Fenntarthatósági jelentés: 7 kritikus terület, ami minden cégre hat
A fenntarthatósági jelentéstétel nemcsak jogi kötelezettséggel, hanem stratégiai előnnyel is jár - állapítja meg az EY friss tanulmányában, amely több mint 200, köztük 16 magyar vállalat első, uniós irányelvek szerint készült fenntarthatósági beszámolóját elemezte.
Az MTI-nek küldött elemzésük szerint az érintett cégek döntő többségének már van ESG (környezeti, társadalmi és vállalatirányítási) felelőse és stratégiája.
A társaságok átlagosan hét kritikus területet azonosítottak a működésük szempontjából.
A legátfogóbb dokumentumok a pénzügyi szektorhoz köthetők, ahol a befektetői elvárások és a szabályozói megfelelés egyaránt részletes tartalmat követelnek meg. Az elemzett vállalatok közel fele, míg idehaza a cégek többsége (58 százaléka) már rendelkezik olyan belső jelentéstételi politikával, amely rögzíti, hogy a társaság miként készíti el a fenntarthatósági jelentéseit. Szinte az összes jelentéstevőnek (88 százalék) van fenntarthatósági stratégiája, míg tízből nyolc cég rendelkezik dedikált ESG-felelőssel.
A közlemény szerint a társaságok átlagosan hét kiemelt területet határoztak meg a kettős lényegességi felmérés (Double Materiality Assessment, DMA) során, ami azt vizsgálja, hogy mely fenntarthatósági hatások jelentősek a vállalat és értéklánca szempontjából, illetve milyen pénzügyi kockázatok és lehetőségek merülhetnek fel.
Ezek közül az éghajlatváltozás jellemzően minden iparágban releváns volt, csak nagyon alapos indoklással hagyható ki, továbbá a saját munkaerőre és vállalatirányításra vonatkozó közzétételek is iparágtól függetlenül relevánsak. A körforgásos gazdaság, az értékláncban dolgozók, a fogyasztók és végfelhasználók, illetve a biológiai sokféleség és ökoszisztémák szintén lényeges témaként szerepeltek a 216 vállalat napirendjén
- ismertette az EY.
7 tanács: így legyél HR-esként élenjáró a fenntarthatóságban
- olvassa el korábbi cikkünk!
- 2025.09.25recruiTECH BLUE konferencia A BLUE konferencia azoknak a kékgalléros toborzásban és foglalkoztatásban érintett HR vezetőknek, toborzási szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a céljaikért a munkaerőpiacon. Gyere el és tanuljuk, fejlődjünk közösen!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A hazai vállalati fenntarthatóság 2025 első félévében továbbra is stagnál a 300 millió forintnál nagyobb árbevételű hazai vállalatok körében... Teljes cikk
A mostani tanévben 33 millió forinttal 150 gyermek digitális felzárkóztatását és pályaorientációját támogatja az E.ON Hungária Csoport az... Teljes cikk
A fenntarthatósági kötelezettségek teljesítésének elhalasztása lehetőséget teremt a cégek számára az ESG folyamatok kialakításának... Teljes cikk
- 7 tanács: így legyél HR-esként élenjáró a fenntarthatóságban 3 hete
- Olyan munkahelyet hozunk létre, ahol mi is szívesen dolgoznánk - fókuszban a munkavállalói jóllét 4 hete
- Elindult az ÉVOSZ fenntarthatósági tagozata 2 hónapja
- Így készülnek a magyar vállalatok az ESG-kötelezettségekre 2 hónapja
- Munkavállalói jóllétre irányuló pályázatot írtak ki, 4 millió forintot kap a nyertes 2 hónapja
- Árnyékolás okosan – miért választják egyre többen a lamellás megoldásokat? 3 hónapja
- ESG-pánik lefújva: fellélegezhetnek a magyar cégek 3 hónapja
- Konténerház trendek 2025-ben - mit hoz a jövő? 3 hónapja
- Magyar fiatalok ötleteit is várják: a fenntartható jövőért közös globális mentorprogram indul 4 hónapja
- Ennyi nagyvállalat készített tavaly fenntarthatósági jelentést 5 hónapja
- Több tízezernyi magyar cégnek kell megfelelnie az ESG-szabályoknak 6 hónapja