Egyre több a stresszellenes egészségügyi juttatás a vállalatoknál
Hazánkban is egyre több vállalat ismeri fel, hogy a munkavállalók egészségproblémái miatt kieső munkaórák száma jelentősen befolyásolja az üzleti eredményeket - tájékoztatott a Budai Egészségközpont a Personal Hungary 2007 Emberierőforrás-menedzsment Szakkiállításon.
"Az üzleti versenyképesség egyik kulcsa a vállalat munkatársainak egészsége és motivációja. A munkavállalók egészségét szem előtt tartó munkahelyek növelhetik saját hatékonyságukat, vonzóbbá tehetik magukat a munkát keresők számára, illetve társadalmi felelősségvállalás programjukba is beilleszthetik a munkavállalóknak kínált egészségügyi programokat. A magán egészségügyi szolgáltatók a felsorolt előnyöket felismerő vállalatok számára növekvő versenyképességet, hatékonyabb humánpolitikát, alacsonyabb fluktuációt, javuló munkaerőpiaci pozíciót és nagyobb társadalmi elismertséget ígérnek" - nyilatkozta Dr. Nagy Judit, a Budai Egészségközpont orvosigazgatója.
A Budai Egészségközpont felmérései szerint a munkavállalók körében vezető diagnózis csoportok a különféle szem-, táplálkozás és anyagcsere betegségek és a keringési rendszer betegségei. Az egyes csoportokon belül pedig "élenjáró" betegségnek számítanak a rövidlátás, az elhízás, valamint a magas vérnyomás. A felsorolt betegségek kialakulásáért többnyire a jelentős munkateher és a magas elvárások miatt kialakuló folyamatos stressz és a mozgásszegény életmód okolható.
Az utóbbi évek azt bizonyítják, hogy a vállalatok valóban egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek a munkahelyi egészségmegőrzésre. A Budai Egészségközpont adatai szerint a szerződött partnereknek mintegy 60 százaléka vesz igénybe a kötelező vizsgálatokon felüli szolgáltatásokat. Az egyik legnépszerűbb pluszszolgáltatás a stresszhatásoknak leginkább kitett felső- és középvezetők számára kialakított menedzserszűrés, de közkedvelt az átalánydíjas csomagban igénybe vett teljes körű járóbeteg-szakellátás is.
A jelenleg zajló államháztartási és egészségügyi reformok, mint például a vizitdíj és kórházi ápolási díj bevezetése, a kórházi ágyak számának csökkentése, valamint az új vállalati trendek, így a Cafeteria rendszerek bevezetése és a vállalati társadalmi felelősségvállalás ismertté válása várhatóan a jövőben is élénkítően hat a magyar magán egészségügyi piac fejlődésére.