kapubanner for mobile
Megjelent: 4 éve

Csúcson az álláshirdetések száma

Már biztosan túljutott az álláspiac a koronasokkon. Egy hónap alatt 4000-rel több hirdetéssel - közel 37 ezerre – nőtt a nagy állásportálokon elérhető állások száma, ami meghaladta a koronavírus-járvány előtti 32 500-as szintet – derül ki a HR Portál által működtetett Állásportál.hu statisztikájából.

Álláspiac júniusban-
images

Idén június 3-án 36 881 hirdetést listázott az Állásportál.hu állásgyűjtő oldal, ami 4052-vel több mint a májusi, közel duplája a tavaly júniusinak (20 267), amikor a Covid első hulláma után a mélybe zuhant az álláspiac. Az idei júniusi számok már a Covid előtti szintet is meghaladják: 2020 januárjában ugyanis 32 594 darab állást gyűjtött be az oldal a nagy állásportálokról. Csupán egy összevetésben van még lemaradás. 2019 júniusában 39 795 állásra lehetett pályázni.

Biztató, hogy a 26 szakterületből már csak 8-ban alacsonyabb az álláshirdetés-szám a koronavírus megjelenése előtti időszakhoz képest, májusról júniusra pedig csak három területen volt csökkenés, 23-ban emelkedés.

Melyek a nagy nyertesek?

 A június eleji számok szerint atechnikusi, műszaki munkák (59%),a minőségbiztosítás, az oktatás/k+f 40 százalék felett bővültek az utóbbi másfél évben.

Ha a legnagyobb hirdetési számú területeket nézzük, akkor logisztikában, gyártás-karbantartásban 18-18, informatikában 20, értékesítés-kereskedelemben 12, mérnöki területen 33, a szakmunkás pozíciókban 17%-os növekedés történt.

Ahol még nem érte el a hirdetésszám a Covid előtti szintet, ilyen a nagyobb szakmai területek közül az adminisztratív munka (mínusz 10%), a pénzügy (mínusz 26%), az ügyfélszolgálat (mínusz 29%) és a gyakornoki munkák.

Még nagyobb a kontraszt, ha az adatokat a tavaly júniusi, első hullám végi hirdetésekkel vetjük össze. Gyakornokoknál 382%-os, projekt-, diákmunkánál 271, a vendéglátásban 209, HR-ben 166%-os az emelkedés. Ezek a számok azt is mutatják, hogy e területek érezték meg leginkább a Covid hatását. HR-ben például tavaly január és június között 657-ről 253-ra zuhant be a hirdetésszám és innen jött vissza 674-re.

Álláshirdetés-számok szakterületenként az Állásportál.hu gyűjtőoldalon (A jobb oldali három hasáb azt jelenti, hogy a 2021. júniusi adat hogyan viszonyul az adott időpont hirdetésszámához. Ha mínusz, akkor most kevesebb a hirdetés, mint akkor, ha plusz, akkor több)

Hasonlóan pozitív a kép, ha a júniusi adatokat a májusiakkal vetjük össze, azaz nincs törés a trendben. 26-ból csak háromban mértek csökkenést, minden máshol több a megpályázható pozíciók száma. A cégek több mint 700-zal több hirdetésben kerestek szakmunkást, 500-zal többen gyártási, karbantartási szakembert. 400-zal több pozíciót hirdettek mega kereskedelemben, 350-nel többet a logisztikában-beszerzésben. A vendéglátást megcélzóknak 300-zal több szül, közel 200-zal több pozíció közül válogathattak az adminisztratív munkákat keresők.

Top állások pozíciók szerint

A legnagyobb hirdetési számú szakterületek közül gyártás-karbantartásban a leggyakrabban meghirdetett pozíciók: gépkezelő, operátor, karbantartó, villanyszerelő, szervizes, technikus, betanított munkás, csomagoló.

Értékesítés-kereskedelemben: Értékesítési munkatárs, eladó, pénztáros, üzleti partner, területi értékesítési képviselő, boltvezető, ügyfélmenedzser.

Adminisztratív területen: referens, asszisztens, adminisztrátor, recepciós, irodavezető.
Informatikában: programozó, Java fejlesztő, rendszeradminisztrátor, DevOps mérnök, support specialist, front-end developer.

Mérnöki területen: minőségbiztosítási mérnök, folyamatmérnök, villamosmérnök, minőségügyi mérnök, épületgépész, gyártástámogató mérnök.

A szakmunkák közül: raktáros, targoncás, eladó, szakács, felszolgáló, gépjárművezető.

Nyitókép: Unsplash Mateus Campos Felipe

  • 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Dráma a munkaerőpiacon: soha nem volt ilyen nehéz friss diplomásként elhelyezkedni

A friss diplomások számára hét éve nem volt ilyen nehéz elhelyezkedni: a kezdő pozíciók száma 12 százalékkal csökkent. A vállalatok a bizonytalan... Teljes cikk

Cégautó 2025 – Adózás, könyvelés, szabályzat, motiváció és juttatás hazánkban

A cégautó kulcsfontosságú eszköz a vállalati mobilitás és munkavállalói juttatás rendszerében. A juttatás presztízst és kényelmet biztosít,... Teljes cikk

Fegyverpénz 2026 – minden, amit a hathavi juttatásról tudni kell

A kormány döntése szerint 2026 februárjában ismét kifizetik a hathavi fegyverpénzt. Az egyszeri szolgálati juttatás több százezer rendőrnek,... Teljes cikk