Magyarországon képeznék az önjáró autók fejlesztőit
Az autóipar húzóágazat, de ezen a téren is egyre fontosabb szerepet kap a kutatás-fejlesztés, amihez szakemberek kellenek. Őket képeznék a magyar egyetemek. Ennek érdekében írt alá egymással együttműködési megállapodást a BME, az ELTE és az MTA SZTAKI, derül ki az egyetemek közleményéből.
Napjaink járműipari fejlesztései az intelligens és autonóm közlekedési technológia létrehozásának irányába haladnak. Ehhez a trendhez illeszkedő, a terület ipari kutatás-fejlesztésében érdekelt vállalatokkal együttműködésben kialakított képzési struktúra megteremtésére hozta létre újszerű, egyetem-kutatóintézet-ipar szövetségben a BME, az ELTE, az MTA SZTAKI a Bosch és a Knorr Bremse közreműködésével a RECAR (REsearch Center for Autonomous Road vehicles) programot.
A program célja az ipari, egyetemi, kutatóintézeti tudástőke és gyakorlati tapasztalat szinergiáinak felhasználásával a tématerület magasan kvalifikált szakembereinek képzése. Ennek során jelentős hozzáadott értéket teremt az autonóm gépjármű-irányítás kutatásában, és hozzájárul a kutatási eredmények hatékony felhasználásához is a műszaki és informatikus képzésekben.
Az együttműködés keretében az egyetemeken két új, angol nyelven oktatott mesterszak indítását tervezik melyekbe különböző – elsősorban mérnöki és informatikus - alapszakok hallgatói jelentkezhetnek. A 2017 februárjában induló képzésekben résztvevők a BME Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Karán „Autonomous Vehicle Control Engineer” néven, illetve az ELTE Informatikai Karán „Computer Science for Autonomous Driving” elnevezéssel szerezhetnek mérnöki illetve informatikus diplomát.
A tervezett RECAR Központban a csúcstechnológiai kutatás-fejlesztés és oktatás céljait szolgáló laboratóriumok jönnek létre. A nemzetközi szinten is egyedülálló, ipari együttműködésben létrehozott képzések jelentősen hozzájárulnak a hazai magas hozzáadott értékű munkahelyek számának növekedéséhez ezen a stratégiailag fontos területen.
- 2025.09.25recruiTECH BLUE konferencia A BLUE konferencia azoknak a kékgalléros toborzásban és foglalkoztatásban érintett HR vezetőknek, toborzási szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a céljaikért a munkaerőpiacon. Gyere el és tanuljuk, fejlődjünk közösen!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Magyarország első mesterséges intelligencia ipari tanszéke, az ELTE-Bosch Mesterséges Intelligencia Tanszék öt év után tovább bővül. Az ELTE és a... Teljes cikk
A Diákhitel2 és a Képzési Hitel továbbra is kamatmentesen igényelhetők. Teljes cikk
A kormány a köznevelés minőségének javítása érdekében 2023-ban bevezette a pedagógusok egyéni teljesítményértékelését (TÉR), amit a KRÉTA... Teljes cikk
- Brüsszel tönkretette, a kormány megmenti? Milliárdos támogatás a Dunaferr-dolgozóknak 2 hete
- Így képzik a jövő AI-szakembereit Magyarországon 2 hete
- Magánegyetem lett a BME a MOL belépésével 2 hete
- Ezeket a készségeket keresik a munkaadók állásinterjún 3 hete
- Ezért nehéz a kkv-nak jó könyvelőt találni 4 hete
- DNS-be kódolt versenyelőny: fájdalmas generációváltás jöhet az IT-szektorban 4 hete
- Bejelentették: mérnöki nagyhatalommá tenné Magyarországot ez az új beruházás 1 hónapja
- Rászakadhat a korfa erre a magyar városra, ha nem lépnek időben 1 hónapja
- Az álláskeresők szerint képzési hiány van, nem pedig készséghiány 1 hónapja
- Díjazták a legjobb magyar egyetemeket 1 hónapja
- A világ élvonalában? - újabb mérföldkő a Semmelweis Egyetem történetében 2 hónapja