Nem találja a munkaerőpiacra vezető utat? Segít a TÁMOP 1.1.2
A Közép-magyarországi Regionális Munkaügyi Központ a régió foglalkoztatási helyzetének javítása, a foglalkoztatás bővítése, a hátrányos helyzetű álláskereső emberek munkába helyezése és a foglalkoztatási feszültségek megoldásának elősegítése érdekében kistérségi konferenciasorozatot szervez a TÁMOP 1.1.2 "Decentralizált programok a hátrányos helyzetűek foglalkoztatásáért" megismertetése céljából.
A hátrányos helyzetűeken belül 802 fő alacsony iskolai végzettséggel rendelkező részére a szakképzés feltételét jelentő alapfokú végzettség megszerzésének biztosítása, illetve a szakképzésbe való bekapcsolásukkal elhelyezkedésük elősegítése a program célja.
Azon csoportoknál, akiknél az életkori hátrányok okozzák a munkaerőpiacra való bejutás akadályát - a 25 év alatti (elsősorban pályakezdő) fiatalok (687 fő), 745 fő 50 éven felüli álláskeresők - a hiányzó képességek, készségek pótlásával segítik elő az elhelyezkedést, valamint a munkáltatókat támogatással is ösztönözzük a célcsoportok tagjainak foglalkoztatására.
A kisgyermekes anyák, gyermekgondozásból, hozzátartozó ápolásáról visszatérni kívánók (172 fő) számára a szükséges ismeretpótlással, új ismeretek, kompetenciák megszerzésének biztosításával, munkahelyi beilleszkedésük időtartamára bérköltség támogatással kívánják megteremteni a hosszú távú foglalkoztatás lehetőségét. Biztosítják továbbá annak lehetőségét, hogy a szolgáltatások ideje alatt a gyermekek elhelyezése ne okozzon problémát.
A program célcsoportjába tartoznak az elavult, vagy nem hasznosítható szakképzettséggel rendelkezők (457 fő). Az ő elhelyezkedésük akadálya gyakran az, hogy ugyan rendelkeznek szakmával, de azt régen nem gyakorolják, ugyanakkor egy másik területen nagy tapasztalattal bírnak. E tapasztalat felhasználásával új szakképesítés megszerzését, vagy a régi szakképzettség felfrissítését támogatjuk, illetve természetesen segítünk az elhelyezkedésben is.
Mind az öt célcsoport tekintetében igaz, hogy az egyén egy személyre szabott, komplex programban vesz részt, melynek eleme a szolgáltatás, képzés, foglalkoztatási támogatás vagy önfoglalkoztatóvá válási támogatás alkalmazása annak érdekében, hogy az egyén tartósan visszakerülhessen a munkaerőpiacra. Az egyéni program sikeres végrehajtásában mentor segíti az ügyfelet, a szolgáltatások tág palettáját civil szervezetek bevonásával kívánjuk biztosítani.
A Közép-magyarországi Regionális Munkaügyi Központ tervei szerint a támogatások eredményeként a programba bevont 2863 főből 2340 fő sikeresen fejezi be a programot, 886 fő az egyéni programjának befejezését követő 180. napon is foglalkoztatott lesz.
A program során nyújtható támogatások
Bérköltség támogatása
Munkabér és járulék maximum 100 százaléka, átlagosan hét hónapra 1600 fő számára. Két formáját tervezik nyújtani: a munkagyakorlat-szerzés (célcsoport: bármelyik, azonban csak olyan munka kapcsán, melyben még nem szerzett gyakorlatot a résztvevő az eddigi pályafutása során, vagy gyakorlatát nem a munka adott szintjén szerezte), munkatapasztalat-szerzés (célcsoport: fiatalok, akik még nem szereztek tapasztalatot a munka világában.)
Bértámogatás
Munkabér és járulékok 50 százaléka, átlagosan hét hónapra 400 fő számára.
Munkába járás támogatása
Az ügyfelek számára önállóan is megállapítható támogatási forma, átlagosan hét hónapra tervezve 400 fő számára. A munkavállaló és a munkáltató számára együttesen is megállapítható, utazási költségtérítés vagy csoportos személyszállítás formájában.
Képzési támogatás
A képzés költségét 100 százalékban támogatják, emellett keresetpótló támogatás és utazási költségtérítés támogatása állapítható meg 1280 fő számára.
Vállalkozóvá válási támogatás
Legfeljebb hat hónap időtartamra adható támogatás 150 fő számára, melynek mértéke havonta a kötelező legkisebb munkabér összege lehet (2008-ban 69.000 Ft).
Szolgáltatások támogatása
A programban résztvevő ügyfelek számára az alábbi szolgáltatásokat tervezik 2400 fő számára.
Egyéni tanácsadás: munka-, pálya-, álláskeresési-, rehabilitációs tanácsadás
Csoportos tanácsadás: álláskeresési technikák oktatása, álláskereső klub, személyiség fejlesztő tréning, kulcskompetencia fejlesztő tréning, motivációs csoportfoglalkozás.
Keresetpótló juttatás: a szolgáltatásban résztvevő ügyfelek számára keresetpótló juttatás nyújtható. Ez a juttatás csak az egyéni program futásának szakaszában adható, előkészítési, illetve program-előkészítő szakaszban nem.
Utazási költségtérítés: gyermekfelügyelet, amely megbízási költséget figyelembe véve maximum napi 2.500 forint gyermekenként.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Ősztől új pályázat segíti a munkakörülmények fejlesztését, 4,5 milliárd forint jut a hazai kkv-k támogatására - közölte a Nemzetgazdasági... Teljes cikk
Elindult a nevezés Az Év Szakembere 2025 díjra. A Mapei által alapított szakmai elismerés célja, hogy reflektorfénybe kerüljenek a kiemelkedő munkát... Teljes cikk
Péntektől lehet pályázni vidéki településeken működő munkahelyi bölcsődék létrehozására - közölte a Kulturális és Innovációs... Teljes cikk
- Újraindul a Nyári diákmunka program – akár 260 ezer forintos támogatás jár a munkáltatóknak 3 hete
- Megjelentek a Nemzeti Tehetség Program idei pályázatai 4 hete
- 800 ezer magyar nyugdíjas a létminimum alatt él 1 hónapja
- Mind-Diák: Szakemberhiány? Nézz körbe a gyakornoki csapatodban 1 hónapja
- Űrrakétát kaptak a jövőhöz – így támogatja az E.ON a gyerekek digitális fejlődését 1 hónapja
- Újabb pályázati felhívást indítottak a kkv-k megerősítésére 2 hónapja
- Csapatépítés másképp – a társasjáték mint munkahelyi eszköz 2 hónapja
- Így csökkenhet a lemorzsolódás? - egyetemisták segítik a kistelepülésen élők pályaválasztását 2 hónapja
- Többszörös a túljelentkezés a Demján Sándor Program pályázataira 2 hónapja
- 75 ember indult el úgy reggel munkába, hogy már soha nem tért haza 2 hónapja
- Egymilliárd forintnyi támogatásról született már döntés a Demján Sándor Tőkeprogramban 3 hónapja