Depresszióhullámot indított be a home office
Az amerikai munkavállalók csupán 28 százaléka számít arra, hogy visszatér a munkahelyére 2020 végéig, 38 százalékuk szerint ez csak 2021-ben, vagy még ennél is később fog megtörténni. Mindez azért nagy probléma, mert a home office az emberek 85 százalékánál okozott mentális egészségügyi problémákat.

Az Egyesült Államokban a járvány kitörése óta megháromszorozódott a depressziós tünetekkel küzdő felnőttek száma, összesen immár több mint negyedük küzd ilyen tünetekkel.
Az előző évhez képest 10-ből 7 embernek lett stresszesebb a munkája, és 10-ből 4 ember bírkózik naponta olyan stresszorokkal, hogy el kell érnie bizonyos teljesítménymutatókat, vagy menedzselhetetlen mennyiségű munkát kell végeznie.
Ez különösen a home office-ban dolgozó, digitális oktatásban résztvevő gyermeket nevelő vagy a családban egyedüli keresőként dolgozók esetében tipikus.
A munka és a magánélet szétválsztása sokaknak hónapokkal a home office bevezetése után is gondot okoz, a kutatás válaszadóinak 41 százaléka saját bevallása szerint nem tudja ezt megtenni.
A szerzők szerint a járvány középpontba helyezte a mentális egészség kérdését, amely a HR terület legkomolyabb kihívásává vált ebben az évtizedben.