Gondatlan alkalmazottak miatt sikeres a kibertámadások fele
Az alkalmazottak gondatlansága 43%-ban közrejátszik a kiberbiztonsági incidensek sikerében - derült ki a Kaspersky Lab felméréséből.
A Kaspersky Lab globális kutatása összehasonlította a kiberbiztonsági fenyegetettségeket a valós, megtörtént esetekkel, hogy bemutassa a lehetséges sebezhetőségeket, amelyek túlmutatnak a szokványos rosszindulatú programokon és a spameken.
Állítják, hogy a vállalatok körében tapasztalható kulcsveszélyek egyértelműen kimutathatók:
A felmérés kérdéseire érkezett válaszok alapján három fenyegetést kell kezelniük a felhasználóknak:
Ezeket követik a felhő-alapú felületetek biztonsága, az IoT fenyegetések, valamint a biztonsági szolgáltatások, az infrastruktúra kiszervezésének hiányából fakadó problémák. A lényegi különbség a valóság és a percepció között, hogy szükség van biztonsági stratégiákra, amelyek túlmutatnak a megelőzésen, és tágabb összefüggésben, magára a technológia kiépítésére is.
"A felmérés eredményei alapján szükség van egy másik megközelítésre az egyre összetettebb kibercsapdák leküzdéséhez. A nehézségek nem feltétlenül a kifinomultabb támadásokból adódnak, hanem a növekvő támadási felületekből, amelyek változatos védelmi módszereket igényelnek. Ez tovább bonyolítja az IT osztályok feladatait, melyek több sebezhető pontot zárnak le, de a munkavállalói gondatlansággal szemben hatástalanok. Ezek felerősítik a modern fenyegetéseket. Egy igazán hatékony stratégia kombinálja a biztonsági technológiát, a külső és belső számítógépes fenyegetések elemzéseit, a folyamatos ellenőrzést és a felmerülő esetek kivédésének legjobb gyakorlatait" - mondta Veniamin Levtsov, a Kaspersky Lab vállalati üzletágának alelnöke.