Férfiak és nők csaknem kétharmada bizakodik, hogy megmarad a munkahelye

A férfiak és a nők 74-74 százaléka véli úgy, hogy több mint 5 évig megmarad a munkahelye. A diplomások körében ez az arány 86 százalék - derül ki a BNP Paribas Cardif biztosító és a Medián legfrissebb, reprezentatív munkaerőpiaci felméréséből.

Az MTI-hez eljuttatott tájékoztatás szerint a vizsgálatban egy úgynevezett munkaerő-piaci stabilitási indexen keresztül azt mérték, mennyire bíznak a munkavállalók abban, hogy jelenlegi munkahelyük hosszú távon is munkalehetőséget biztosít majd számukra, milyen lépéseket tennének meg annak érdekében, hogy megtartsák munkahelyüket, ha az veszélybe kerülne illetve, hogy megérzésük szerint milyen könnyen találnának új munkalehetőséget.

Minél magasabb a mutató értéke, a munkavállalók annál stabilabbnak érzik saját pozíciójukat, egyúttal annál többet tennének meg azért, hogy megtartsák állásukat, viszont annál könnyebbnek értékelik egy esetleges új munkalehetőség megtalálását is.

Az index idén áprilisban 67 pontra nőtt az egy évvel korábbi 60 pontról a 100 fokú skálán, ami a mutatószám bevezetése óta a legmagasabb érték.

Az adatok alapján továbbra is a 30-50 év közöttiek, a fővárosban élők és a diplomások jelentik a legbizakodóbb társadalmi csoportot. A különböző szektorok majdnem azonosan ítélték meg a munkaerő-piaci helyzetet, ugyanakkor míg a mezőgazdaságban dolgozók bizalma általában a legalacsonyabb, most 70 ponttal a lista élére kerültek. Második legbizakodóbbak a közigazgatási dolgozók 67 ponttal, majd az iparban és a kereskedelemben dolgozók 66-66 ponttal.


Cikkünk több oldalas! Lapozzon!
1. oldal - Férfiak és nők csaknem kétharmada bizakodik, hogy megmarad a munkahelye
2. oldal - A többség 5 éven át biztos a munkahelyében
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Elfogynak a dolgozók Magyarországon? Durva számok a 2026-os munkaerőpiacról

A magyar munkaerőpiac 2026-ra jelentős átalakulás előtt áll – derült ki a Magyar Közgazdasági Társaság Munkaügyi Szakosztályának évindító... Teljes cikk

Befagyott álláspiac: enyhülés vagy újabb jégkorszak vár ránk 2026-ban?

Hónapok óta alig mozdul a munkaerőpiac: kevés az új felvétel, ritkák az elbocsátások, a döntéseket pedig általános bizonytalanság bénítja.... Teljes cikk

Több tízezerrel kevesebben dolgoznak Magyarországon – a férfiaknál drámai a csökkenés

2025 novemberében a 15–74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 637 ezer főt tett ki. A munkanélküliek száma 213 ezer fő, a... Teljes cikk