Aktív munkahely, boldog dolgozók: a sport szerepe a vállalati egészségkultúrában
BeneFit Prize interjúsorozatunk következő részében Schneider Balázzsal, az AYCM SportPass alapító ügyvezetőjével találkoztunk. Beszélgettünk a vállalati egészségkultúra fontosságáról és arról, miért kiemelten fontos a fizikai aktivitás és sport támogatása a dolgozói jóllét programokban. Megtudhattuk, hogy az AYCM SportPass miként nyújt megoldást erre és hogyan építhető be, akár díjmentesen és rugalmasan egy vállalat meglévő juttatási elemei közé a szolgáltatás. Az AYCM által alapított beneFit Prize díj kapcsán pedig betekintést nyerhettünk a pályázat eddigi rendezvényeibe is és megtudtuk azt is, milyen újdonságokra számíthatnak az idei év pályázóvállalatai.
Hogyan jött létre az AYCM SportPass, és mi volt a fő motivációja a szolgáltatás elindításának?
Az AYCM SportPass 1999 óta működik béren kívüli juttatásként. A szolgáltatást akkor hoztam létre, amikor még főiskolás voltam, és egy munkáltató szervezetnél dolgoztam. A célom az volt, hogy egy olyan programot fejlesszek ki, amely kedvező áron biztosít sportolási lehetőséget a munkavállalók számára. Ebből az elképzelésből született meg az All You Can Move.
Számodra mit jelent a vállalati egészségkultúra, és miért tartod fontosnak, hogy a sport is része legyen ennek?
A vállalati egészségkultúra egyre nagyobb hangsúlyt kap a munkáltatóknál, mivel a csapatépítő hatáson túl, egy olyan értékes juttatásként is szolgál, amelyet a munkavállalók valóban hasznosítani tudnak a mindennapokban. Ezáltal nemcsak az egészségük megőrzésében segít, hanem a munkahelyi elégedettséget és elkötelezettséget is növeli.
Hogyan járul hozzá a sportolás a munkavállalók fizikai és mentális jóllétéhez, és miért érdemes a vállalatoknak erre kiemelt figyelmet fordítani?
Szerencsére egyre több munkáltató ismeri fel a sport juttatási elemként való bevezetésének fontosságát, és ez nem véletlen. Munkáltatói szempontból a sport támogatása erős megtartó erővel bír és növeli a dolgozók lojalitását. Emellett a munkavállalói oldalon is egyre nagyobb az igény a sport iránt, hiszen az emberek egyre tudatosabban élnek, figyelnek a helyes táplálkozásra, és kiemelt figyelmet fordítanak az egészségük megőrzésére, amelynek alapvető eleme a rendszeres mozgás.
Mi motivált abban, hogy részt vegyél a beneFit Prize zsűrijében?
A beneFit Prize egyik legfőbb célja, hogy megossza a pályázókkal azokat a bevált taktikákat és gyakorlatokat, amelyeket más szervezetek sikeresen alkalmaztak. A juttatási elemek között a sport is kiemelt helyet kap, és úgy éreztük, hogy ezen a területen mi autentikus szereplőként tudunk hozzájárulni a vállalati egészségkultúra népszerűsítéséhez.
Hogyan indult el a beneFit Prize? Miben volt más a tavalyi díjátadó az elsőhöz képest és miben tud megújulni az idei évben a pályázat?
Az első beneFit Prize kapcsán izgatottan vártuk, hogy vajon hányan fognak pályázni, és milyen színvonalú pályamunkák érkeznek majd. Szerencsére az eredmény óriási pozitív meglepetés volt számunkra, és az első rendezvény igazán különleges élményt nyújtott. A 2023-as díjátadó már teljesen új perspektívát hozott mind a pályázók, mind pedig számunkra, zsűritagok számára. A beérkezett pályázatok sokkal átgondoltabbak és részletesebbek voltak, ami rendkívül éles versenyt eredményezett a pályázók között. Az idei évre is hasonlóan szoros versenyt várunk az egyes kategóriákban, és biztosak vagyunk benne, hogy a pályázók ismét lenyűgöznek majd minket kreativitásukkal és elkötelezettségükkel.
