban piacképes, és azonnal alkalmazható ismeretekkel a birtokunkban szeretnénk elhagyni az iskolapadot, érdemes továbbtanuláskor alaposan utánanézni, hogy pontosan hova iratkozunk be, miként tudjuk majd kamatoztatni a megszerzett tudásunkat a munkaerőpiacon. Tóth Réka szerint éppen ezért egyre többen ismerik fel a gyakorlatorientált képzések előnyeit. Az OKJ-s képzések az alapvető elméleti ismeretek mellett a jól hasznosítható gyakorlati oktatásra is nagy hangsúlyt helyeznek. A legkifizetődőbb, ha olyan oktatóktól tanulhatunk, akik maguk is a tanított tárgyuk szakterületén dolgozó szakemberek, így az elméleti tudást a mindennapi tapasztalataikkal tudják továbbadni.
Azzal is érdemes tisztában lenni, hogy a céljaink eléréséhez milyen képzési formában érdemes részt vennünk, hiszen a 3-5 éves, nagyrészt elméleti alapú felsőoktatás helyett a rövidebb képzési idővel rendelkező OKJ-s képzés is illeszkedhet karriertervünkhöz.
Az oktatási szakértő szerint az OKJ-s képzések előnye, hogy rugalmas képzési idő alatt sajátíthatjuk el a választott szakma alapjait és gyakorlati tapasztalatot is szerezhetünk. Például a pénzügyi, társadalombiztosítási, illetve bérügyi képzéseknél már gyakran arra is lehetőség van, hogy szélesebb körben használt könyvelő, bérszámfejtő programokon sajátítsák el a résztvevők a szakmát, amelyre később hivatkozhatnak is álláskereséskor.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Magyarország könnyen a közepesen fejlett országok csapdájába reked, ha a nálunk megtermelt GDP továbbra sem teszi lehetővé azokat a fejlesztéseket,... Teljes cikk
A munkaerőpiacon váltani sokféleképpen lehet: munkahelyet, szakmát, iparágat, sőt még alkalmazottból vállalkozóvá is válhatunk. Milyen dilemmák... Teljes cikk
Kikre és milyen készségekre lesz leginkább és legkevésbé szükség a következő öt évben? Mely munkakörök növekednek a leggyorsabban? A... Teljes cikk
- A cégek zöldülni akarnak, de közben megfeledkeznek az emberekről 1 hete
- Itt a toplista! Ezekben az országokban nem uralja a munka az életet – hogy áll Magyarország? 2 hete
- Magánegyetem lett a BME a MOL belépésével 2 hete
- 55 évesen nyugdíj? A kormány a nehéz fizikai munkát végzőknek kedvezne 2 hete
- Így csökkenthetnénk a nők plusz terheit a nyári szünetben 2 hete
- Mondjuk ki végre, milyen fájdalmas árat fizetünk a rugalmas munkáért! 2 hete
- Ezeket a készségeket keresik a munkaadók állásinterjún 3 hete
- Az amerikaiak harmada szakmunkásképző iskolát ajánlana a fiataloknak egyetem helyett 3 hete
- Újraindul a Nyári diákmunka program – akár 260 ezer forintos támogatás jár a munkáltatóknak 3 hete
- Szja-mentesség 25 év alatt – útmutató diákoknak a NAV-tól 3 hete
- Túl a zsebpénzen - a diákmunka már nem az, ami régen volt 3 hete