Hová érdemes költözni, ha munkát szeretnénk?
Hatezernél több érdeklődőből mindössze 380-an adtak be kérelmet lakhatási támogatásra, hogy lakóhelyüktől távol munkát vállaljanak - olvasható a Népszabadság cikkében, amelyből az is kiderül, merre érdemes elindulni egy új állás reményében.
A lehetőség október eleje óta áll nyitva azok számára, akik a lakóhelyüktől 100 kilométernél messzebb találnak állást maguknak. További feltétel még, hogy legalább három hónapja álláskeresőként tartsák nyilván a jelentkezőt, vagy csoportos létszámleépítéssel veszítette el a munkáját. Jelentkezhetnek még a pályakezdő álláskeresők is, esetükben sem kell vizsgálni a nyilvántartási időtartamot.
A miniszteri levélből kiderül még, hogy akik rászánták magukat a lakhatási támogatás kérelmezésére, vagy a fővárosban, vagy Pest, illetve Győr-Moson-Sopron megyében találtak maguknak munkát.
A támogatás mértéke egy ember esetében, egy lakóingatlanra vonatkozóan az első hat hónapban nem haladhatja meg a 100 ezer forintot, a második hat hónapban a 60 ezret, a harmadik hat hónapban pedig a 40 ezret. A családokra lebontva ez azt jelenti, hogy a három időszakban sorrendben 150 ezer, 90 ezer, 60 ezer forint jár maximum, ha az ingatlant igénybe vevő közeli hozzátartozók közül legalább ketten megfelelnek a támogatás feltételeinek. Három vagy több olyan személy esetében, akik megfelelnek a feltételeknek, a felső határ 200 ezer, 120 ezer, végül 80 ezer forint.
Népszabadság
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A Magyar Orvosi Kamara felmérése szerint egyre több magyar orvos vállal munkát külföldön, és a kivándorlás mögött már nemcsak anyagi okok... Teljes cikk
A Magyar Orvosi Kamara szerint a kialakult káosz a túlterheltség, a vitatott munkafeltételek és a rendszerszintű hiányosságok következménye. Teljes cikk
Egy friss kutatás szerint a vezetők többsége a továbbképzést és az átképzést tartja prioritásnak a mesterséges intelligenciával kapcsolatban. Teljes cikk
- Egyedi esély: Harvard szintű vezetőfejlesztés női tehetségeknek ösztöndíjjal 1 hete
- 110 új munkahely jön létre Mezőtúron 1 hete
- Rendkívüli települési támogatás 2026-ban - ki kaphatja, hogyan igényelhető? 1 hete
- Már az EU-ban is téma lett a menopauza, a munkahelyeknek is lépniük kell! 1 hete
- A szakértők szerint lakhatási krízis van hazánkban: a fizetésünk majdnem fele lakhatásra megy 2 hete
- Politikai nyomás a munkahelyen? Ezért válik a kampány veszélyessé a vezetőnek 2 hete
- Cafeteria-kutatás: a dolgozók harmada már lakhatási támogatást kérne 2 hete
- 20 állás, ami iránt legjobban nő a munkaadói igény 2026-ban 3 hete
- 50 új munkahelyet teremt a Knaus Tabbert Nagyorosziban 3 hete
- Kínai gigaberuházás Tatabányán: 43 milliárd forint, 800 új munkahely 3 hete
- Így alakul át a bérek világa 2026-ban - figyelmeztet a relokációs szakértő 3 hete

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?