Milyen szempontok alapján fogod értékelni a pályázó vállalatokat az idei beneFit Prize zsűrijében, különös tekintettel a sportolás és fizikai aktivitás területére?
Fontos, hogy a kategóriák különböző vállalati méretekre vannak felosztva. Hiszen egy kisvállalat esetében teljesen más lehetőségek adottak, mint például egy nagy vagy gigavállalat esetén. Ezt a körülményt természetesen a programpontok kialakításánál és az elérhető pontoknál is figyelembe vettük az értékelésnél. Azokra az újító ötletekre vagyunk kíváncsiak, melyek hozzásegítik a munkavállalókat, hogy egy bizonyos szolgáltatási csoporthoz könnyebben, egyszerűbben férjenek hozzá. Ezt fogjuk idén is értékelni.
Milyen pozitív hatásokkal járhat a beneFit Prize részvétel és a díj elnyerése egy vállalat számára és milyen visszajelzéseket kaptok a korábbi résztvevőktől?
A beneFit Prize díj elnyerése rendkívül pozitív hatással van a munkáltatókra, nemcsak a munkavállalói oldalról, hanem a külső promotálás szempontjából is. A díj azt üzeni, hogy a munkáltató egy vonzó munkahely, ahol érdemes dolgozni és egyúttal bemutatja a vállalat közösségi hátterét, ami fontos az imázsépítés szempontjából is. A 2024-es beneFit Prize során külön figyelmet fordítunk arra, hogy a pályázók részletes visszajelzést kapjanak arról, hogyan teljesítenek az egyes kategóriákban. A pályázók megtudhatják, mely skillek-ben állnak élen, és melyekben van még fejlődési lehetőségük. Ezzel az újítással az a célunk, hogy minden pályázó célzottan tudja juttatási rendszerét fejleszteni. Összességében tehát mindenkit arra bíztatok, hogy pályázzon és nyerje el a díjat.
Az AYCM SportPass mára az egyik legnépszerűbb béren kívüli juttatás a hazai cégek körében. Hogyan segíthet a vállalatoknak a sportolási lehetőségek biztosításában és miben rejlik a „titka”?
Az AYCM SportPass titka abban rejlik, hogy egy kreatív és sokoldalúan felhasználható juttatási lehetőséget nyújt a magyarországi munkáltatóknak, amely könnyedén beilleszthető a meglévő javadalmazási rendszerekbe. Országszerte, bármely városban vagy régióban elérhető, így a munkavállalók számára valódi választási szabadságot kínál a sportolási lehetőségek terén: legyen szó úszásról, falmászásról, squash-ról vagy épp egy fitneszterem használatáról. A munkáltatók számára további előny, hogy az AYCM SportPass rugalmasan skálázható, így a cég maga határozhatja meg, mekkora összeget fordít erre a szolgáltatásra. A támogatás mértéke igazítható akár néhány ezer forinttól egészen a teljes finanszírozásig, vagy dönthetnek úgy is, hogy a munkavállalók saját döntésük alapján, adózott jövedelmükből fedezik a havidíjakat.
Véleményed szerint melyek a legnagyobb kihívások, amelyekkel a hazai munkáltatók szembesülnek a sportolási juttatások bevezetése során?
Számos munkáltató szembesül azzal a kihívással, hogy miként támogassa a sportolást a munkavállalói számára. Egy-egy konkrét mozgásforma megszervezése gyakran nem elégíti ki minden dolgozó igényét: ami az egyik csoportnak ideális, az egy másiknak nem megfelelő. Az ilyen problémák megoldására jött létre az AYCM SportPass, amely a sportolási lehetőségek széles skáláját kínálja, így minden munkavállaló megtalálhatja a számára legmegfelelőbb mozgásformát.
Milyen visszajelzéseket kaptok a vállalatoktól és a munkavállalóktól az AYCM SportPass kapcsán?
25 éve működünk a piacon, és ez önmagában is egy pozitív visszajelzés a munkánkról. Portfóliónk folyamatosan bővül, ahogy megrendelőink és tagjaink száma is növekszik. Ezek a pozitív visszajelzések ösztönöznek minket arra, hogy évről évre még jobban teljesítsünk, és továbbra is a legmagasabb színvonalon működjünk.
Hogyan látod a beneFit Prize szerepét a sportolási juttatások és egészségmegőrző programok népszerűsítésében hosszú távon?
Az elmúlt 25 év során azt tapasztaltuk, hogy a munkáltatók egyre nagyobb figyelmet fordítanak a sporttal kapcsolatos juttatásokra. A Covid utáni időszakban különösen nagy reflektorfényt kapott ez a téma, és a beneFit Prize célja, hogy megnyissa a kaput azok számára, akik szeretnék bővíteni látásmódjukat és megérteni, hogy a sportjuttatások bevezetése nem olyan bonyolult, mint gondolják. Az AYCM egy rendkívül egyszerű platformot kínál, amely akár több ezer munkavállaló számára is lehetővé teszi egy komplex sportolási szolgáltatás azonnali bevezetését.
Pályázz Te is a 2024-es beneFit Prize díjra, és tedd jobbá munkáltatói szervezeted 2025-re!
- 2024.10.212024.10.21– 12.12 Díjmentes Vezetői Egynapos programok Díjmentes Vezetői Egynapos programsorozatunkat a nagy érdeklődésre való tekintettel folytatjuk. Képzéseinken szemléletet, azonnal alkalmazható tudást adunk, módszereket és gyakorlatok próbálhatnak ki a résztvevők, mindezt teljesen díjmentesen. A nyílt programokat olyan vezetőknek, munkavállalóknak ajánljuk, akik szeretnék bővíteni tudásukat és látásmódjukat. A képzések különlegessége, hogy bármelyik téma vállalati képzés formájában is megvalósítható, melyre támogatás igényelhető a GINOP PLUSZ-3.2.1-21 pályázati alapból. Pályázati forródrót: +36 20 338 3808 Részletek Jegyek
- 2024.11.13Mérlegen a hibrid munkavégzés - Trendek és vállalati jó gyakorlatok a távmunka új korszakában Az esemény célja, hogy összehozza a különböző iparágak vezetőit, legjobb vállalati gyakorlatait, hogy megosszák gondolataikat és megvitassák a rugalmas foglalkoztatás jövőjét és annak vállalati kultúrákra gyakorolt hatásait, úgy mint a távmunka transzformációja, új innovációk és a mesterséges intelligencia hatásai, munkavállalói preferenciák, jogi megoldások, hatékonysági kérdések távolról, valamint vezetői kihívások és vállalati stratégiák a hibrid munka világában. Részletek Jegyek
- 2024.11.21Pannon HR Konferencia Debrecen Lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg. Részletek Jegyek
Egy innovatív online orvosi és pszichológiai szolgáltatás, amely lehetővé teszi, hogy bárhol és bármikor hozzáférhessünk szakképzett orvosok és... Teljes cikk
Új területen veti meg a lábát Közép- és Kelet-Európa vezető HR szolgáltatója, a hazai székhelyű WHC Csoport: a CX Services nemzetközi üzleti... Teljes cikk
A Rossmann Magyarország második alkalommal nyerte el a Kincentric által végzett munkavállalói elégedettségi felmérés alapján a Legjobb Munkahely... Teljes cikk
- Egészséges munkahelyek: A prevenció és egészségügyi szűrések szerepe a vállalati kultúrában 3 hete
- 5 lépés a magasan teljesítő vállalati kultúra felé 1 hónapja
- Példamutató munkáltatók és munkavállalói jóllét: Interjú Dr. Mihalik Zsuzsával, a beneFit Prize Alapítójával 1 hónapja
- A mozgás élményét népszerűsíti az Aktív Sulikezdés program, indulhat a pontvadászat 1 hónapja
- Így teljesítettek a tréningcégek 2023-ban 2 hónapja
- Hogyan lehet a mai turbulens világban új vállalati értékeket integrálni? 2 hónapja
- Ismét pályázhatnak a munkaadók a kerékpárosbarát címre 2 hónapja
- Tíz készség, amit eltanulhatnak a vállalatvezetők a tízpróbázóktól 2 hónapja
- Mi a hosszú távú sportolói siker titka? 3 hónapja
- 7 kiegészítő, ami biztonságosabbá teszi a túrázást 3 hónapja
- Olimpia 2024: Vezetői tízpróba 3 hónapja