kapubanner for mobile

Csak túlesnek a diákok a kötelező önkéntességen?

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

Ami kötelező, az már nem is lehet jó? Bár még nem feltétele az érettséginek, de 2016-tól az lesz az 50 órában elvégzett önkéntes munka. Az ötlet önmagában nem rossz, próbálják ki magukat a fiatalok a való életben, de szinte minden a megvalósításon múlik, derül ki a dehír összefoglalójából.

Sok diák előre gondolkodik, és már jóval az érettségi év előtt letudják a kötelező önkéntességet, hogy ne az utolsó pillanatra maradjon. A tapasztalatok azonban vegyesek, hogy mennyire tudják magukat valóban hasznossá tenni a diákok.

Az Oktatási Hivatal felmérése szerint jelenleg 80 ezer gyerek igyekszik kihozni magából a maximumot az iskolapadon kívül.

A debreceni Medgyessy Ferenc Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola igazgatója, Fekete József úgy látja, hogy nagyon jó tapasztalataik születtek az első turnusban. A mentorok szerint aktívak a diákok, sok együttműködési szerződést kötöttek, a gyerekek egy része pedig már az első félévben teljesítette a kötelező óraszámot.

A gyerekek már kevésbé voltak pozitívak, mert van közülük, aki úgy érzi, hogy a mentorok is nehezen találnak munkát nekik, ami ráadásul nem is igazán izgalmas. Van, hogy hétvégére kerül az önkéntes munka, mert hét közben annyi az iskolai munka. Van, aki szerint, ha nem lenne kötelező, nem csinálná senki, a lényeg, hogy túl legyenek rajta.

Persze azért nem mindenki utálja az önkéntességet, országszerte jelentkeztek olyan fiatalok is, akik a kötelező ötven óra után is szívesen dolgoznak tovább - akár fizetség nélkül. Gyakran éppen olyanok, akik a legnehezebb helyeken próbálták ki magukat, például hátrányos helyzetű fiatalok között.

Elméletileg a tanulók rendelkezésére áll egy lista, amiről a számukra szimpatikus szervezetek közül válogathatnak. Fontos, hogy elvileg mindenkinek a saját lakókörzetében kellene szerződnie.

dehir
  • 2026.06.05Bértranszparencia Az irányelv legfontosabb újdonságairól és kötelezettségeiről. A munkáltatókat érintő jogi és HR-es kihívásokról. Gyakorlati példákról, amelyek segítenek megérteni a kockázatokat. Megoldási stratégiákról: hogyan lehet a megfelelést eszközzé tenni a munkahelyi bizalom és a munkáltatói márka erősítésében.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.06.15Stratégiai emberi erőforrás szaktanácsadó szakirányú továbbképzés A képzés valós szervezeti helyzeteken, gyakorló HR-vezetők tapasztalatán és emberközpontú stratégiai szemléleten keresztül ad azonnal alkalmazható tudást.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.06.18Mesterséges intelligencia üzleti használata - a rejtett kockázatok Az előadás célja, hogy gyakorlati, adatvédelmi és AI jogi szempontból is bemutassa a mesterséges intelligencia üzleti használatának legkritikusabb kockázatait. Kiemelt fókuszt kap, hogy milyen adatokat tilos, de legalább is nem jó ötlet AI rendszerekbe bevinni és hogyan történik mindez a valóságban, akár észrevétlenül.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek