Legfeljebb öt hónapot kell várni egy vezető pozícióra
Átlagosan 4,5 hónap alatt tud elhelyezkedni Magyarországon egy karrierváltó vezető. Az elmúlt két évben még egy hónappal kevesebb volt ez az idő, feltehetően a vezetői túlkínálat kárhoztatható érte - derül ki a DBM Hungary Career Consultants Kft. statisztikájából.
Cservenyák Tamás, a DBM Hungary ügyvezető partnere ugyanakkor megjegyezte, hogy nemcsak a vezetői túlkínálat, hanem a hiány is megfigyelhető. Nehéz megmondani, hogy pénzügyi vagy beszerzési igazgatót megerőltető-e inkább vadászni, csupán annyi bizonyos, hogy a vállalatok specifikus igényeinek megfelelő, jó kapcsolatrendszert kiépített, szakmájában elismert vezetőt nem könnyű találni - különösen olyat, aki a felajánlott kompenzációs csomaggal is megelégszik, sőt akár utazni is hajlandó a pozíció miatt.
A karrierváltó vezetőknek inkább a fejlődő iparágak kedveznek: az autóipari beszállítók, elektronika, építő- és szolgáltatóipar területén működő cégeknél, valamint az ügyviteli szolgáltató központoknál csak úgy dagonyázhatnak a jobbnál-jobb állásajánlatokban - legalábbis az FMCG-ben (gyorsan forgó fogyasztási cikkek), a ruha- és textiliparban, a közszolgáltatásban, valamint a közigazgatásban megjelenő hirdetések alacsony számához képest.
A DBM tegnapi szakmai konzultációján több részt vevő HR-vezető is jelezte, hogy a vezető kiválasztása során a szakmai tudásnál sokkal többet nyomnak a latban a jelölt készségei, a lojalitás, a motiváció, a rugalmasság, a felelősségvállalás adott szintjével ugyanis öt év múlva is rendelkezni fog a jelölt. Mindezek mellett természetesen fontos az idegen nyelvek aktív ismerete, kiváltképp az angolé, anélkül tulajdonképpen szóba sem jöhet a jelölt. Ahogy 50 év felett is alig-alig, mivel a HR-esek hallgatólagosan ugyan, de azzal a kitétellel bízzák meg a fejvadászt, hogy 35-40 év közötti menedzsert keressen. Egy ötvenes korosztályú szakembernek csak akkor van esélye, ha kezdeményezőkész, fizikailag egészséges, friss szellemi energiákkal rendelkezik, s kifogástalan megjelenése és fellépése mellett szerencséje is van (azaz a fiatalabb vetélytárs kevésbé alkalmas a pozícióra).
Világgazdaság
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A targoncavezető a raktárak és gyárak nélkülözhetetlen munkatársa, aki a logisztikai folyamatok zökkenőmentes működéséről gondoskodik. Teljes cikk
A mezőgazdasági gépszerelő kulcsfontosságú szereplő a modern mezőgazdaságban, hiszen a termelés hatékonysága nagyrészt a gépek megbízható működésén múlik. Teljes cikk
A gépjárművillamossági szerelő a modern autók egyik legfontosabb szakembere, hiszen a járművek nagy része ma már elektronikus rendszerekre épül. Teljes cikk
- Nem az anyaság tör meg egy karriert – hanem a rendszer, amely nem segít visszatérni 1 hete
- Még nincs kimondva, de egyre inkább ez dönti el, ki kapja meg az állást 1 hete
- "Állás-apokalipszis" - nehéz helyzetben a frissdiplomások 3 hete
- A fenntartható karrier mint új HR-trend 3 hete
- Jégkorszak a munkaerőpiacon: se elbocsátás, se felvétel, se előléptetés 3 hete
- Új vezérigazgató az OTP Ingatlan Befektetési Alapkezelő Zrt. élén 3 hete
- Organizational Development Manager 3 hete
- Nincs szánalmasabb közhely annál, hogy "ezek a mai fiatalok" 4 hete
- Miért nem érti meg a cégvezető a dolgozót? 1 hónapja
- Új HR vezető a Debrecen International Airportnál 1 hónapja
- A nő, aki megmutatta: az álommelót nem megtalálni, hanem kitalálni kell 1 hónapja


Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?