Hasít a job hugging: pedig nem tesz jót a munkahelyhez való ragaszkodás

Sokan nem azért maradnak aktuális munkahelyükön, mert annyira elkötelezettek, sokkal inkább szükségszerűségből, ez pedig a kutatások szerint hatással van a dolgozók teljesítményére is.

A “job hugging”, azaz a munkahelyhez való ragaszkodás mint tendencia nem múlik el, de a február 18-án közzétett MetLife-jelentés szerint a megkérdezettek 56%-a azt állította, hogy inkább szükségszerűségből marad, mint valódi elkötelezettségből – írja a HR Dive.

A jelentés szerint a munkavállalók közel egyharmada azt állítja, hogy a bizonytalan munkaerőpiac az elsődleges oka annak, hogy maradnak.

A felmérés szerint a munkavállalók körülbelül fele aktívan elkötelezett a munkája iránt, ami a MetLife kutatói számára aggodalomra ad okot a hiányzások és a csökkent termelékenység miatt.

A „job hugging” kifejezés tavaly került be a HR szótárba, az Eagle Hill Consulting akkoriban azt jósolta, hogy a munkavállalók a következő hat hónapban ragaszkodni fognak a munkahelyükhöz.

Bár a munkavállalók lojalitása növekszik, ez rossz okok miatt történhet” – áll a jelentésben. A felmérésből kiderül, hogy bár a munkavállalók a gazdasági nehézségek miatt lojálisak maradnak a munkaadójukhoz, termelékenységük jelentősen csökken.

Todd Katz, a MetLife amerikai csoportos juttatásokért felelős vezetője arra ösztönözte a munkaadókat, hogy összpontosítsanak a bizalom helyreállítására és a munkavállalók „tényleges elkötelezettségének” ösztönzésére – „a tranzakciós lojalitáson túl” – mondta Katz.

Korábban egy munkahelyi szakértő a HR Dive-nak elmondta, hogy a munkáltatóknak meg kell érteniük munkavállalóik valódi motivációit, hogy milyen célok ösztönözhetik a teljesítményt, és hogyan lehet a termelékenységet az elkötelezettséghez viszonyítva mérni.

 

HR Dive

  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Akár napi 40 perccel is gyorsabban tudunk így dolgozni

Egy friss tanulmány szerint három dologra van szükség, hogy növeljük mentális élességünket. Teljes cikk

Mit jelent a vállalatok számára a NAV új ellenőrzési terve?

A NAV közzétette a 2026. évre vonatkozó ellenőrzési tervét, amely világosan jelzi, hogy a hatóság a következő hónapokban is adatvezérelt,... Teljes cikk

Negyven éve dolgozik ugyanazon a munkahelyen ez a magyar férfi

Öcsi bácsi 1986-ban kezdett el dolgozni a jelenlegi munkahelyén főállású autószerelőként, és a családi vállalkozás minden fontos mérföldkövénél ott volt. Teljes cikk