Kifizeti a MÁV a dolgozóknak járó teljesítmény-jutalmat
A MÁV kifizeti december 20-ig a munkavállalóknak járó 1,5 százalékos teljesítményösztönző juttatást - tájékoztatta a MÁV az MTI-t pénteken. A közlemény szerint a MÁV annak ellenére elutalja a juttatást, hogy a szakszervezetek közül a VDSzSz Szolidaritás pénteken nem írta alá az erről szóló megállapodást.
A vasúttársaság menedzsmentje pénteken új megállapodás megkötésére tett javaslatot a szakszervezeteknek annak érdekében, hogy a munkavállalók még a karácsonyi ünnepek előtt megkaphassák a teljesítményjutalmat. Az új megállapodás tartalmát és feltételeit, a korábbi megállapodást aláíró öt reprezentatív szakszervezet közül a Vasutasok Szakszervezete, a Mozdonyvezetők Szakszervezete, a Pályavasúti Dolgozók Szakszervezete, valamint a Mérnökök és Technikusok Szabad Szakszervezete elfogadta.
A MÁV vezetése bízik abban, hogy a vasutasok kitartó munkájukkal hozzájárulnak az eredmények további javulásához, így a négy reprezentatív szakszervezettel ma megkötött megállapodásnak köszönhetően valamennyi munkavállaló, továbbá az alá nem író VDSzSz Szolidaritás tagjai is megkapják a juttatást.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Először rendez állásbörzét jövő szombaton a 280 milliárd forintos beruházással 2500 új munkahelyet teremtő Vulcan Shield Global (VSG)... Teljes cikk
A hévízi ötcsillag superior szálloda a Meetings Star Awards 2025/2026 Spa Meeting Hotel kategóriájának első helyezettje lett. Az elismerés egy olyan... Teljes cikk
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA Romániában, a Mioveni-i gyárban, emiatt 900 dolgozótól válna meg – írta a profit.ro című hírportál. Teljes cikk
- Új kutatás: Az AI nem levesz a terheinkből, hanem rátesz még egy lapáttal 1 hete
- Szerepcsere egy napra: a felsővezetők kasszáztak, a dolgozók elutaztak 1 hete
- Felmérés: ezért is megéri pluszjuttatást adni a dolgozóknak 2 hete
- Így csökkenthető a fluktuáció: juttatások, amelyek valóban számítanak a munkaerő megtartásában 2 hete
- Miért az AI-hoz fordulsz a főnök helyett? Készséghiány és bizalmatlanság az AI korában 3 hete
- Ma utalják a fegyverpénzt - mutatjuk a részleteket 1 hónapja
- Ha az AI felgyorsította a munkát, akkor miért dolgozunk többet? 1 hónapja
- 43 halott után léptek a mozdonyvezetők: országos sztrájk jön a spanyol vasúton 1 hónapja
- Így alakulhatnak a cafeteria keretek 2026-ban 1 hónapja
- Miért kerüljük a fontos feladatokat és mit lehet tenni ellene? 1 hónapja
- Így nőtt a SZÉP-kártya felhasználása az év végén 2 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben