Állást teremt a részmunkaidős foglalkoztatás
Új álláshelyeket teremtett az uniós tagállamok többségében a részmunkaidős állások terjedése. Magyarország a kivételek csoportját erősíti, mivel nálunk 2007-ben az összes foglalkoztatottnak csupán 4,1 százaléka dolgozott ebben a formában. Ezen a tendencián a munkára rakódó közterhek csökkentésével, valamint a rugalmasabb jogi környezet megteremtésével lehetne változtatni, számol be a Magyar Hírlap.
Amíg nálunk nyolc százalék fölé szaladt a munkanélküliségi ráta, az Európai Unió más tagállamaiban eredményes intézkedéseket hoztak a foglalkoztatás bővítésére. A tagországokban az elmúlt években - kevés kivétellel - a részmunkaidős foglalkoztatás terjedésével sikerült növelni az új munkahelyek számát. A tizenöt legfejlettebb európai uniós országban a munkavállalók ötöde dolgozik részmunkaidőben.
A részmunkaidősök aránya Bulgáriában, Csehországban, Magyarországon és Szlovákiában a legalacsonyabb, mindössze két-öt százalék között mozog. Hazánkban az elmúlt években kevés eredményt hoztak a kormányzat intézkedései. A legnagyobb problémát a munkavállalói oldalon az alacsony bér- és jövedelmi viszonyok jelentik. A munkaadóknál pedig az esetenként fajlagosan magasabb költségek, és részben szervezési problémák gátolják a részmunkaidős foglalkoztatás nagyobb térnyerését.
Magyar Hírlap
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A gyengélkedő ipar, a visszaeső megrendelések és a lassuló bérdinamika egyszerre szűkítik a lehetőségeket. Mészáros Melinda, a Liga... Teljes cikk
2025 decemberében a 15–74 éves foglalkoztatottak száma 4 millió 624 ezer fő volt, ami az őszi hónapokhoz képest további csökkenést jelez. A... Teljes cikk
A magyar munkaerőpiac 2026-ra jelentős átalakulás előtt áll – derült ki a Magyar Közgazdasági Társaság Munkaügyi Szakosztályának évindító... Teljes cikk
- Foglalkoztatási ráta Magyarországon 2025 harmadik negyedévében - grafikon 3 hete
- A részmunkaidősök létszámváltozása 2019 és 2024 között - grafikon 1 hónapja
- A munkanélküliségi ráta nemek szerint - grafikon 1 hónapja
- Így változott a munkanélküliségi ráta az EU-ban - grafikon 2 hónapja
- Így lépnének fel az EP-képviselők a munkahelyek algoritmikus irányításával szemben 3 hónapja
- Így változik a vállalati fenntarthatósági jelentéstétel és az átvilágítás 3 hónapja
- A munkanélküliségi ráta alakulása nemek szerint - grafikon 3 hónapja
- Meddig szólhat bele az EU a tagállamok béreibe? - fontos ítélet született 4 hónapja
- A foglalkoztatási ráta a magyar vármegyékben - grafikon 4 hónapja
- Új alelnök a Közép- és Kelet-Európai Bankszövetség élén 5 hónapja
- Jön az emberi munkakvóta: törvény írhatja elő, mennyi embernek kell maradnia a robotok között 5 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben