Áttörést hozott a Covid a cégek IT-fejlesztésében
A koronavírus-járvány következtében bevezetett home office miatt a vállalatok legnagyobb része, 37 százaléka az elmúlt két évben a legtöbb fejlesztést annak érdekében végezte, hogy az informatikai rendszereket felkészítsék a biztonságos és hatékony távmunkára - derült ki a K&H innovációs index kutatási jelentéséből. Az idei első félévben jelentősen, 47-ről 62 százalékra emelkedett azoknak az alkalmazottaknak az aránya, akik rendszeresen használnak számítógépet. Minden második munkavállaló használ valamilyen hordozható informatikai eszközt. A kereskedelem és a szolgáltatás területén a cégek több mint 40 százaléka mondta azt, hogy a munkatársak több mint 70 százaléka el van látva ilyenekkel.
A kutatás szerint szinte minden digitális fejlesztési terület aránya emelkedett 2022 első félévében, a legkevesebb innováció viszont a big data és a mesterséges intelligencia (MI) irányában történt.
Az otthoni munkavégzés érdekében végzett vállalati fejlesztések közül, egyre több cég fektet a dolgozók okoseszközökkel való ellátásába - derült ki a K&H innovációs indexből, amely az idei első félévben 30 ponton zárt.
Az idei első félévben jelentősen, 47-ről 62 százalékra emelkedett azoknak az alkalmazottaknak az aránya, akik rendszeresen használnak számítógépet. Minden második munkavállaló használ valamilyen hordozható informatikai eszközt. A kereskedelem és a szolgáltatás területén a cégek több mint 40 százaléka mondta azt, hogy a munkatársak több mint 70 százaléka el van látva ilyenekkel.
Az otthonról végzett munkára való átállás érdekében rengeteg fejlesztés történt. A meglévő szoftverek összekapcsolásán a cégek 32 százaléka dolgozott, de a big data, az összegyűjtött adatok feldolgozása érdekében már jóval kisebb arányban - (12-15 százalék) tettek erőfeszítéseket a megkérdezett cégek, és a legkevesebben (5 százalék) foglalkoztak a mesterséges intelligenciával.
Azok, akik mégis foglalkoznak ezzel a területtel, kockázatelemzésre, csalásfelismerésre használják. Személyre szabott ajánlatok, szolgáltatások, termékek kidolgozása esetén mindössze minden hatodik cég (16 százalék) használja az MI-t.
Fotó: unsplash.com
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Egy amerikai börtönprogram új megközelítésből kapcsolja össze a munkát, a rehabilitációt és a jóvátételt: Maine államban elítéltek dolgoznak... Teljes cikk
Egyre több nagyvállalat figyeli tudatosan, ki mennyit van ténylegesen az irodában. Van, ahol automatikus jelzések alapján szólnak a vezetőknek, máshol... Teljes cikk
„A kiskorú gyermek puszta létezése” nem lehet indok a távmunka elutasítására – mondta ki a bíróság a MÁV egyik cégének ügyében. Három... Teljes cikk
- A KPI-okon túl: a művészet feltárja a csapatod igazi erejét 2 hete
- A felnőttképzés új korszaka: mit tanít nekünk négy év adata? 1 hónapja
- Home office a börtönből? Rabok dolgoznak távmunkában techcégeknek 1 hónapja
- Raktártól a recepcióig: itt volt a legnagyobb munkaerőhiány 2025-ben 1 hónapja
- Kötelező AI-használat? A nagyvállalatok most jöttek rá, miért nem ez a megoldás 1 hónapja
- Már minden hatodik ember AI-t használ – és Magyarország ott az élmezőnyben 2 hónapja
- Ezért esik szét a figyelmünk a munkahelyen – magyar kutatás az okostelefon-függőségről 2 hónapja
- Ennyien dolgoztak távmunkában Magyarországon 2025-ben 2 hónapja
- Távmunka szabályozás 2026 2 hónapja
- Felmérés: a back office tevékenységek 90%-a automatizálható 3 hónapja
- Nem váltja ki a munkát, de biztonságot ad: alapjövedelmet vezetett be egy ország 3 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben