Hogyan lehet esélyt adó munkáltatóvá válni? - Idén utoljára euChance Klub
Ebben az évben negyedik alkalommal és egyben utoljára kerül megrendezésre az euChance Klub, amely az euJobs HR-Group szakmai és közösségi fóruma cégek számára, amelyek megváltozott munkaképességű munkavállalók foglalkoztatását tűzik ki célul. Már korábban is beszámoltunk erről az innovatív kezdeményezésről, az év végéhez közeledve pedig érdemes összegezni a tapasztalatokat.
Miért kiemelt jelentőségű ez a téma a HR szektorban?
A személyes tapasztalataink és a statisztikai adatok is azt támasztják alá, hogy a megváltozott munkaképességű emberek jelentős számban nem dolgoznak. (A KSH 2020-as adatai szerint közel 140 ezer aktív megváltozott munkaképességű munkavállaló van Magyarországon, akik már dolgoznak, vagy szívesen dolgoznának, viszont több mint 318 ezer megváltozott munkaképességű ember inaktív, azaz nincs jelen a munkaerőpiacon.) A cégek pedig 2022-ben nagyságrendileg 74 ezer megváltozott munkaképességű munkavállaló foglalkoztatása helyett fizették be a rehabilitációs hozzájárulást, amely súlyos költséget jelent, ráadásul évről-évre emelkedik. Miért van ez így, és mit tehetünk? Megoldatlan probléma továbbra is a kereslet és kínálat egymásra találása, a felkészülést segítő szolgáltatások elérése mind munkavállalói mind munkaadói oldalon. Ezért a sikeres vállalati programok kulcsa a tudás mellett az innováció és hitelesség. Ez cégenként más és más módon valósítható meg, de a stratégiai tervezés ezen a területen is elsajátítható. A Klub legfőkképpen ebben kívánja segíteni a tagjait szakértelemmel és átfogó piaci képpel.
Ami eddig történt
Az euJobs HR-Group munkaerőpiaci szolgáltatóként felelősségének érzi az esélyegyenlőség erősítését a munkaerőpiacon. 2022 decemberében indították útjára az euChance programot, amely felkészíti a cégeket a megváltozott munkaképességű munkavállalók foglalkoztatására. A szakértői szolgáltatások mellé egy olyan közösséget álmodtak meg, amely támogatja a részvevőket abban, hogy az integráció terén sikereket érjenek el. A kapcsolódás tere a negyedévenként összehívott euChance Klub.
Minden alkalomnak volt egy fő témája, amelyet részben saját szakembereik, részben szakértő vendégelőadók segítségével dolgoztak fel. Kiemelve néhány témát: A nyitó eseményen Csatalinácz Adrienn, a cégcsoport HR és BRAND igazgatója beszélt az euChance program és az Esélyt Adó Munkáltató elismerés filozófiájáról és szemléletéről, Kóródi Edit, HR business partner és sokszínűségi tanácsadó pedig részletesen bemutatta a program egyes elemeit. Egy másik alkalommal a környezetet vizsgálták meg több szempontból. Elemezték, hogy mik azok az aktuális piaci körülmények és trendek, amelyek ismerete elengedhetetlen a stratégiai tervezéshez. Méri Tamás, az Access4you társalapítója is részt vett ezen a találkozókon, és beszélt például a fogyatékosság társadalmi modelljének szemléletéről és gyakorlati alkalmazásáról, és arról, hogy egy-egy vállalat közvetlen tevékenysége által milyen társadalmi hatást képes gyakorolni. Az őszi találkozón Zsirmon Norbert, a cégcsoport toborzási vezetőjének részvételével egy húsbavágó témát a megváltozott munkaképességű munkavállalók elérését és bevonzását dolgozták fel, hiszen ezen a téren különösen fontos rugalmasság és az innováció. A klubtagok minden alkalommal a saját tapasztalataikat, dillemáikat is megosztották egymással, így egymástól is tanultak.
A szakmai kapcsolódás mellett a közösségépítés más formáját is ajánlja a Klub a tagjai számára önkéntes munka formájában. Az adott Klubok információhoz, tudáshoz juttatják a résztvevőket, az önkéntes programok azonban saját élmények és tapasztalatok megszerzésére biztosítanak különleges alkalmat, mert az elfogadást és a nyitottságot sokféleképpen érdemes tanulni. Az önkéntes programok egyike volt a Nem Adom Fel Alapítvány munkájában való közreműködés a SZIGET Fesztiválon, vagy Suhanj! Alapítvány Suhanj6 jótékonysági futásán való részvétel.
Mi várható az utolsó eseményen?
A soron következő euChance Klubon a téma ezúttal az ESG (Environmental, Social and Governance) köré épül majd. Vajon az ESG lehetőség vagy kötelezettség? Hogyan kapcsolódik össze a megváltozott munkaképességű munkavállalók foglalkoztatása és a cégek társadalmi felelősségvállalási kötelezettsége? Szakértő vendég segítségével ezekre a kérdésekre is választ kapnak a december 7-i esemény résztvevői. Ezen kívül az idei év kiértékelése és a 2024-es év tervezése is témája a találkozónak.
Időpont: december 7. (csütörtök), 9:00-11:00
Helyszín: Nem Adom Fel Kávézó és Étterem (1086 Budapest, Magdolna u. 1.)
A jelentkezéseket az [email protected] e-mail címre várják 2023. december 1-ig. A következő alkalom jövőre lesz, így érdemes élni az idei utolsó lehetőséggel.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Eddig a cégcsoport a vagyonkezelőt és a vagyonát neki átadó termelő, szolgáltató egységek rendszerét jelentette egy tulajdonosi körön belül. Teljes cikk
Idén negyedik alkalommal adták át a BeneFit PRIZE 2025 díjakat. A gálával egybekötött díjátadóra november 13-án, a Budavári Palota Lovarda... Teljes cikk
2026-ban változik a Kék Kártyás munkavállalók bérminimuma – a jogszabály már megjelent, a felkészülés most kezdődik. Cziczárdi Györgyi, az... Teljes cikk
- Éleslátás adómentesen: így juthat a munkához szükséges szemüveghez a munkavállaló 2 hónapja
- 3000 alkalmazottját figyelmezteti a brit bankcég, hogy alulteljesítés miatt elbocsátás vár rájuk 3 hónapja
- Ezért foglalkoztass megváltozott munkaképességű kollégát 3 hónapja
- Így foglalkoztass megváltozott munkaképességű munkatársat: kihívásokból előnyök 3 hónapja
- Nyugdíj: lehet-e szerezni szolgálati időt megváltozott munkaképességűként? 3 hónapja
- Valódi befogadás? Miért nem elég egy rámpa? 4 hónapja
- Nem hátrány, hanem kiindulópont: álláskeresés megváltozott munkaképességgel 5 hónapja
- Nem csak a nyugdíjasok kapnának élelmiszer-utalványt 5 hónapja
- Mikor számít szolgálati időnek a rokkantsági nyugdíj és ellátás? 5 hónapja
- Nem a képesség hiányzik, hanem az esély - így segít munkához a KézenFogva Alapítvány 5 hónapja
- Használják, időt spórolnak, de félnek tőle: munkavállalók és a mesterséges intelligencia 5 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?