Egyelőre senki nem tudja biztosan, újraindul-e a tavaly december óta termelését szüneteltető diósgyőri kohászatnál az acélgyártás és a hengerlés, a kohászati társaság esetleges jövőjéről az úgynevezett kohászati krízis munkacsoport is értekezett szerdán.
Mivel a tulajdonosok nem hajlandók tőkepótlásra, megpecsételődött a Középületépítő Zrt. sorsa. A nagy múltú cég szerdai közgyűlésén eldőlt, hogy veszni hagyja a társaságot a meghatározó tulajdonrésszel bíró MFB Invest Zrt. és a Hídtechnika Kft. - értesült a Napi Gazdaság.
Lemondott a teljes 2008-as fizetéséről Peter Ma, a kínai Ping An Biztosító vezérigazgatója, miután a társaság 1,8 milliárd eurót veszített egy üzleten. A biztosító még 2007 novemberében fizetett ennyit az azóta csak a kormányzati mentőövnek köszönhetően életben maradt benelux Fortis Bank és Biztosító 5 százalékos részesedéséért.