Önjáró bőrönd, zajcsökkentő fülhallgató üzletembereknek
A sokat utazó üzletemberek számára minden perc számít, rengeteg időt vesztegethetnek el a repterek várótermeiben. Annak érdekében, hogy a várakozási idő is hasznosan teljen, egyre többféle "kütyüt" dobnak piacra - írja a Magyar Idők.

A Travel Mate egy olyan kézi bőrönd, amely azzal büszkélkedhet, hogy a világ első autonóm azaz önműködő kézipoggyásza. Tulajdonosának nem kell mást tennie, mint okostelefonjával rácsatlakoznia, és a bőrönd követi a folyosókon és a biztonsági ellenőrzésen át a beszállókapuig - az sem akadály, ha a tulajnak végig rohannia kell.
Képes keresztülnavigálni magát a tömegen, hogy kikerülje az útjába kerülő akadályokat. Ezenkívül érintésre nyílik és záródik, GPS-csipjét pedig el lehet távolítani, ha más tárgy útját akarjuk nyomon követni.
Az örökké siető utasoknak igyekszik kényelmet nyújtani a Modobag, a világ első motorizált bőröndje, amellyel háromszor gyorsabban érhetünk célba, mintha gyalogolnánk, ehhez csak meg kell lovagolni. Felszerelték GPS-nyomkövetővel, s mivel villanymotor hajtja, van benne töltőkábel-csatlakozó is.
Szintén tartalmaz belső GPS-csipet a bluesmart one nevű vízálló, intelligens kézipoggyász, amelynek jóvoltából mindig tudjuk, hol tartózkodik a világban - elvesztés esetén így fontos információkhoz juthatunk. Tartalmaz két töltőaljzatot is arra az esetre, ha tulajdonosa mobiltelefonja, laptopja vagy tabletje útközben lemerülne.
Ha nem akarunk okosbőröndöt venni, de azért fontos a biztonság, jó szolgálatot tehet az EasyCheck kábelrögzítésű számzáras lakat. Mivel a szerkezetet az amerikai közlekedésbiztonsági hatóság (TSA) is engedélyezte, nem okoz rongálást, ha a reptéri hatóság csomagellenőrzéskor (például robbanó- vagy kábítószer után kutatva) kinyitja az esetleg már feladott bőröndöt. A számzár ugyanis olyan technológiát tartalmaz, amely lehetővé teszi, hogy a TSA mesterkódjával ki lehessen nyitni és visszazárni a lakatot anélkül, hogy a kábelt el kellene vágni.
A gyakran utazóknak jól jöhet egy zajcsökkentő fejhallgató is, amellyel hatékonyan szűrhetik ki a külvilág zörejeit akár a reptéren, akár a repülőgép fedélzetén, miközben jobban élvezik a zenehallgatást.
A Bose QuietControls vezeték nélküli „füldugóit” úgy tervezték, hogy azok mérik a zajt, majd a rendszer egy megegyező és egy ellentétes jelet bocsát ki, ami kioltja azt. A fejhallgatóval azt is lehet szabályozni, hogy milyen mértékben engedjük fülünkbe a külvilágot - például annyira, hogy még meghalljuk a beszállásra hívó felszólítást. A fejhallgató rögzítéséről könnyű nyakpánt gondoskodik, a bluetooth jóvoltából pedig nem zavaróak a drótok.
A vezetékeket ultravékony bluetoothos billentyűzettel is elkerülhetjük, és közben kényelmesen vezérelhetjük okostelefonunkat, amely a fedélzeten töltött idő alatt helyettesítheti laptopunkat.
A kényelmet szolgálja a függőleges helyzetben rögzített tálcára felerősíthető telefon- vagy tablettartó, az úgynevezett Airhook is. Segítségével szemmagasságba kerül készülékünk, és lábunk sem ütközik minduntalan a lenyitott tálcába. Emellett pohártartó is van rajta.
Fotó Pixabay
Magyar Idők