Csökkent a munkanélküliségi ráta februárban az euróövezetben
A legnagyobb csökkenést Görögországban mérték, a legalacsonyabb munkanélküliségi rátát Csehországban regisztrálták.
Elemzők stagnálásra számítottak februárról. Az Európai Unió 27 tagállamában 6,5 százalékon stagnált a munkanélküliségi ráta, ami a havi statisztikai adatok közlése, 2000 januárja óta a legalacsonyabb szint. Az EU-ban zsinórban a harmadik egymást követő hónapban maradt változatlan a munkanélküliségi ráta.
Egy évvel korábban, 2019 februárjában az euróövezetben még 7,8 százalékon, az EU-ban pedig 6,9 százalékon állt a mutató. Februárban 13 millió 984 ezren voltak munka nélkül az Európai Unióban, ebből 12 millió 47 ezren az euróövezet tagországaiban. A januárival összevetve a munkanélküliek száma az EU-ban 62 ezerrel, az euróövezetben pedig 98 ezerrel csökkent. A 2019. februárival összevetve az EU-ban 784 ezerrel, az euróövezetben pedig 663 ezerrel fogyatkozott a munkanélküliek száma.
Az egy évvel korábbihoz képest a 19 uniós tagállamban csökkent a munkanélküliségi ráta. Németországban (3,2 százalék) és Portugáliában (6,5 százalék) stagnált, míg Csehországban 0,1 százalékponttal 2,0 százalékra, Romániában 0,1 százalékponttal 3,8 százalékra, Luxembourgban 0,3 százalékponttal 5,7 százalékra, Észtországban 0,5 százalékponttal 4,7 százalékra (januári adat), Litvániában 0,6 százalékponttal 6,6 százalékra, Svédországban pedig ugyancsak 0,6 százalékponttal 7,2 százalékra nőtt a mutató.
A legnagyobb csökkenést Görögországban mérték, 18,5 százalékról 16,3 százalékra (decemberi adatok) esett a mutató. Cipruson 1,9 százalékponttal 5,8 százalékra, Horvátországban pedig 1,0 százalékponttal 6,2 százalékra mérséklődött a ráta februárban. A legalacsonyabb munkanélküliségi rátát februárban is Csehországban regisztrálták, 2,0 százalékost, majd Hollandia és Lengyelország következik, egyaránt 2,9 százalékkal.
Magyarország esetében az Eurostat statisztikájában a januári az utolsó adat: 3,4 százalékon állt a munkanélküliségi ráta, csakúgy mint az előző két hónapban. Januárban ez az ötödik legjobb érték volt. Egy évvel korábban, 2019 januárjában 3,5 százalékon állt a munkanélküliségi ráta Magyarországon.
MTI
- 2025.09.25recruiTECH BLUE konferencia A BLUE konferencia azoknak a kékgalléros toborzásban és foglalkoztatásban érintett HR vezetőknek, toborzási szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a céljaikért a munkaerőpiacon. Gyere el és tanuljuk, fejlődjünk közösen!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Donald Trump kivételt helyezett kilátásba a mezőgazdasági vállalkozásoknál dolgozó migránsok esetében a kitoloncolások alól - az elnök ezt a... Teljes cikk
Görögországban heves vitákat váltott ki a munkaügyi minisztérium új törvényjavaslata, amely lehetővé tenné, hogy ugyanazon munkáltatónál napi... Teljes cikk
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagországaiban a fogyasztói árak éves átlagos növekedése 4 százalékra, 2021 júliusa... Teljes cikk
- Még nem pályázott az "Év Felelős Foglalkoztatója 2025" címre? Nincs elkésve! 1 hete
- Törik a trend: emelkedik a munkanélküliség az euróövezetben 1 hete
- A teljes, a rendszeres és a nem rendszeres bruttó átlagkereset a különböző csoportokban - grafikon 1 hete
- A 15–74 éves munkanélküliek számának negyedévenkénti alakulása - grafikon 2 hete
- Egy év alatt eltűnt egy közepes városnyi dolgozó - íme a friss adatok 2 hete
- A potenciális munkaerő-tartalék negyedévenkénti alakulása - grafikon 2 hete
- A 15–74 évesek munkanélküliségi rátájának alakulása az EU tagországaiban - grafikon 3 hete
- A 15–64 évesek foglalkoztatási rátája és annak változása vármegyénként - grafikon 3 hete
- A fontosabb hazai munkaerőpiaci jelzőszámok - infografika 3 hete
- Egyre kevesebb munkaórát teljesítenek az európai dolgozók 4 hete
- A 15–64 évesek foglalkoztatási rátájának negyedévenkénti alakulása nemek és korcsoportok szerint 4 hete