15 ezer új munkanélküli a Nyugat-dunántúlon
A Nyugat-dunántúli régióban mintegy 15 ezerrel nőtt a regisztrált munkanélküliek száma az idei első félévben az elmúlt évek hasonló időszakához képest - tájékoztatta Kiss Ambrus, a Nyugat-dunántúli Regionális Munkaügyi Központ főigazgatója az MTI-t.
A főigazgató szerint a munkahelymegtartó programokkal több mint 10 ezer munkahelyet sikerült megőrizni a régióban. Elmondta: az Országos Foglalkoztatási Közalapítvány (OFA) 7,2 milliárd forintot fordított munkahelymegtartó intézkedésekre, melynek 19 százalékát a Nyugat-dunántúli régió nyerte el, míg a korábbi években 6-8 százalék központi forrást kapott a régió.
A decentralizált foglalkoztatási alapból további 10 milliárd forint használható fel munkahelymegőrzésre - ismertette Kiss Ambrus, hozzátéve, hogy a döntések egy része még folyamatban van, de eddig a pályázati forrás 22 százalékát nyerte el régió. A válságkezelés következő szakaszában munkahelymegőrzésre az operatív program (TÁMOP) keretében országosan 30 milliárd forint uniós pályázati forrás áll rendelkezésre. A nagyvállalkozások 10 milliárd forint pályázati forráshoz juthatnak, 20 milliárd forintot pedig a kis- és középvállalkozások használhatnak fel.
A kis- és közepes vállalkozások - ha nem tudják teljes munkaidőben foglalkoztatni az alkalmazottakat - a kieső munkaidőre kaphatnak támogatást, de pályázati feltétel, hogy a munkavállalókat a kieső időben képzésben részesítik.
A képzésnek a versenyképesség megőrzése miatt is fontos szerepe van - közölte Kiss Ambrus. A régióban a munkavállalók 40 százaléka a feldolgozóiparban dolgozik, ebben az ágazatban egyre inkább a környezetgazdálkodás, az új energiafelhasználás szempontjai érvényesülnek, ezért az informatika, az idegen nyelv ismerete mellett meg kell ismertetni a dolgozókat az új technológiákkal is.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A friss diplomások számára hét éve nem volt ilyen nehéz elhelyezkedni: a kezdő pozíciók száma 12 százalékkal csökkent. A vállalatok a bizonytalan... Teljes cikk
A cégautó kulcsfontosságú eszköz a vállalati mobilitás és munkavállalói juttatás rendszerében. A juttatás presztízst és kényelmet biztosít,... Teljes cikk
A kormány döntése szerint 2026 februárjában ismét kifizetik a hathavi fegyverpénzt. Az egyszeri szolgálati juttatás több százezer rendőrnek,... Teljes cikk
- 1700 Békés vármegyei álláskereső juthat munkához 10 hónapja
- Három évet kapott a férfi, aki hamis munkáltatói igazolásokkal akart kölcsönöket felvenni 1 éve
- Így zárultak munkaerőpiaci támogatási programok Vasban 2 éve
- Több mint 11 ezer helyi fiatalt segítettek munkához jutni Baranyában 2 éve
- Ismeretlen anyagtól lett rosszul több munkás az Iváncsán épülő akkumulátorgyárnál 2 éve
- Dolgozóinak 90 százalékát elbocsátja egy zalai vállalat 2 éve
- Több mint kétmilliárd forintos foglalkoztatási program indult Csongrád-Csanádban 3 éve
- Veszprémben átlagosan 15 százalékkal emelkedik a buszvezetők fizetése 3 éve
- Maszkokkal, pendrive-okkal csaltak el több mint egymilliárd forintnyi áfát 3 éve
- Tízezer liter nyersolajat lovasított meg négy férfi a munkahelyéről 3 éve
- 2300 embert juttatna álláshoz egy 4 milliárdos program Békésben 3 éve

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?