Hamarabb nyugdíjba menne és sokallja a 8 órás munkanapot a Z generáció
A 18-26 évesek a 61. életévük betöltése után nyugdíjba mennének, és számukra 6 órás lenne egy ideális munkanap.

A Z generáció tagjai a jelenleginél jóval korábban szeretnének nyugdíjba vonulni – derül ki a Newsweek által közölt, az Egyesült Államokban készített kutatásból, amit a Népszava szemlézett. A kutatás azt vizsgálta, hogyan tekintenek a nyugdíjba vonulásra a különböző korosztályok. A Z generáció (18-26 évesek) tagjai adták a legalacsonyabb választ, ők már nem sokkal a 61. életévük után nyugdíjba mennének. Az Y generáció (1980 és 1995 között születettek) szerint 62,8 évesen kéne abbahagyni a munkát. Az Egyesült Államokban 64 és 66 év közt van az átlagos nyugdíjkorhatár.
A kutatásból az is kiderül, hogy a Z generáció számára 6 órás lenne egy ideális munkanap. A kutatás szerint ennek hatását a nyugdíjrendszer is megérzi majd, amihez valamilyen formában mindenképp hozzá kell majd nyúlni.
fotó: unsplash
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A tanári béremelés hatására rekordokat dönt a pedagógusképzésre való jelentkezés, és az iskolaigazgatókhoz is soha nem látott számú... Teljes cikk
A pénteken életbe lépett adótörvény-módosítások értelmében az automatikus pótlékmentes részletfizetés összeghatára megduplázódott, így már... Teljes cikk
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) tiltakozik a kormány azon terve ellen, hogy a pedagógusok teljesítményértékelés alapján járó havi 20–60 ezer... Teljes cikk
- Ezekben az európai országokban a legnagyobb a nyugdíjas szegénység 1 hete
- Egyre kevesebb munkaórát teljesítenek az európai dolgozók 1 hete
- Akik nyugdíj mellett is dolgoznak: brutális különbségek az EU-ban 2 hete
- Miért a nyugdíjasokon spórol a kormány? 2 hete
- Csökkentheti-e a segély, a gyed vagy a gyes a nyugdíjat? Itt a válasz 2 hete
- 800 ezer magyar nyugdíjas a létminimum alatt él 2 hete
- Az öregségi nyugdíjban részesülők teljes ellátásának átlag- és mediánösszege - grafikon 3 hete
- Felszólították a németeket: dolgozzanak többet és hatékonyabban 3 hete
- Csökken a népesség, nő a nyomás - sokan későn kezdenek el a nyugdíjra félretenni 4 hete
- Külföldi nyugdíj: mit kell tenni annak, aki külföldön is szerzett nyugdíjjogosultságot 4 hete
- Milliókat érhet a jó időzítés a nők kedvezményes nyugdíjánál 4 hete