kapubanner for mobile

Vállalati hírek

Egy évet késik a Lidl vetélytársa

Egy évvel elhalasztja magyarországi piacra lépését az Aldi. A még a Lidlnél is "keményebbnek" tartott német diszkontlánc alaposabban fel akar készülni a vásárlókért vívott küzdelemre. A hipermarketek mellett a diszkontok a magyar piac nyertesei, de már nekik is egyre kevesebb hely van a térképen, írja a Népszabadság. hirdetés Megváltoztatta Magyarországgal kapcsolatos terveit a német Aldi diszkontlánc, nem 2007-ben, hanem csak egy évvel később kezdi meg itteni működését. A társaság országszerte már 30-40 telket megszerzett, de ahhoz, hogy bemutatkozása sikeres legyen, több üzletre lenne szüksége. A cég fontolgatja, hogy egy működő diszkontláncot is bekebelez, mivel a versenytársak intenzív terjeszkedése miatt a boltnyitásra alkalmas ingatlanokból már nem túl nagy a kínálat. Az is kérdés, milyen névvel jelenik meg majd az új diszkontlánc. A társaság nemzetközi terjeszkedése során ugyanis az Aldi nevet használja, viszont a magyar tevékenységet Ausztriából irányítják majd, aho

    Vállalati hírek

    Újabb megszorítások előtt az Opel

    A tavaly bejelentett. 12 ezer főt érintő elbocsátás után úgy tűnik, továbbra sem rendeződik a helyzet a General Motors európai részlegénél. A társaság egyik vezetője ismét leépítéssel, és gyárbezárással riogat.

      Vállalati hírek

      2,5 milliárdból épít új üzemet a Délhús

      Közép-Európa legnagyobb szárazárugyártó üzemét építi fel Alsómocsoládon a Csányi Sándor tulajdonában lévő Délhús. A beruházással a csoport kapacitását kívánják növelni, a Pick-termékek továbbra is Szegeden készülnek - írja a Napi Gazdaság.

        Vállalati hírek

        Háromezer embert épít le egy brit telekomcég

        A Cable & Wireless távközlési csoport háromezer alkalmazottját bocsátja el az elkövetkező öt év során. A lépés az újjászervezési terv része, amely szerint a cég a brit piacon ismét a kisebb számú, ám nagyobb forgalmú üzleti ügyfelei felé fordul.

          Vállalati hírek

          Új vezére lesz márciustól a Danubius Hotels Rt.-nek

          Új vezető, Deák Imre vezérigazgató-helyettes veszi át a Danubius Hotels Rt. irányítását március elsejével, miután Betegh Sándor jelenlegi vezérigazgató nyugdíjba vonul. A társaság igazgatósága tavaly augusztusban fogadta el Betegh Sándor azon kérést, hogy 2006. március elsejével nyugdíjba kíván vonulni. Betegh Sándor 43 évi munkaviszony és több mint 15 évi vezérigazgatói beosztás után vonul nyugdíjba. Az igazgatóság elnökének kérésére azonban a Danubius Hotels Rt. igazgatóságának tagja marad. Deák Imre, aki jelenleg az általános vezérigazgató-helyettes, március elsejével veszi át Beteg Sándortól a vezérigazgatói feladatkört. Ugyanakkor Tobiás János, aki jelenleg a gazdasági vezérigazgató-helyettes, Deák Imre első helyettese lesz március elsejével. A Danubius Hotels Rt. tavaly 1,151 milliárd forint adó és kisebbségi részesedés levonása előtti eredményt ért el, ez csaknem 26 százalékkal kevesebbet, mint 2004-ben. A csoport szokásos vállalkozási eredménye 2005-ben 1,53